BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Prins în mai puțin de 24 de ore după ce a provocat un accident mortal și a fugit de la fața locului

Prins în mai puțin de 24 de ore după ce a provocat un accident mortal și a fugit de la fața locului

la 1 September 2016 13:31 Reactualizat la: 1 September 2016 18:56
1 September 2016 13:31 Reactualizat la: 1 September 2016 18:56
Un bărbat de 32 de ani a fost reținut fiindcă după ce ar fi accidentat mortal un pieton și ar fi părăsit locul faptei fără încuviințarea poliției. 
Scris de Demian - Un bărbat de 32 de ani a fost reținut fiindcă după ce ar fi accidentat mortal un pieton și ar fi părăsit locul faptei fără încuviințarea poliției. 

Trimite articolul

X

UPDATE Bărbatul bănuit de producerea accidentului mortal a fost prezentat, joi,  la Parchetul de pe lângă Judecătoria Beiuș și la Judecătoria Beiuș, cu propunere de arestare preventivă. Magistrații au emis pe numele său un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.


 

Marți seara, în jurul orei 23:49, Poliția Municipiului Beiuș a fost anunțată că pe drumul județean 764, între localitățile Beiuș și Delani, se află un bărbat căzut pe carosabil. Echipajul deplasat la fața locului a identificat victima ca fiind un bărbat de 72 de ani din localitatea Delani. La fața locului a fost solicitată și intervenția unui echipaj medical, însă, în profida manevrelor de resuscitare, septuagenarul a decedat.

Conform subcomisarului IPJ Bihor, Alina Dinu, „în cauză a fost constituită o echipă complexă de cercetare formată din polițiști din cadrul Poliției Municipiului Beiuș, Serviciului Rutier și Serviciului Criminalistic din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor, reprezentanți ai Serviciului de Medicină Legală Bihor, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Beiuș, pentru efectuarea de cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs decesul, existând suspiciunea că ar fi victima unui accident rutier”.

Prins în mai puțin de 24 de ore

În urma cercetărilor efectuate, miercuri, 31 august, a fost identificat suspectul care ar fi produs accidentul mortal, un bărbat de 32 de ani din Delani.

„Acesta este bănuit că, la 30 august a.c., la ora 23.45, în timp ce conducea un autoturism pe drumul județean 764, pe direcția Beiuș – Delani, a accidentat mortal victima, care, în calitate de pieton, se afla culcată pe carosabilul drumului județean. După producerea accidentului rutier, conducătorul autoturismului a părăsit locul accidentului fără încuviințarea poliției”, mai informează subcomisar Alina Dinu.

Bărbatul bănuit de comiterea accidentului a fost reținut pentru 24 de ore în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.  Joi, 1 septembrie, acesta va fi prezentat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Beiuș și la Judecătoria Beiuș, cu propunere de arestare preventivă.

Trimite articolul

X
Taguri:
accident mortal ,
beius ,
delani ,
fuga de la locul accidentului
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Fostul portar orădean Alin Goia a făcut pasul la un club din Bundesliga
    Plecat în fotbalul german în urmă cu opt ani, portarul orădean Alin Goia, cunoscut după activitatea avută la Luceafărul Oradea și FCM Târgu Mureș, își continuă progresul în cariera de antrenor.

    BIHON Sport local

    FOTO
    Dublu triumf bihorean la Cupa Viitorul 2026. Viitorul Oradea și Viitorul Marghita au câștigat categoriile la care au jucat
    Peste 1.200 de copii și juniori, reprezentând 90 de echipe din toată țara au participat la ediția XXI-a a turneului Cupa Viitorul, desfășurat săptămâna trecută la Zalău. Au fost 9 categorii de vârstă, începând cu 2012 și terminând cu 2020, iar județul Bihor a fost singurul care a avut două câștigătoare.

    Economic

    Construcțiile fără autorizație pot fi legalizate până în 2027. Nota de plată va fi însă de 10 ori mai mare
    Cetățeniicare au ridicat construcții fără autorizație sau au executat lucrări diferite de cele aprobate vor avea, în anumite condiții, posibilitatea de a le aduce în legalitate.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    5 ani de închisoare pentru tranzacții cu drog „cristal”. Suspectul se întâlnea cu clienții lângă un magazin din Oradea
    Un bărbat de 39 de ani, din Oradea, a fost condamnat vineri, 21 august, la 5 ani de închisoare, cu executare, sub acuzația de trafic de droguri de mare risc, după ce polițiștii antidrog și procurorii DIICOT au documentat patru tranzacții efectuate de acesta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiție de 51 de milioane de lei la Dobrești: 120 de locuințe și clădirile publice vor fi încălzite cu biomasă
    În comuna Dobrești se pregătește o schimbare în modul de încălzire a locuințelor și clădirilor publice.

    Economic

    România pune bateriile pe lista scurtă a investițiilor în energie. Peste 230 de milioane de euro pentru stocare
    Două programe de finanțare, cu o valoare totală de peste 230 de milioane de euro, sunt pregătite pentru dezvoltarea unor noi capacități de stocare, într-un moment în care sistemul energetic se confruntă cu o combinație tot mai dificilă de producție variabilă, consum ridicat și capacități insuficiente de echilibrare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X