BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primăria Oradea a fost premiată la gala „România ești tu” pentru proiectele smart city implementate

Primăria Oradea a fost premiată la gala „România ești tu” pentru proiectele smart city implementate

De Vlad Chelaru
la 28 March 2024 12:04
1 Comentarii

Primăria Oradea a fost premiată la gala „România ești tu” pentru proiectele smart city implementate

28 March 2024 12:04
În cadrul celei de-a treia ediției a galei „România ești tu”, care s-a desfășurat la Palatul Parlamentului, Primăria Oradea a primit Trofeul de excelență pentru proiecte de smart city precum și diploma de excelență pentru performanțe excepționale în îmbunătățirea calității vieții locuitorilor prin investiții cu impact pentru comunitate.
Scris de Vlad Chelaru - În cadrul celei de-a treia ediției a galei „România ești tu”, care s-a desfășurat la Palatul Parlamentului, Primăria Oradea a primit Trofeul de excelență pentru proiecte de smart city precum și diploma de excelență pentru performanțe excepționale în îmbunătățirea calității vieții locuitorilor prin investiții cu impact pentru comunitate.

Trimite articolul

X

Daniel Buzdugan a fost unul dintre moderatorii acestei gale, ocazie cu care a menționat Oradea ca fiind cel mai frumos oraș din România. Primăria Oradea a fost reprezentată la Gala „România ești tu” de Marius Moș, directorul executiv al Direcției de Management Proiecte cu Finanțare Internațională și de Ioana Popa, șef serviciu în cadrul aceleiași direcții.

[eadvert]

„Fiecare proiect dezvoltat la Oradea are în spate o poveste, dorința de a face din comunitatea noastră un loc extraordinar. Și pentru că si noi, cei care activăm în administrație, facem parte din aceeași comunitate lărgită, am ales să ne implicăm. A fost alegerea noastră, a echipei. Secretul stă în profesionalismul, implicarea și dedicarea oamenilor. Fiecare succes are în spate un drum plin de piedici și uneori greșeli, din care însă învățăm. Mulțumesc oamenilor extraordinari din Direcția de Management Proiecte cu Finanțare Internațională. Mulțumesc echipei Primăriei Oradea. Felicitări vouă celor ce ne îndemnați și ne susțineți să câștigăm România noastră!” a declarat Marius Moș.

Proiectele cu finanțare europeană sunt un pilon de bază al dezvoltării Municipiului Oradea, iar investițiile nerambursabile au avut un impact real în viața orădenilor.

Cele mai importante proiecte au avut ca scop construirea unor pasaje rutiere, achiziția de tramvaie și autobuze noi, crearea unor zone pietonale, construirea unei noi linii de tramvai, investiții în sistemul de termoficare, restaurarea Cetății Oradea și a altor monumente istorice, construirea Aquaparkului Nymphaea, modernizarea spitalelor, precum și investiții importante în școlile orădene.

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
premiere ,
primaria oradea ,
proiecte implementate ,
romania noastra ,
smart city
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Ciure Augustin says:
    March 28, 2024 at 6:22 pm

    Felicitari!

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Victorie în primul meci din mandatul lui Mikko Riipinen. „Leii roșii” au câștigat partida amicală cu DEAC Debrecen
     CSM CSU Raiffeisen s-a impus cu scorul de 86-73 (22-17, 26-12, 18-16, 25-23) în meciul de pregătire disputat în deplasare cu DEAC Debrecen.

    Cultură

    GALERIE FOTO
    „Megalos Aselinos – Golful regăsit", expoziţie cu ultimele lucrări ale pictorului Ioan Aurel Mureșan, deschisă la Muzeul Țării Crișurilor
    Picturile reunesc două problematici semnificative: permanența locului și efemeritatea a tot ce este în mișcare.

    Economic

    ANAF scoate din nou la licitație un apartament din Oradea. Prețul a ajuns la jumătate din valoarea de evaluare
    Un apartament de aproape 55 de metri pătrați din Oradea ajunge pentru a patra oară în atenția cumpărătorilor, după ce ANAF a redus la jumătate prețul de pornire al licitației. Imobilul se află pe strada Nufărului și face obiectul unei proceduri de executare silită. 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi foști polițiști de la Operațiuni Speciale Oradea, trimiși în judecată. Și-au prezentat mașinile proprii ca fiind de serviciu, pentru a parca gratuit
    Fostul coordonator al Brigăzii de Operațiuni Speciale (BOS) Oradea, Alin Nicușor Tărău și un alt fost ofițer din cadrul aceleiași structuri, Sebastian Marius Suciu, ambii pensionați în prezent, au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor sub acuzațiile de înșelăciune, fals intelectual și uz de fals, toate în formă continuată. 4

    BIHON Sport local

    S-a tras la sorți. Cele patru echipe bihorene din Liga 3, Seria 8, și-au aflat programul competițional pentru sezonul 2026/2027
    La Casa Fotbalului s-a tras la sorți programul competițional în cele 8 serii din Liga 3. În Seria 8 vor activa cele patru echipe bihorene: Crișul Sântandrei, Lotus Băile Felix, CS Bihorul Beiuș și nou promovata ACS Transilvania Sport Academy.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judecătoria Oradea a prelungit a treia oară măsura arestării fostului director al școlii din Aușeu, acuzat de agresiune sexuală
    Un judecător de drepturi și libertăți din cadrul judecătoriei Oradea a prelungit joi, pentru a treia oară, măsura arestării preventive în cazul lui Adrian Botici, fostul director al școlii din Aușeu, cercetat pentru agresiune sexuală asupra unui minor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X