BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Rupere de nori în Oradea și Bihor: copaci și stâlpi doborâți și străzi inundate

Rupere de nori în Oradea și Bihor: copaci și stâlpi doborâți și străzi inundate

De Costel Demian
la 23 May 2021 22:58 Reactualizat la: 23 May 2021 23:46
15 Comentarii

Rupere de nori în Oradea și Bihor: copaci și stâlpi doborâți și străzi inundate

Strada Oneștilor FOTO: INFO Trafic jud. Bihor
23 May 2021 22:58 Reactualizat la: 23 May 2021 23:46
Codul portocaliu de furtună de duminică seara a provocat pagube în mai multe localități bihorene.
Scris de Costel Demian - Codul portocaliu de furtună de duminică seara a provocat pagube în mai multe localități bihorene.

Trimite articolul

X

Echipajele de pompieri militari din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Oradea, au desfășurat 16 misiuni de înlăturare a efectelor fenomenelor meteorologice periculoase, intervenind pe mai multe străzi din Oradea, pentru degajarea copacilor căzuți pe carosabil și pe autoturisme.

[eadvert]

„Detașamentul de Pompieri Salonta, Garda de Pompieri 1 Mai și Stația de Pompieri Aleșd au acționat în localitățile Tămașda, Lugașu de Jos, Tinăud, Hidișelu de Sus și Calea Mare, pentru înlăturarea stâlpilor de telefonie și a arborilor doborâți de vântul puternic. Situația este în dinamică, în momentul de față forțele de intervenție continuând operațiunile de înlăturare a doi copaci de pe carosabil, pe strada Barcăului și Aleea Rogerius”, a transmis duminică seara, maior ISU Crișana, Camelia Roșca.

Un copac doborât de vânt a blocat aproape complet Drumul Național 79, ce face legătura între Arad și Oradea.
Evenimentul s-a petrecut duminică seara, în jurul orei 19, între localitățile Șimand și Zimandu Nou. Copacul căzut blochează o mare parte din drum, circulându-se alternativ pe jumătate de bandă de mers.

Parcul Bălcescu FOTO: INFO Trafic jud. Bihor

Un copac doborât de vânt a blocat aproape complet Drumul Național 79, ce face legătura între Arad și Oradea.Evenimentul s-a petrecut duminică seara, în jurul orei 19, între localitățile Șimand și Zimandu Nou. Copacul căzut blochează o mare parte din drum, circulându-se alternativ pe jumătate de bandă de mers.

VIDEO – Copac căzut pe DN 1, între Oradea și Aleșd

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2021/05/1800949video1621791549.mp4

Centura Oradea FOTO: INFO Trafic jud. Bihor

Copac căzut pe Sextil Pușcariu FOTO: INFO Trafic jud. Bihor

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cod portocaliu ,
furtuna ,
oradea
15 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. MAFIOTIdeBihor says:
    May 24, 2021 at 4:22 am

    Oradea – canalizare praf. Merem pa mana taranilor mafioti care conduc orasul si judetul.
    Imparatul Chel von Birtin I din Vadu Crisului
    Ochi de Peste von SanMartin din Sin Martin

    Reply
  2. Geta says:
    May 24, 2021 at 8:18 am

    mna tulai zî tu! oras european!

    Reply
    • VioZ says:
      May 24, 2021 at 11:38 am

      Tucu-te, locuiesc in Düsseldorf de mai bine de treizeci de ani si ,crede-ma, si aici in caz de rupere de nori , e nenorocire!!!Daca vrei dovezi, YouTube te ajuta!!!!

      Reply
      • Geta says:
        May 24, 2021 at 1:04 pm

        ioi da zî tu pana si in Dusseldorf orașul european cu vedetele germane ! vruta-i a crede ? si eu care vroiam sa ma mut defintiv fix in zona aia !

        Reply
      • Geta says:
        May 24, 2021 at 1:05 pm

        țucu te tata si io! vruta i crede ca si in Dusseldorf se rup copaci?

        Reply
      • Jieta says:
        May 24, 2021 at 10:50 pm

        statam si io 20 de ani in Jermania sa știți ca nu umbla câini cu colaci in coada tor sclav esti si aici si io pot spune ca am lucrat in sistem medical ! si aci sa rup copaci !

