BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Reclamă angajații și sistemul de la Piața de mașini Obor

Reclamă angajații și sistemul de la Piața de mașini Obor

la 15 August 2017 12:09 Reactualizat la: 16 August 2017 10:58
15 August 2017 12:09 Reactualizat la: 16 August 2017 10:58
<p style="padding-left: 30px;">Orădeanul Doble Cornel Jr. reclamă atitudinea angajaților de la Piața de mașini Obor, dar și sistemul de vânzare bilete. 
Scris de farcas - <p style="padding-left: 30px;">Orădeanul Doble Cornel Jr. reclamă atitudinea angajaților de la Piața de mașini Obor, dar și sistemul de vânzare bilete. 

Trimite articolul

X

Dorind sa isi vanda autoturismul, oradeanul s-a prezentat luni la Piata Obor pentru a-si achizitiona un bilet pentru duminica. Chiar daca a ajuns in programul de lucru al casei de bilete, acesta nu a reusit sa isi cumpere tichet.

„Luni 14 August 2017, ora 18:30 ajung cu graba dupa programul de munca la Piata Obor din Oradea pentru a cumpara un bilet de Duminica, in vederea intrarii cu o masina personala la vanzare. Programul afisat pe internet cat si in locatie, este clar si scrie ca va fi deschis pana la ora 19!  

Dar SURPRIZA!

Ajungand acolo la ora 18:30 mi se refuza efectiv achizitionarea biletului pe motiv ca ei au facut deja casa si nu mai pot sa vanda bilete si sa revin in alta zi, iar pentru orice alte explicatii pe ei nu ii intereseaza! Bineinteles ca modul de exprimare fiind unul specific locatiei!

Problema cea mai mare este ca daca veneam Luni dimineata la prima ora, tot nu as fi prins “locurile cele mai bune”, chiar daca as fi fost chiar singur la casa de marcat! Lucru cunoscut si simtit pe propria piele nu de mult!

Intrebarea mea este stimati domni: De ce “cunostintele” ar avea acces la locuri bune iar noi cetatenii de rand nu?

De ce acei celebri vanzatori de masini numiti traditional “samsari” au aceleasi locuri de parcare in piata unde vand Duminica de Duminica, fara a veni la casa de bilete ca un biet si amarat oradean care crede ca asa este normal, sa vina sa cumpere bilet!

Dar cel mai important!!! De ce nu se poate face un sistem informatic de achizitionare a biletelor ca oriunde altundeva, daca totusi pretindem ca traim intr-un oras European?

P.S. Dupa cum se poate observa in imagine la ora 18:39 eram inapoi in masina, dupa ample explicatii ale stimatei doamne de la casa de bilete care spunea ca ei deja au inchis tot si ca sunt bun de plecat acasa!”, povestește Cornel Doble Jr. într-o postare publicată și pe Facebook.

Totodată, orădeanul spune că nu se află la prima experiență neplacuta cu Piața de masini Obor. „Ultima data am fost pe la inceputul anului, iar atunci am mers luni dimineata si jumatate din piata era deja ocupata. Aceasta in conditiile in care nu poti sa cumperi bilete de azi pentru duminica de peste 2 saptamani. Singura explicatie poate fi doar ca cineva incaseaza niste bani pentru a tine locurile respective”.

Cornel este încrezător că problemele de Piața Obor se pot rezolva prin implementarea unui sistem informatic de achizitionare a biletelor.

Contactat de Bihon.ro, directorul ADP, Liviu Andrica a spus ca va verifica situația reclamata. Totodată, acesta a precizat ca “Odată cu mutarea pieței în noua locație se va implementa și sistemul de plata online a tichetelor”.

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
piata de masini oradea ,
piata obor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Haos în Aleșd: Scandal între mai multe persoane, soldat cu avarierea unei autospeciale de poliție
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de marți, 14 iulie.

    FC Bihor

    Mai buni ca slovenii! Angelo Cocian a reușit un hattrick la al treilea meci de pregătire jucat de FC Bihor în cantonament
    În al treilea meci test jucat în Slovenia, FC Bihor Oradea a întâlnit echipa NK Kety Emmi Bistrica (locul 6 în ediția trecută în Liga 2 din Slovenia), în poarta căreia au marcat de patru ori.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul, afectat de blocajul național al ANCPI. Cadastrul nu funcționează până luni
    Activitatea Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) este afectată de o avarie tehnică ce a dus la indisponibilitatea unei părți a sistemelor informatice utilizate la nivel național.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Sport local

    Nouă jucători noi, plus alții zece în probe, la reunirea CS Bihorul Beiuș
    Luni, 13 iulie, de la ora 18:00, a fost programată reunirea echipei CS Bihorul Beiuș, revelația play-out-ului din Liga 3, Seria 8.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Apa caldă, oprită în mai multe zone din Oradea din cauza lucrărilor la pasajul de pe Magheru
    Furnizarea apei calde se va întrerupe începând de miercuri, 15 iulie, ora 8:00.

    Bihon CSM Oradea

    Conducerea CSM Oradea a stabilit prețul biletelor și abonamentelor pentru viitorul sezon
    Clubul Sportiv Municipal Oradea pune în vânzare noile abonamente și bilete pentru sezonul competițional 2026-2027 al echipei de baschet.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X