BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primul Centru de vaccinare deschis non-stop din România. Va avea patru fluxuri și va fi folosit doar vaccin Pfizer

Primul Centru de vaccinare deschis non-stop din România. Va avea patru fluxuri și va fi folosit doar vaccin Pfizer

la 17 March 2021 19:38
6 Comentarii

Primul Centru de vaccinare deschis non-stop din România. Va avea patru fluxuri și va fi folosit doar vaccin Pfizer

17 March 2021 19:38
Timișoara va avea primul centru de vaccinare deschis non-stop din România, care va funcționa în incinta Spitalului Județean de Urgență. Va avea patru fluxuri și va fi folosit doar vaccin Pfizer. Anunțul a fost făcut de prefectul de Timiș Zoltan Nemeth.
Timișoara va avea primul centru de vaccinare deschis non-stop din România, care va funcționa în incinta Spitalului Județean de Urgență. Va avea patru fluxuri și va fi folosit doar vaccin Pfizer. Anunțul a fost făcut de prefectul de Timiș Zoltan Nemeth.

Trimite articolul

X

„Începând cu 23 martie, în județul nostru vor ajunge noi doze din vaccinul Pfizer, ocazie cu care o să fie deschis și primul centru de vaccinare din România care o să funcționeze în regim non-stop, în cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență”, a anunțat, miercuri, prefectul Nemeth, potrivit Tion.ro.

Potrivit acestuia, vor fi patru fluxuri deschise non-stop și vor putea fi vaccinate 480 de persoane în 24 de ore. Iar vaccinul va fi doar de la Pfizer.

„Acest centru de vaccinare va funcționa cu 4 fluxuri pe zi și 4 pe timp de noapte și va putea deservi 480 de persoane în 24 de ore, 7 zile pe săptămână. Se va folosi doar vaccin Pfizer, iar datorită fluxurilor separate, cei vaccinați nu vor interacționa cu pacienții spitalului. Îi felicit pe această cale, pentru munca depusă pentru deschiderea acestui centru de vaccinare, pe directorul DSP Timiș, Flavius Cioca și pe managerul Spitalului Județean dr. Raul Pătrașcu”, a mai spus Zoltan Nemeth.

În județul Timiș funcționează aproape 20 de centre de vaccinare. Dacă vrei să știi exact cu ce vaccin ești imunizat, trebuie doar să te uiți la perioada de timp dintre prima doză și rapel. Pentru Pfizer rapelul se face la 21 de zile, la 28 de zile se face cel pentru Moderna, în timp ce pentru AstraZeneca rapelul se face la 56 de zile.

[eadvert]

Citește știrea integrală pe Tion.ro

Trimite articolul

X
Taguri:
centru deschis non stop ,
centru vaccinare ,
centru vaccinare timisoara ,
fluxuri vaccin ,
vaccin pfizer
6 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Pepe says:
    March 17, 2021 at 9:13 pm

    mă vaccinul rusesc merge bine bine bine că cu el putem sari gardurile non stop
    atât

    Reply
  2. ce? says:
    March 17, 2021 at 10:55 pm

    Dar, dar nu putem sa merem dupa ora 22.

    Reply
  3. Nemernic says:
    March 18, 2021 at 10:54 am

    Ei deschid un centru de vaccinare non-stop,ceva nu se leagă…păi nu era vorba că vaccinu’ nu este sufficient pentru câți doritori sunt?Acum sunt prea multe doze și nu reuşesc să le administreze,sau cum?

    Reply
    • ha-ha-ha says:
      March 18, 2021 at 2:27 pm

      McVaccin deschis 24×7 inseamna nimeni nu vrea McKillShot.

      Reply
  4. Romeo says:
    March 18, 2021 at 6:31 pm

    Si cum ramane cu deplasarea dupa ora 22:00 ? Ah, inteleg, cand e vorba de vaccin, covrigul numai umbla dupa 22:00.

    Reply
    • Acordu says:
      March 18, 2021 at 7:09 pm

      La vaccina drum liber la orice ora.

      Reply
  5. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Cât te costă, de fapt, să întreții o mașină electrică? Mituri vs. realitate!
    Mașinile electrice devin tot mai prezente pe drumurile din România, iar interesul pentru acest tip de mobilitate este în continuă creștere.

    Cultură

    Cinema Varadinum 2026 - filme maghiare gratuite pe marele ecran, în cadrul Festum Varadinum
    Vor fi şase proiecţii, de la documentar și filme clasice de aventură, până la filmul de animaţie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru noi magistrați la Judecătoria Oradea. Printre ei, două judecătoare venite prin transfer din Beiuș
    Secția pentru judecători din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a aprobat cererile de transfer la Judecătoria Oradea a patru judecători, dintre care doi de la instanța din Beiuș și câte unul de la judecătoriile din Salonta și Marghita.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Creditele ar putea avea dobânzi mai mici: ce prevede noua inițiativă
    Un nou proiect legislativ aflat în dezbatere ar putea aduce schimbări importante în modul în care sunt calculate costurile creditelor pentru populație. Inițiativa vizează limitarea dobânzii anuale efective (DAE), astfel încât aceasta să rămână mai apropiată de nivelul stabilit de Banca Națională a României (BNR).

    Economic

    Din august, salariile lucrătorilor străini, doar prin bancă. Plata cash aduce amenzi
    Începând din vară, angajatorii din România vor fi obligați să plătească salariile lucrătorilor străini exclusiv prin transfer bancar, potrivit unei ordonanțe de urgență adoptate recent de Guvern.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Supărat pe clienții unui bar, un bărbat s-a răzbunat din greșeală pe... mașina patroanei
    3 ani și 6 luni de închisoare. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X