        Reply
    • Big Dicky says:
      May 24, 2021 at 3:16 pm

      În glasgow, la fiecare furtuna e nevoie de barcă.

      Am stat acolo vreo 10 ani. Nu recomand. Scoția în general e un Teleorman al UK-ului

      Reply
  3. Xyz222222 says:
    May 24, 2021 at 3:38 pm

    Bolojan e de vinuvat căci nu controlește forțul naturi

    Reply
    • Dzo says:
      May 24, 2021 at 4:10 pm

      :))

      Reply
    • burebista says:
      May 24, 2021 at 4:58 pm

      Evident. Vezi Dealul Ciuperca. La Birtin nu trebe canalizare.

      Reply
      • drop says:
        May 24, 2021 at 7:27 pm

        Esti liber sa pleci

        Reply
        • burebista says:
          May 24, 2021 at 7:34 pm

          Esti liber zici? Aoleu ai iesit din spitalul de nebuni? Bietu de tine.

          Reply
        • roro says:
          May 24, 2021 at 8:50 pm

          Postac la comanda, din birou.
          Hotule.

          Reply
  4. A fox outside King Power Stadium says:
    May 24, 2021 at 9:23 pm

    Se întămplă şi la case mai mari.
    Sunt în asentimentul lui VioZ şi alui Big Dicky (🤭).
    Într-o confruntare cu forțele naturii nu suntem pe picior de egalitate.

    Iar referitor la operativitatea in a remedia situația dupa astfel de calamități naturale, de care dau dovadă primarii din cateva oraşe ardelene ,de ale noastre, inclusiv primarul Oradiei, eu cred că sunt superiori comparativ cu primari şi şefi ai comitatelor din alte țări mult mai bine cotate (teoretic) decât România.
    Dar ne place nouă românilor (multora dintre noi) să desconsiderăm pe oricine se află (vremelnic) într,-o poziție de conducere şi să credem că în alte țări mai dezvoltate economic ca Romania toate merg ca unse, nu?
    Nu !

    Reply
  5. Curse aeriene says:
    May 24, 2021 at 10:01 pm

    Sã și eoliene.

    Reply
  6. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    VIDEO
    Un fotbalist bihorean a fost protagonistul unui incident șocant la finalul barajului de promovare în Liga 3
    Sâmbătă a fost ziua meciurilor retur la barajul de promovare în Liga 3. Un meci extrem de interesant s-a desfășurat la Nușfalău, între echipa locală ACS Barcău și sătmărenii de la Talna Orașu Nou.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Noile curse operate de Wizz Air spre Roma și Dortmund au fost inaugurate la Aeroportul Oradea
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 28 iunie. 3

    BIHON Sport local

    FOTO
    Silviu Odobasianu, președinte CS Bihorul Beiuș: „A fost un sezon care a început greu, dar s-a terminat bine”
    Beiușul a reapărut pe harta fotbalului românesc de Liga 3 după o pauză de mai bine de un deceniu. Impactul cu un eșalon superior a fost destul de contondent pentru că în sezonul regular a adunat doar 18 puncte din 22 de meciuri.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Bihon CSM Oradea

    Giulia Popa, la prima sa victorie într-un turneu ITF WTT W15
    Tenismena orădeană Giulia Safina Popa a câștigat proba de simplu din cadrul turneului ITF WTT W15 pentru seniori, disputat la Galați.

    Cultură

    VIDEO
    O piesă despre dureroasele despărţiri. Călin Pop a lansat single-ul „Pustiu”
    Piesa a fost lansată în 26 iunie pe platformele de streaming.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hotărâre definitivă în cazul a patru familii care și-au obligat cei 11 copii să cerșească în Oradea și alte orașe
    Curtea de Apel Oradea a menținut condamnările pronunțate de Tribunalul Bihor, în luna aprilie, pe numele celor opt părinți acuzați de exploatarea cerşetoriei și folosirea unui minor în scop de cerșetorie, după ce și-au pus cei 11 copii să apeleze la mila trecătorilor, în zona comerciale din Oradea, Beiuș, Arad și Timișoara.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X