BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Reduceri tentante, dar preturi totusi mari

Reduceri tentante, dar preturi totusi mari

la 12 January 2011 11:20

Reduceri tentante, dar preturi totusi mari

12 January 2011 11:20
<p>Promoţiile la marfa de sezon nu prea au priză la orădeni din cauza preţurilor mari.</p>
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - <p>Promoţiile la marfa de sezon nu prea au priză la orădeni din cauza preţurilor mari.</p>

Trimite articolul

X

Nici n-au trecut bine sărbătorile de iarna că marile magazine au demarat, sau continuă, reducerile promoţionale la îmbrăcăminte şi încălţăminte de toamnă-iarnă. De la un capăt la altul al pietonalului Străzii Republicii, la Lotus Market, la Crişul Center, afişele cu reduceri promoţionale de 20%, 30%, 50% sau chiar 70%, din vitrinele magazinelor, încercă să-i atragă pe orădeni.

Preţuri mari, bani puţini

Problema principală este că nu prea mulţi orădeni mai au bani după sărbători. Apoi, preţurile deşi sunt reduse în proporţii destul de mari, tot mari râmân la salariile actuale. „Am vrut să-mi iau o pereche de cizme de piele. Am crezut că daca sunt reduceri de 50% voi găsi mai ieftine, dar sub 200 de lei nu am găsit. La salariul meu de 1.000 de lei nu pot să-mi permit”, ne-a spus revoltată Monica Şumălan.

Altă orădeancă căuta să-şi cumpere un palton. Am cutreierat mai multe magazine din oraş, dar a rămas dezamăgită. „Sunt ele reduse preţurile, dar totuşi, prea mari pentru buzunarele noastre. Cred că în cele din urmă mă voi orienta spre piaţă”, a precizat femeia.

De altfel, ne putem da seama de cât de mici sunt preţurile într-un magazin după aglomeraţia din ele. Dacă magazinul este aglomerat, înseamnă că preţurile sunt accesibile. Dacă bate vântul, nu are rost să ne pierdem timpul degeaba.

Vânzătoarele mai mult şomează şi ele. „Nu prea vine lumea. Preţurile sunt destul de mari. Dacă vindem câteva perechi de pantofi sau cizme pe zi”, a precizat o vânzătoare dintr-un centru comercial.

Spre deosebire de reducerile de soldare, reducerile promoţionale pot fi prcaticate în orice perioadă a anului fără să fie notificată primăria.

D.B.

Trimite articolul

X
Taguri:
iarna ,
lotus market ,
magazin ,
reducere
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    S-a renunțat la schimbarea orei? Ce se întâmplă în România în 2026 și când se dau ceasurile înapoi
    România va trece din nou la ora de iarnă în ultimul weekend din octombrie 2026, după ce renunțarea la schimbarea sezonieră a orei nu a fost aprobată la nivelul Uniunii Europene. Ceasurile vor fi date înapoi cu o oră, iar ziua de 25 octombrie va avea, astfel, 25 de ore.

    Economic

    Când nu poate fi concediat un angajat. Situațiile în care legea oferă protecție
    Un concediu medical, o sarcină sau chiar o zi de concediu de odihnă pot schimba regulile după care angajatorul poate înceta un contract de muncă, legea oferind salariaților protecție în mai multe situații.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Cristian și Shunka: o prietenie care salvează vieți. Cei doi formează unitatea canină din cadrul Salvamont Bihor
    Shunka şi-a primit brevetul anul trecut, la Stagiul Național de Formare și Reconfirmare al Unităților Canine Salvamont.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șofer agresiv, lăsat 3 ani fără permis, după un scandal produs într-un sens giratoriu din Oradea
    Judecătoria Oradea a pronunțat zilele trecute sentința în cazul unui scandal uriaș provocat de un șofer de camion într-un sens giratoriu, aflat la intrarea în municipiu dinspre Biharia.

    Angajari BIHON

    Jurnal Bihorean si Bihari Naplo angajează distribuitori de presă

    Bihon CSM Oradea

    Adversare dificile pentru CSM Oradea la turneul Memorial Ladislav Bottlik 2026 de la Kosice
    Vicecampioana României la polo, CSM Oradea, va participa în perioada 26-28 august la un puternic turneu internațional, Memorialul  Ladislav Bottlik 2026, care va avea loc la Kosice (Slovacia).
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X