Începând din 12 mai și până duminică, 17 mai, se închide circulația auto pe strada Mihai Eminescu, măsură necesară pentru desfășurarea lucrărilor de demontare a pavajului vechi și de montare a noului pavaj în intersecția străzilor Republicii și Mihai Eminescu. Lucrările se desfășoară în cadrul investiției „Coridor de mobilitate pietonală strada Republicii”, constructorul fiind societatea Flodor Transcom.
Începând din 13 mai și până în data de 2 iunie, se închide circulația auto pe strada Pelicanului, cu asigurarea accesului pentru riverani, pentru efectuarea lucrărilor prevăzute în cadrul proiectului privind extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în zona respectivă. Lucrările sunt executate de firma Nord Conforest.
Trimite articolul
XSi vor sari postacii PSD ca nu poti vira stanga in pasajul de pe Tudor, si nici aici nu poti face stanga ha ha ha
Am intrebat 100 de oradeni daca era necesara renovarea str Repulbicii. Toti au zis ca nu, e doar o spalare de bani
-
Perfect de acord ! pietonala din centrul vechi al capitalei arata mult mai prost si nimeni nu se plange de ea …