BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Promite facturi mai exacte

Promite facturi mai exacte

la 16 December 2011 14:11
16 December 2011 14:11
Compania de Apă Oradea (CAO) anunţă că, de la începutul anuli viitor, introduce un sistem de citire lunară a contoarelor de apă rece.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Compania de Apă Oradea (CAO) anunţă că, de la începutul anuli viitor, introduce un sistem de citire lunară a contoarelor de apă rece.

Trimite articolul

X

Măsura se impune pentru a evita „situaţiile din trecut când, din cauza avariilor care s-au produs de la o citire la alta, consumul a crescut şi a creat nemulţimiri abonaţilor”, spune Ovidiu Garva, directorul CAO.

Acesta a oferit exemplul unei bătrâne căreia i s-a acumulat o pierdere de vreo 100 de milioane de lei vechi din cauza avariilor şi din cauză că citirea contoarelor nu s-a făcut lunar.

Directorul a făcut anunţul în cadrul conferinţei de presă de bilanţ de sfârşit de an, ocazie cu care a ţinut să puncteze că „tariful Oradiei la apă este unul mediu pe ţară”.

Orădenii plătesc 3,55 lei pe mc de apă potabilă, 1,49 pe mc tarif de canalizare şi 0,47mc apă pluvială – valorile includ TVA.

C.Gh.

Trimite articolul

X
Taguri:
CAO ,
contoare ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi bărbați, prinși după o tâlhărie pe Bulevardul Dacia, din Oradea. Unul era căutat pentru alte 2 jafuri, comise în același loc
    Prinderea a doi bărbați care au comis un jaf pe Bulevardul Dacia, din Oradea, a dus la rezolvarea altor două fapte similare, săvârșite în același loc.

    FC Bihor

    FC Bihor va juca 11 meciuri acasă în sezonul regular. Majoritatea echipelor cu pretenții la play-off vin pe Stadionul Iuliu Bodola
    În urma tragerii la sorți s-a stabilit că în sezonul regular, FC Bihor va disputa 11 meciuri în fața propriilor suporteri.

    România

    VIDEO
    Șofer de Lamborghini, filmat din elicopter în timp ce făcea trei depășiri neregulamentare pe DN1 între Oradea și Cluj
    Filmat din elicopter în timp ce depășea neregulamentar de trei ori pe DN1, în apropiere de Huedin. Șoferul va rămâne fără permis pentru 180 de zile. 1

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    16 noi focare de pestă porcină africană confirmate în Bihor. DSVSA face apel la respectarea măsurilor de biosecuritate
    Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Bihor anunță o creștere îngrijorătoare a numărului de cazuri de pestă porcină africană (PPA), după confirmarea a 16 noi focare la porcii domestici în mai multe localități din județ.

    BIHON Sport local

    FRF a stabilit meciurile care se vor disputa în primul tur al Cupei României. Duel bihorean la Beiuș!
    Federația Română de Fotbal a anunțat cele 36 de meciuri programate în turul I al Cupei României.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Locurile de parcare de domiciliu rămase neatribuite în Oradea se dau ca pâinea caldă prin licitații. Care este prețul mediu
    Aproximativ 1.000 de locuri de parcare de domiciliu libere au fost atribuite până în prezent în Oradea, în urma licitațiilor organizate de Primărie, iar valoarea medie achitată pentru un loc a fost de circa 1.000 de lei, potrivit informațiilor primite de la directorul Direcției Patrimoniu Imobiliar din cadrul Primăriei Oradea, Lucian Popa. Procesul de atribuire continuă într-un ritm susținut.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X