BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Se apropie Nymphea Dance, editia a VIII-a

Se apropie Nymphea Dance, editia a VIII-a

la 25 August 2010 09:39
25 August 2010 09:39
Vineri 27 august va avea loc deschiderea celei de-a VIII-a editii a <strong>Nymphea Dance</strong>.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Vineri 27 august va avea loc deschiderea celei de-a VIII-a editii a <strong>Nymphea Dance</strong>.

Trimite articolul

X

Festivalul se va desfasura pe durata a doua zile, vineri vor avea loc intrecerile pentru sectiunea Hip-Hop iar sambata la  Break Dance.

Vineri, incepand cu ora 17:00, la Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea va incepe concursul pentru categoria hip-hop. Ziua se va incheia cu o petrecere care va avea loc in Club Bali, incepand cu orele 22:00.

Sambata dimineata, incepand cu ora 10:00, in parcarea subterana Lotus Center vor avea loc intrecerile pe sectiunea break dance. Tot sambata, de la ora 17:00, se vor desfasura finalele la sectiunea hip-hop, acestea vor avea loc la Casa de Cultura a Sindicatelor.Tot aici va avea loc si premierea castigatorilor, incepand cu ora 20:00.

Juriu este compus din coregrafi de renume din Italia, Ungaria, Austria şi România. Organizatorii, Fundatia pentru Tineret Bihor, Fundatia Culturala Plus Art in colaborare cu Hip Hop International Romania au anuntat ca biletul de intrare va costa 12 lei/zi.

C.De.

Trimite articolul

X
Taguri:
2010 ,
Nymphea Dance ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noua creșă de pe strada Aluminei din Oradea va fi inaugurată sâmbătă în prezența premierului Ilie Bolojan
    Noua creșă construită pe strada Aluminei din municipiul Oradea va fi inaugurată sâmbătă, 11 iulie, de la ora 09:00, în cadrul unui eveniment organizat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    O furtună supercelulară a lovit nordul județului Bihor. Grindină de până la 5,5 cm și mesaj RO-ALERT emis
    O furtună puternică, de tip supercelulă, a lovit miercuri după-amiază, 8 iulie, zona Marghita-Bogei-Popești, unde au fost semnalate cantități mari de grindină.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un produs culinar din Bihor, analizat la Comisia Europeană pentru obținerea calității de Specialitate Tradițională Garantată
    Dosarul pentru înregistrarea produsului „Tocană de unghii de porc De Bihor - produs obținut potrivit tradiției din Bihor” se află în etapa de analiză la nivelul Comisiei Europene, în vederea obținerii sistemului de calitate Specialitate Tradițională Garantată (STG), informează, miercuri, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), pe pagina sa de Facebook.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ministrul Muncii pune presiune pe autoritățile din Bihor: cere sancționarea conducerii DGASPC și AJPIS
    Ministrul Muncii, Dragoș Pîslaru, a anunțat miercuri o serie de măsuri administrative în urma scandalului generat de centrele gestionate de Viorel Pașca în județul Bihor. Prima decizie a fost revocarea din funcție a Alexandrei Zară, președinta Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Persoanelor cu Dizabilități.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Bihorean „ars” de un patron din Sălaj cu 30.000 de euro, la o afacere cu produse de origine animală
    A plătit 30.000 de euro, dar nu a mai primit marfa care i-a fost promisă. Este întâmplarea căreia i-a căzut victimă un bihorean, după ce s-a înțeles cu administratorul unei firme din Sălaj de la care voia să cumpere produse de origine animală.

    Economic

    Ce posturi sunt disponibile în Bihor prin AJOFM. Oferta depășește 600 de locuri de muncă
    Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă (AJOFM) Bihor are disponibile, la data de 8 iulie 2026, 604 locuri de muncă vacante la nivelul județului, dintre care 357 sunt în Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X