BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
S-a ales „Miss high-school”

S-a ales „Miss high-school”

la 22 April 2007 15:53
3 Comentarii
22 April 2007 15:53
ORADEA&#160;- „Miss high-school” este noua provocare pentru puştoaicele din<strong> liceele oradene</strong>. Concursul a debutat vineri la Discoteca No Problem. Deşi concursul s-a anunţat a fi o petrecere pe cinste, puştii nu s-au îngrămădit prea tare să-şi susţină favoritele.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - ORADEA&#160;- „Miss high-school” este noua provocare pentru puştoaicele din<strong> liceele oradene</strong>. Concursul a debutat vineri la Discoteca No Problem. Deşi concursul s-a anunţat a fi o petrecere pe cinste, puştii nu s-au îngrămădit prea tare să-şi susţină favoritele.

Trimite articolul

X

Oricum, distracţia nu a lipsit. Liceul Teoretic „Lucian Blaga”, Liceul de Arta, Liceul Pedagogic „Iosif Vulcan” şi Colegiul Tehnic „Transilvania” sunt unităţile de învăţământ ale căror eleve au candidat la această primă ediţie. Frumoasă, haioasă şi musai inteligentă. Acestea au fost cerinţele pe care „Miss high-school” trebuie să le îndeplinească. Lupta a fost aprigă, aşa că participantele şi-au demonstrat toate calităţile cu care au fost înzestrate. Probele au constat în mare parte în prezentarea unor ţinute vestimentare dar, în acelaşi timp, domnişoarele au dat dovadă de multă spontaneitate.

100 RON pentru Artă

În cadrul primei probe, aspirantele la titlu au ieşit în scenă într-o ţinută funny, dând dovadă de multă creativitate. De asemenea, probele în ţinute casual sau de seară au delectat publicul. Chiar dacă toate fetele s-au descurcat bine, Raluca Opriş, elevă la Liceul Pedagogic „Iosif Vulcan”, s-a remarcat, fiind astfel aleasă „Miss high-school”. Pe locul doi s-a clasat Raluca Zaharia (Liceul Teoretic „Lucian Blaga”), iar pe locul trei au fost alese două concurente, deoarece au fost la egalitate, respectiv Silvia Giorgică şi Andreea Cocsvella, ambele de la Colegiul Tehnic „Transilvania”. Surprizele nu au lipsit, iar cele mai multe au fost oferite de elevii şcolilor mai sus prezentate. Fiecare a venit cu trupa de dans a şcolii, iar cea a Liceului de Artă Oradea a fost cea mai bună, drept pentru care a câştigat 100 de lei noi. Competiţia pentru „Miss high-school” continuă, vineri alte eleve intrând în scenă.

Raluca Opriş este prima „Miss high-school”.

Ioana Iuhas

Trimite articolul

X
Taguri:
licee oradea ,
transilvania oradea
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Alex TG says:
    April 24, 2007 at 3:39 pm

    Daca exista un articol la care se cere poza, asta e acela!

    Reply
  2. Anonim says:
    May 14, 2007 at 9:05 am

    cine e aceasta tipa ?
    cum naiba arata ?
    unde e poza ?

    Reply
  3. Anonim says:
    July 30, 2007 at 7:36 pm

    wai shamar de ea…e pasta rau…scarba naibii
    ..a luat ca e din bizar si darius a tras sforile..

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    România

    Bolojan: Am luat act de demisiile miniștrilor PSD. Ce minister preia premierul dar și restul din guvern
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, joi, că a luat act de demisiile miniștrilor susținuți de PSD, anunțând că va trimite președintelui Nicușor Dan propunerile pentru a-i înlocui.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Guvernul a aprobat exproprierile pentru realizarea nodului rutier de la Spinuș pe Autostrada Transilvaniei
    Guvernul a adoptat, în ședința din 23 aprilie, hotărârea privind declanșarea procedurilor de expropriere necesare realizării nodului rutier care va lega viitoarea autostradă A3 de drumul național DN 1P, în zona localității Spinuș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Guvernul a aprobat: 10.000 de femei vor beneficia anual de fertilizare în vitro. Câți bani se vor oferi
    Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Muncii, Programul social de interes național pentru susținerea cuplurilor și a persoanelor singure în vederea creșterii natalității, valabil pentru perioada 2026–2030.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    PSD și-a dat demisia din Guvern. Executivul României rămâne fără șase miniștri în plină criză politică
    Vicepremierul Marian Neacșu a declarat joi, 23 aprilie, că la ora 14:00 își va da demisia din Guvern împreună cu toți miniștrii PSD.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea pierde aproape 6,5 milioane de lei de la bugetul de stat pentru inelul metropolitan
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința extraordinară din 23 aprilie, actualizarea contribuției de la bugetul de stat și de la bugetul local pentru finanțarea obiectivului de investiții „Inel Rutier Metropolitan Oradea”.

    Economic

    Investiție de top: o firmă din Oradea intră într-un proiect de aproape 185 milioane lei
    Compania Transgex SA, listată la Bursa de Valori București sub simbolul TRNG, a anunțat semnarea unui acord-cadru semnificativ cu Romgaz, unul dintre principalii jucători din sectorul energetic românesc.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X