BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Săptămâna evangheliei

Săptămâna evangheliei

la 3 March 2014 08:59
3 March 2014 08:59
Bucuria Tatălui Ceresc la întâlnirea cu fiul cel risipitor și rătăcitor, din mărturia Evangheliei după Luca (15:21-24), animă comunitatea creștină a Bisericii Baptiste Betel din Salonta.
Scris de erdei - Bucuria Tatălui Ceresc la întâlnirea cu fiul cel risipitor și rătăcitor, din mărturia Evangheliei după Luca (15:21-24), animă comunitatea creștină a Bisericii Baptiste Betel din Salonta.

Trimite articolul

X

Păstorită de Domnul Isus Hristos prin lucrarea încredințată pastorului Florin Cociubei, Biserica Betel organizează, începând din prima Duminică a lunii martie, până în Duminica din 9 martie, o binecuvântată „Săptămână de Evanghelizare pentru sufletele orașului Salonta”.

Vestea Bună a Mântuirii sufletului omenesc prin Jertfa biruitoare a Domnului Isus Hristos va fi predicată din Sfânta Scriptură a Vechiului și Noului Testament (Biblia), de la amvonul Bisericii situată pe strada Jean Calvin nr. 40, începând cu ora 17:00 – duminica, iar de la ora 18:00 – în cursul săptămânii, de pastorii invitați: Toni Mic de la Biserica Călacea (2 martie 2014), Gheorghe Chișe de la Biserica Tulca (3 martie 2014), Emeric Hubert de la Biserica Pecica (4 martie 2014), Florin Negruțiu de la Biserica Peștiș (5 martie 2014), Dorin Simu de la Biserica Tinca (6 martie 2014), Moise Vrăjitor de la Biserica nr. 2 Timișoara (7 martie 2014) și Doru Hnatiuc de la Biserica Emanuel Oradea (9 martie 2014).În cadrul serviciilor divine de evanghelizare, Orchestra de madoline dirijată de fratele Teofil Marișcaș, Fanfara bisericii, corul bărbătesc și corul mixt, precum și grupurile de tineri și copii ale Bisericii Betel vor prezenta programe speciale de laudă și închinare spre slava lui Dumnezeu.„Tot așa, vă spun că este bucurie înaintea îngerilor lui Dumnezeu pentru un singur păcătos care se pocăiește” -Aceste cuvinte sfinte ale Domnului Isus Hristos erau adresate vameșilor și păcătoșilor, fariseilor și cărturarilor, ucenicilor și noroadelor care se apropiau de El să-L asculte. Scriptura spune în Ioan 3:17 – „Dumnezeu în adevăr, n-a trimis pe Fiul Său în lume ca să judece lumea, ci ca lumea să fie mântuită prin el.” – iar acest adevăr universal valabil este dat nouă tuturor, indiferent de apartenență socială, etnică sau religioasă. Primul pas în bucuria divină este ascultarea, primirea și împlinirea din adâncul inimii a Cuvântului lui Dumnezeu, a chemării Evangheliei Celui ce a murit pe Cruce pentru iertarea păcătosului. Următorii pași continuă prin împlinirea personală a exemplului de viață duhovnicească trăită de Fiul lui Dumnezeu. Vă așteptăm cu dragoste la Biserica Betel să împărtășim acum, în Salonta și acolo, în veșnicia lui Dumnezeu, această bucurie garantată de însuși Isus Hristos, Domnul și Dumnezeul nostru”, ne-a declarat Florin Cociubei, pastorul Bisericilor baptiste din Salonta și Mădăras.

Sorin Petrache

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Biserica Betel ,
salonta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Arcașii de la Menumorut Biharia au urcat pe podium la Cupa Europei Centrale
    Duminică 26 aprilie 2026, în localitatea Lendava din Slovenia s-a desfășurat prima etapă a Cupei Europei Centrale, competiție la startul căreia sau aliniat 180 de sportivi din 9 țări.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    În premieră. Consiliul Județean Bihor va lua un credit extern de 38 de milioane de euro pentru a continua proiectele din județ
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat, în ședința ordinară din 30 aprilie, contractarea unei finanțări externe rambursabile de până la 38 de milioane de euro de la Banca Europeană de Investiții, bani destinați susținerii unor proiecte majore de infrastructură rutieră din județ.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Asfalt prost turnat. Consiliul Județean Bihor a refuzat recepția lucrărilor pe două drumuri și cere remedierea deficiențelor
    În cadrul unei conferințe de presă, președintele Consiliului Județean Bihor, Mircea Mălan, a anunțat decizia de a refuza recepția pentru două investiții rutiere pe raza județului, respectiv modernizarea DJ 795 Salonta – Tinca, lucrările fiind începute în 2022, și drumul de legătură dintre centura Biharia și localitatea Paleu, proiect finalizat anul trecut.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CJ Bihor construiește un parc fotovoltaic și medii de stocare a energiei electrice la Aeroportul Oradea
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat, în ședința ordinară din 30 aprilie, un proiect de investiție care vizează creșterea independenței energetice a Aeroportului Oradea, prin realizarea unui parc fotovoltaic și a unor capacități de stocare a energiei electrice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fiul unui fost prefect de Bihor, condamnat la un an și 8 luni de închisoare, cu executare, pentru trafic de droguri
    Lorin Ionel Ungur, în vârstă de 46 de ani, fiul fostului prefect de Bihor Ionel Ungur, a fost condamnat definitiv de Curtea de Apel Oradea la un an, 8 luni și 20 de zile de închisoare, cu executare, pentru trafic și deținere de droguri de mare risc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrări la calea de rulare a tramvaielor din Oradea. OTL introduce autobuze pe un tronson
    OTL informează publicul călător că, având ȋn vedere că este nevoie să fie continuate lucrările de mentenantă la calea de rulare, se prelungeşte perioada ȋn care circulația tramvaielor pe Linia 2 va fi suspendată pe tronsonul cuprins ȋntre staţiile Ioşia şi Aviatorilor, până luni, 11 mai.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X