BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Se caută comercianți! Terasele din Piața Unirii, scoase la licitație

Se caută comercianți! Terasele din Piața Unirii, scoase la licitație

la 14 April 2017 10:27 Reactualizat la: 14 April 2017 10:39

Se caută comercianți! Terasele din Piața Unirii, scoase la licitație

14 April 2017 10:27 Reactualizat la: 14 April 2017 10:39
Primăria Oradea scoate la licitaţie spaţiile viitoarelor terase sezoniere care vor fi amenajate în Piața Unirii.
Scris de farcas - Primăria Oradea scoate la licitaţie spaţiile viitoarelor terase sezoniere care vor fi amenajate în Piața Unirii.

Trimite articolul

X

La un an de când a încercat prima dată, Primăria Oradea caută din nou comercianți interesați să deschidă terase în zona Pieței Unirii. Astfel încât, municipalitatea anunță o licitație publică deschisă pentru ocuparea domeniului public, cu amplasamente pentru terase sezoniere, în Piața Unirii, fiind vorba despre amplasamentele T3, T4, T5, T6, T7, T8, T9, T10, T11, T12, T13, T14 şi T15.

Contractele ar urma să fie încheiate pe o perioadă de trei ani, cu obligaţia ca adjudecatarul licitaţiei să funcţioneze minimum 6 luni pe an, cel puțin în intervalul 01.04. – 31.10. aferent sezonului oficial.

Cer garanție

Patronii care vor să-și deschidă terase sezoniere în Piața Unirii vor fi nevoiți să achite o garanție de participare la licitație pe care o vor pierde în caz de renunțare: „după adjudecarea licitaţiei sau de nesemnare a Convenției, adjudecatarul pierde garanţia de participare la licitaţie, iar Municipiul Oradea va reorganiza procedura de licitaţie, iar agentul economic care a generat această situație nu va mai putea participa”, transmite Primăria Oradea.

sume-garantie-terase-piata-unirii

Preţul de pornire a licitaţiei publice este de 0,9 lei/mp/zi pentru oricare amplasament ce face obiectul licitaţiei. Tariful stabilit, în urma adjudecării licitației, se datorează pe perioada de ocupare a domeniului public, se va achita anticipat, lunar și va fi actualizat prin aplicarea ratei inflaţiei, până la momentul încheierii contractului.

Conform anunțului primăriei, domeniul public se va ocupa prin licitaţie publică deschisă începând cu data încheierii convenţiei.

Data limită de depunere a ofertelor este 18 aprilie 2017, ora 14.00, iar ședinţa publică de strigare va avea loc în data de 19 aprilie 2017, ora 12.00.

Trimite articolul

X
Taguri:
inchiriere amplasamente ,
licitatie publica ,
oradea ,
piata unirii ,
terase
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 1 septembrie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 1 septembrie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Reguli noi pentru locurile de joacă și zonele de agrement din Oradea. Proiectul a intrat în consultare publică
    Primăria Municipiului Oradea supune consultării publice, începând cu data de 31 august 2026, proiectul noului Regulament privind organizarea, exploatarea și utilizarea spațiilor de joacă, agrement și recreere din Municipiul Oradea.

    Cultură

    „Geografii emoționale”, expoziție de fotografie spaniolă în Galeria „Euro Foto Art” din Cetatea Oradea
    Expoziția fotografului spaniol Luis José Vigil-Escalera Quintanal aka. Lujó Semeyes cuprinde 52 de lucrări color realizate în diferite regiuni ale Spaniei.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Bihon CSM Oradea

    Pető Dalma: „Este păcat că acele jucătoare au fost până urmă victimele conflictului dintre CS Crișul și CSU Oradea”
    Conducerea Clubului Sportiv Crișul Oradea a susținut luni o conferință de presă, având ca subiect ruperea protocolului de colaborare la polo pe apă cu Clubul Sportiv Universitar Oradea. 1

    Cultură

    Trupa Szigligeti deschide stagiunea 2026/2027 cu premiera spectacolului „Operă țărănească”
    Această operă maghiară contemporană este plină de răsturnări neașteptate de situație și de un umor debordant.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea deține unul dintre cele mai mari complexe de înot și polo din țară. Cursuri subvenționate pentru elevii din clasa a II-a
    Bazinul de înot acoperit „Herman Schier” din Oradea a fost reabilitat și reintră în circuitul sportiv după finalizarea lucrărilor de eficientizare energetică finanțate prin PNRR. Investiția se ridică la aproximativ 13 milioane de lei și a urmărit atât modernizarea clădirii, cât și reducerea consumurilor de energie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X