BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Premieră în justiţia locală

Premieră în justiţia locală

la 2 June 2006 09:30
5 Comentarii
2 June 2006 09:30
Cotidianul Realitatea bihoreană, proprietate a fraţilor Ioan şi Viorel <strong>Micula</strong>, a pierdut procesul intentat de preşedintele Consiliului Judeţean Bihor, Kiss Alexandru. În premieră pentru justiţia locală, o instanţă a Judecătoriei Oradea a decis ca ziarul să-şi ceară scuze public pentru o serie de articole semnate de jurnalista Mariana Gavrilă.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Cotidianul Realitatea bihoreană, proprietate a fraţilor Ioan şi Viorel <strong>Micula</strong>, a pierdut procesul intentat de preşedintele Consiliului Judeţean Bihor, Kiss Alexandru. În premieră pentru justiţia locală, o instanţă a Judecătoriei Oradea a decis ca ziarul să-şi ceară scuze public pentru o serie de articole semnate de jurnalista Mariana Gavrilă.

Trimite articolul

X

„În Dosarul nr. 6.556/2005 s-a admis astăzi (ieri – n.r.) obligarea la scuze publice, pe prima pagină, dar fără daunele morale de 50 milioane de lei”, ne-a declarat avocatul şefului CJ, Cristian Rusu. În articolele în cauză, Kiss a fost declarat „mincinos”, iar despre copiii săi s-a afirmat că sunt acţionari la Lotus Market. Prin decizia sa, instanţa a admis că afirmaţiile sunt insultătoare şi vădit false.

Contactaţi de către redactorii J.b., Ioan şi Viorel Micula nu au avut o reacţie la decizia instanţei, motivând că se află cu probleme de afaceri la Amsterdam. „Nu am auzit, nu comentez, la revedere”, a spus Viorel Micula.

Horia Trifa, Calin Corpas

Trimite articolul

X
Taguri:
lotus market ,
micula
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonim says:
    June 2, 2006 at 1:50 pm

    Si, care-i treaba cu acest articol de “interes public”. Domnilor “jurnalisti” Horia Trifa si Corpas Calin, care e problema voastra? Nu aveti alte subiecte mai bune de scris decat sa va legati de “ograda” concurentei? Halal jurnalisti. Lastai mai bine pe altii sa munceasca in locul vostru, cu facultate facuta de jurnalism si fara aere de vedeta…mizerabil

    Reply
  2. Anonim says:
    June 2, 2006 at 2:03 pm

    pentru ca asta se poate intampla orcarui jurnalist, adevarul e ca cei de la relaitatea bihoreana nu mai stiau cum sa il sensibilizeze pe marele “baron” Kiss aceste uza de toate mijloacele care le avea la mana pentru ca opinia publica sa afle cat mai tarziu de orice proiect sau directionare a banilor in judet.. asa dar nu e vorba chiar de neprofesionalism,,

    ci din contra se cauta chiar cea ce dorea toti oradeni si anume informatia.. care iau dus pe jurnalisti in zona “justitiei”

    Reply
  3. vechiul says:
    June 2, 2006 at 3:11 pm

    Pe amicii de mai sus: adica e sau nu vorba de concurenta, are voie sa minta ? Mai precis, dupa cite am citit sentinta nu se refera la proiectele din judet, ci la fapte anume. Adica care e problema ?

    Reply
  4. eu says:
    June 2, 2006 at 3:20 pm

    nu sunt deloc de-acord cu aceste vesnice conflicte intre ziare. de altfel, sunt mai mult ca sigura ca cei ce au scris acest articol aveau si alte interese pe undeva pe “fundal”. dar asta e… asa oameni sunt unii. intr-adevar, si cei de la realitatea au gresit. dar nu voi fi nici primii, nici ultimii “jurnalisti” cu fumuri, care scriu doar pe baza de speculatii sau din burta.

    Reply
  5. Anonim says:
    June 3, 2006 at 8:41 am

    kkk

    Reply
  6. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Orădeanca Giulia Popa a fost eliminată din turneul junioarelor de la Roland Garros
    Tenismena orădeană Giulia Safina Popa (16 ani) a participat la turneul de Grand Slam de la Roland Garros, la categoria de vârstă junioare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei orădeni, obligați să achite ANAF 466.000 de lei într-un dosar de evaziune cu energizante și materiale publicitare
    Curtea de Apel Oradea a pus punct final unui dosar de evaziune fiscală în care trei orădeni au fost acuzați de evaziune fiscală prin tranzacții fictive cu 443.000 de doze de energizante și cu aproape jumătate de milion de flyere publicitare și cataloage de prezentare.

    România

    Cât mai poate guvernul Bolojan să rămână în funcție. Ce se întâmplă după expirarea interimatelor
    Ilie Bolojan poate conduce în continuare Guvernul demis până la învestirea unui nou cabinet, afirmă fostul președinte al CCR, Augustin Zegrean.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Școala Gimnazială „Ion Bogdan” din Oradea, modernizată în proporție de 80%. Lucrările se apropie de final
    Lucrările de reabilitare și modernizare a Școlii Gimnaziale „Ion Bogdan”, care face parte din structura Școlii Gimnaziale Nr. 11 Oradea, au ajuns la un stadiu fizic de execuție de aproximativ 80%, potrivit informațiilor transmise de Primăria Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cu ochii pe ei! 37 de bicicliști și utilizatori de trotinete electrice au fost amendați într-o singură zi de polițiști în Bihor
    Vehiculele pe două roți, verificate de polițiștii din Bihor în cadrul acțiunii europene ROADPOL – 2 WHEELERS.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi șoferi aproape de comă alcoolică, reținuți în Bihor. Unul dintre ei a acroșat un autotren
    Doi bărbați, cercetați pentru infracțiuni rutiere, reținuți de polițiștii bihoreni.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X