BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Premierul Florin Cîțu: Noile restricții, în funcție de incidența cazurilor de COVID intră în vigoare de duminică!

Premierul Florin Cîțu: Noile restricții, în funcție de incidența cazurilor de COVID intră în vigoare de duminică!

la 26 March 2021 14:51 Reactualizat la: 26 March 2021 16:11
10 Comentarii

Premierul Florin Cîțu: Noile restricții, în funcție de incidența cazurilor de COVID intră în vigoare de duminică!

26 March 2021 14:51 Reactualizat la: 26 March 2021 16:11
Premierul Florin Cîțu anunță că restricțiile prevăzute în Hotărârea Comitetului Național pentru Situații de Urgență intră în vigoare doar duminică, din cauza timpului scurt de implementare.
Premierul Florin Cîțu anunță că restricțiile prevăzute în Hotărârea Comitetului Național pentru Situații de Urgență intră în vigoare doar duminică, din cauza timpului scurt de implementare.

Trimite articolul

X

Premierul Florin Cîțu anunță că restricțiile prevăzute în Hotărârea Comitetului Național pentru Situații de Urgență intră în vigoare doar duminică, din cauza timpului scurt de implementare. Premierul Florin Cîțu a transmis că Hotărârea CNSU va fi publicată vineri, dar nu va intra în vigoare decât duminică, potrivit Mediafax.

[eadvert]

Descarcă de AICI modele declarației pe proprie răspundere și adeverinței pentru angajator. Sunt publicate două modele ale declarației pe propria răspundere și ale adeverinței de angajator, în funcție de incidența cazurilor de COVID-19, la 1.000 de locuitori. Două documente sunt pentru localitățile cu o rată de infectare de peste 4‰ și alte două documente pentru cele cu o rată de infectare de peste 7.5‰.

Potrivit Prefecturii Bihor, În Oradea incidența cazurilor de COVID-19, înregistrată pentru ziua de vineri este de 3.83‰.

De ce au apărut discrepanțe între calculul DSP Bihor și incidența anunțată de Arafat

„Astăzi (vineri – n.r.) se va publica hotărârea în Monitorul Oficial, însă, având în vedere timpul scurt pe care l-ar avea operatorii economici la dispoziție să se pregătească, am avut o discuție cu domnul Arafat și am stabilit ca aceste măsuri să fie aplicate de duminică, 28 martie”, scrie, pe Facebook, premierul Cîțu.

Restricțiile prevăzute în Hotărârea CNSU ar fi urmat să intre în vigoare de vineri.

Șeful DSU Raed Arafat a anunțat, joi seara, că magazinele se închid la ora 18.00 și intră în vigoare restricții de deplasare de la ora 20.00 acolo unde incidența este de peste 7,5 la mie toată săptămâna, iar acolo unde incidența este de peste 4 la mie, restricțiile sunt doar pentru weekend.

Aproape 170 de infectări noi și 7 decese, în Bihor. Incidența în Oradea se menține sub pragul de 4‰. Vezi situația actualizată

Hotărârea completă privind noile restricții! CJSU Bihor va adopta vineri noile măsuri, în funcție de incidențele pe fiecare localitate!

[impdf url=”https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2021/03/6700863HOTARAREOFICIALA.pdf”]

Trimite articolul

X
Taguri:
florin citu ,
restrictii nationale ,
termen restrictii
10 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. bancaruCITU says:
    March 26, 2021 at 3:07 pm

    Zice bancaru.

    Reply
  2. Metrou says:
    March 26, 2021 at 3:57 pm

    Dar cu metroul care e situatia Citule?

    Treaba buna. Acuma lumea va fi inghesuita pe autobuze – naiba cu covidu asta.

    Reply
  3. BancaruCitu says:
    March 26, 2021 at 4:50 pm

    Adica dupa logica bancarului asta nenorocit, virusul mai asteapta un pic pana Duminica.

    Reply
    • lel says:
      March 26, 2021 at 8:49 pm

      nu fi prost, tu restrictioneaza-te mai repede.

      Reply
      • ele says:
        March 26, 2021 at 9:03 pm

        prost ca tine?

        Reply
      • Unu says:
        March 26, 2021 at 10:04 pm

        🤣🤣

        Reply
  4. PCR! says:
    March 26, 2021 at 5:36 pm

    Hotărârea Comitetului Național pentru Situații de Urgență

    VS

    Hotărârea Comitetului Central al Partidului Comunist Român

    Reply
  5. cetatean says:
    March 27, 2021 at 12:28 am

    Multumim pentru grija fata popor. Acesta este primul guvern din istoria Romaniei care are grija de sanatatea noastra, unul din cele mai bune guverne cu cei mai de valoare politicieni. Sa avem incredere i domniile lor sa trecem cu bine aceste vremuri.

    Reply
    • mersi says:
      March 27, 2021 at 4:38 pm

      Multumim din inima partidului Citule – catelusul lui Arafut.

      Reply
    • Bulan says:
      March 27, 2021 at 5:00 pm

      Sigur Esti sarcastic , imposibil sa fii asa prost si sa crezi ce-ai scris🤣guvernul au pile la covid, linie directa de comunicare cind vine, cind ataca, cind alearga oamenii si de la ce ora , tu stai si-asteapta si fii cuminte ca daca faci efortul sa gindesti esti conspirationist si primesti bulina rosie.

      Reply
  6. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Echipa Universitatea Oradea va lupta pentru titlul de campioană națională universitară la volei
    Turneul final al competiției se va disputa la 9-10 mai, la Sala polivalentă a Universității din Oradea. Este pentru a doua oară când Oradea găzduiește turneul final al Campionatului Național Universitar, după ediția din 2023., când Universitatea Oradea a cucerit medaliile de argint.

    România

    Bolojan și Fritz, front comun în criza politică: „Nu mai putem accepta argumentul unei false stabilităţi”
    Partidul Naţional Liberal şi Uniunea Salvaţi România, prin preşedinţii lor, au convenit să-şi coordoneze paşii următori în Parlament, în Guvernul interimar şi la consultările de la Palatul Cotroceni, ca răspuns la „acţiunea distructivă a PSD împotriva bunei guvernări", a anunţat Ilie Bolojan.

    FC Bihor

    VIDEO
    Suspendare record pentru fotbalistul lui FC Bihor Oradea eliminat la Voluntari
    Comisia de Disciplină din cadrul Federația Române de Fotbal a dat verdictul în cazul lui Răzvan Nicolae Gunie, jucătorul lui FC Bihor eliminat pe finalul meciului de la Voluntari după accidentarea suferită de Alexandru Gîț.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    ANPC și patronii bihoreni, față în față la Oradea: accent pe prevenție și dialog, nu doar pe sancțiuni
    Reprezentanții ANPC și ai ECC România s-au întâlnit, la Oradea, cu oamenii de afaceri bihoreni.

    BIHON Sport local

    Ediția a patra a evenimentului Budureasa Mountain Running se va desfășura sâmbătă și duminică
    Comuna Budureasa va găzdui la 9-10 mai cea de-a patra ediție a evenimentului Budureasa Mountain Running, care va include, spre deosebire de edițiile anterioare, Campionatul Național de alergare montană. Competițiile sunt organizate de Primăria și Consiliul Local Budureasa și ACS Bihorul Oradea, sub egida Federației Române de Atletism.

    Bihon CSM Oradea

    Federația Română de Polo a comunicat programul finalei
    CSM Oradea și CSA Steaua București se vor întâlni în finala actualei ediții a Superligii Naționale de polo.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X