BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Sală de sport la Căbești. Investiție de 9,5 milioane lei

Sală de sport la Căbești. Investiție de 9,5 milioane lei

De Veronica Bursașiu
la 10 November 2021 12:33
3 Comentarii

Sală de sport la Căbești. Investiție de 9,5 milioane lei

10 November 2021 12:33
Creștere fără precedent a numărului sălilor de sport construite în Bihor prin ministerul condus de Cseke Attila. De această dată, ministrul bihorean anunță o investiție de 9.423.927 lei în sala de sport de la Căbești.
Scris de Veronica Bursașiu - Creștere fără precedent a numărului sălilor de sport construite în Bihor prin ministerul condus de Cseke Attila. De această dată, ministrul bihorean anunță o investiție de 9.423.927 lei în sala de sport de la Căbești.

Trimite articolul

X

Suprafață construită desfășurată a sălii va fi de 1.270 mp. Durată de realizare a investiției e de 12 luni din care 1,5 luni dedicate activității de proiectare.

[eadvert]

”Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a aprobat finanțarea unei noi săli de sport pentru comunitatea locală din satul Căbești. Proiectul, care va fi implementat prin Compania Națională de Investiții S.A. va fi realizat după un proiect tip și este dedicat în principal uzului didactic. Desigur, ea va putea fi utilizată și de restul comunității la sfarșit de săptămână sau în perioada vacanțelor”, anunță primarul de Căbești, Corina Ene.

În noua sală de sport, copiii vor putea învăța și se vor putea juca mai multe sporturi precum handbal, baschet, tenis sau volei, sala de sport fiind prevăzută cu marcaje și dotări specifice. Dacă zona parterului obiectivului de investiții este dedicată elevilor / sportivilor și activităților sportive, zona de la etaj este dedicată gradenei pentru spectatori care poate găzdui până la 102 persoane în timpul competițiilor de la nivel local.

Desigur, atât elevii cât și profesorii sau arbitrii vor avea la dispoziție vestiare moderne, prevăzute cu grupuri sanitare și dușuri, iar pentru siguranța tuturor utilizatorilor este prevăzut și un spațiu pentru cabinetul de prim ajutor.
Noua sală de sport va putea găzdui pe lângă orele de sport și activități recreative sau competiții sportive de nivel local și județean.

”În perioada următoare, corelat cu alocațiile bugetare disponibile, CNI va demara procedura de achiziție publică pentru contractarea lucrărilor de proiectare și execuție.Mulțumim Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației care contribuie la dezvoltarea comunei noastre și la asigurarea condițiilor optime atât de necesare locuitorilor din comuna noastră! ”, spune primarul de Căbești.

Trimite articolul

X
Taguri:
Căbeşti ,
sala de sport
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Nascut in Zona folclorica Beius -Vascau says:
    November 10, 2021 at 3:38 pm

    Noah, asta era si necesara la Cabesti, dar si de ajuns de incapatoare !
    F&tă mamă, dacă nu !?
    Aia din Oradea nici nuberanevoie de ea, nici nu ii faină si nici suficient de mare si de incapatoare.
    Hai, povestitorii carcotași ce sunt vesnici activi, povestiti va rog.
    Ca de Sala din Oradea in fiecare saptamana ii dați cu comentarii ticaloase.
    Bolohan e de vina si la Căbesti, bagă betoane.
    Nu-l satură D-zeu pe Birtinez.
    Nu-i asa ?

    Reply
  2. anti_usl says:
    November 11, 2021 at 4:32 am

    Felicitari primaritei din Cabesti, n-a facut parte degeaba din delegatia care a fost primita la Cotroceni!

    Reply
  3. Cetateanului turmentat says:
    November 11, 2021 at 6:35 am

    Aeroport la Parhida !!!! Este necesar !!!!

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    „Va fi un an provocator pentru noi, dar privim cu încredere spre viitor”
    După foarte mulți ani fotbalul bihorean va fi reprezentat de 4 echipe la nivel de Liga 3, după ce și proiectul ACS Transilvania Sport Academy a reușit promovarea în urma dublei de baraj câștigate în fața Minerului Rodna.

    BIHON Sport local

    Campioana Bihorului la ora bilanțului. „Consider că a fost un an reușit”
    Minifotbalul bihorean continuă să rămână în topul național, chiar dacă echipe de top precum AEK Oradea, Bad Boys sau Grand Hill&Ony au dispărut din peisaj. Ștacheta a fost ținută sus de ACS Igna Construct Oradea, campioana Bihorului, care a avut prestații apreciate la competițiile naționale la care a participat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul, sub Cod galben de caniculă și de instabilitate atmosferică: urmează vijelii și grindină
    Meteorologii au emis, sâmbătă, noi atenționări Cod galben de caniculă, disconfort termic ridicat și nopți tropicale, ce vizează, în total, până luni dimineața, 15 județe și Municipiul București.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    FC Bihor

    Doar patru echipe din Liga 2 și-au permis cantonament în străinătate vara asta
    Marea majoritate a echipelor care vor lua startul la ediția viitoare a Ligii a II-a au preferat să se pregătească în țară, locațiile alese fiind de la bazele proprii, la Poiana Brașov, Vatra Dornei, Putna, Buftea sau Mogoșoaia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe DN 1 între Oradea și Cluj. Șase persoane rănite, între care doi copii
    Accidentul s-a produs sâmbătă dimineață, 18 iulie, pe DN1-E60, la ieșirea din Huedin spre Oradea, unde un autoturism s-a răsturnat în afara carosabilului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Artistul Culiță Sterp și-a scos casa din Bihor la vânzare. Cât cere pe locuința aflată la câteva minute de Oradea
    Una dintre locuințele deținute de artistul Culiță în județul Bihor a fost scoasă la vânzare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X