BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Școala Postliceală „Henri Coandă” te așteaptă la Oradea Job Expo cu cursuri profesionale variate

Școala Postliceală „Henri Coandă” te așteaptă la Oradea Job Expo cu cursuri profesionale variate

De Ramona Pașcu
la 28 September 2025 07:00 Reactualizat la: 29 September 2025 09:20
2 Comentarii
28 September 2025 07:00 Reactualizat la: 29 September 2025 09:20
Pe 10 octombrie, între orele 10:00 și 17:00, ERA Park Oradea găzduiește un eveniment dedicat celor care își doresc un nou început profesional sau sunt în căutarea unui loc de muncă.
Scris de Ramona Pașcu - Pe 10 octombrie, între orele 10:00 și 17:00, ERA Park Oradea găzduiește un eveniment dedicat celor care își doresc un nou început profesional sau sunt în căutarea unui loc de muncă.

Trimite articolul

X

 

Târgul de joburi va avea loc în Sala de Evenimente, situată în apropierea magazinului Numero UNO, și este organizat de Inform Media Press – editorul Jurnalului Bihorean și al platformei Bihon.ro.

Evenimentul reunește angajatori de top din județul Bihor – atât companii locale, cât și multinaționale – care sunt pregătiți să cunoască potențiali candidați și să își prezinte ofertele de angajare.

Formare profesională acreditată, cu rezultate dovedite

Școala Postliceală „Henri Coandă” Oradea, cu o experiență de peste 20 de ani în formarea profesională. Rețeaua națională a școlilor și liceelor „Henri Coandă” este recunoscută pentru calitatea învățământului său, având acreditări și autorizări din partea Ministerului Educației și Ministerului Muncii. Acestea garantează un proces educativ la standarde înalte, iar rezultatele se reflectă într-un procent de peste 90% de inserție pe piața muncii pentru absolvenți.

La Oradea Job Expo, Școala Postliceală „Henri Coandă” va prezenta o gamă variată de cursuri de formare profesională, în domenii diverse, precum: bucătar, cofetar, cosmetician, evaluator de competențe profesionale, electrician constructor montator pentru apartaj și cabluri de joasă tensiune, formator, infirmier(ă), instructor/preparator formare, frizer-coafor-manichiurist-pedichiurist, instalator pentru instalații tehnico-sanitare și de gaze, îngrijitor(are) de bătrâni la domiciliu, însușirea noțiunilor fundamentale de igienă, lucrător comercial, lăcătuș mecanic, manager de proiect, maseur, operator introducere date, ospătar (chelner) vânzător în unități de alimentație, operator umplere recipiente GPL (autorizare/reautorizare), referent resurse umane (calificare/inițiere), tehnician în asistență socială și multe altele.

Un eveniment pentru toți cei care vor să evolueze

Oradea Job Expo nu este doar un simplu târg de locuri de muncă – este un spațiu de întâlnire între angajatori de încredere și cei care își caută un job stabil sau vor să își înceapă o nouă etapă profesională. De la industria auto și logistică, până la retail, educație și servicii, evenimentul aduce împreună o gamă variată de companii și oportunități de angajare.

Printre expozanții confirmați se numără: Școala Postliceală „Henri Coandă” Oradea, Sogefi Suspensions Eastern Europe, FinProm, H.Essers, Golde Oradea, Vernicolor, STIHL, Marvicon, Hanna Instruments, Salesianer, Allengra, Auchan România, Faist Mekatronic, Celestica, European Food International, Olimp Impex, Inova Internațional, Madrugada, Frescoverde, Premagro și Agricrafters.

Angajatorii care doresc să se alăture acestui eveniment dedicat locurilor de muncă mai au timp să se înscrie.

Pentru detalii și rezervarea unui stand, organizatorii pot fi contactați la:

Telefon: 0728 116 455

E-mail: andrada.buhas@informmedia.ro

Trimite articolul

X
Taguri:
Job Expo ,
locuri de munca ,
Școala Postliceală „Henri Coandă”
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Joita says:
    September 29, 2025 at 9:48 am

    tot pe astea trei le aratati?
    ceva mai tinere nu sant in firma aista….

    Reply
    • Joiană plină says:
      September 30, 2025 at 3:01 am

      Auzi, bibole care ești tu ăla bibol? Nu fii Joiană iar. Cele 3 grații sunt suficient de frumoase. Peste media gustului tău. In final te duci la un postliceal și nu la un blind date de matrimoniale!

      Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Ilie Bolojan, personaj central în show-ul grupului Divertis, Gala Comediei, în parcul Muzeului Ţării Crişurilor
    Spectacolul a marcat debutul programului estival Tipografia de idei, în parcul Muzeului Ţării Crişurilor.

    România

    Ilie Bolojan, după acuzațiile șefului statului: „PNL nu a promis un cec în alb pentru Grindeanu, ci un acord politic”
    În cursul serii de vineri, 26 iunie, președintele Partidului Național Liberal a reacționat la acuzațiile aduse de șeful statului.

    România

    Nicușor Dan acuză PNL că a renunțat la susținerea unui guvern PSD: „PNL s-a angajat să voteze un guvern minoritar”
    Șeful statului a scris în seara zilei de vineri, 26 iunie pe rețelele de socializare că România a revenit la „blocajul politic” în ceea ce privește formarea unui nou Guvern.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Educație

    Schimbare de conducere la Liceul de Arte din Oradea: Nicoleta Țâmpu o înlocuiește pe Mihaela Bondor
    Schimbare de management la Liceul de Arte din Oradea. Directoarea Mihaela Bondor își încheie mandatul iar conducerea școlii va fi preluată de profesoara Nicoleta Țâmpu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se deschide circulația pe drumul de legătură dintre Paleu și Centura Biharia
    Șoferii vor putea folosi noul drum care face legătura dintre comuna Paleu și centura Biharia începând de sâmbătă, 27 iunie, ora 9:00.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judecați pentru homeschooling. Doi părinți din Bihor, acuzați că și-au retras ori nu și-au înscris cei 3 copii la școală
    Doi părinți din zona Beiușului au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, fiind inculpați că și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze cursurile învăţământului general obligatoriu, înscriindu-i, în schimb, într-un sistem homeschooling. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X