BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Selecţie pentru proiectul „Creatori de Viitor”

Selecţie pentru proiectul „Creatori de Viitor”

la 8 May 2015 11:29
8 May 2015 11:29
Liceenii isteţi se pot înscrie pentru selecţie la tabăra gratuită „Creatori de Viitor – Champions United”.
Scris de erdei - Liceenii isteţi se pot înscrie pentru selecţie la tabăra gratuită „Creatori de Viitor – Champions United”.

Trimite articolul

X

Fundaţia Comunitară Oradea susţine proiectul taberei „Creatori de Viitor – Champions United” al Asociaţiei 11even din Cluj Napoca, în parteneriat cu Ministerul Educaţiei Naţionale, Universitatea Babeş Bolyai, Primăria Cluj Napoca şi cu o serie de parteneri instituţionali, centre culturale, parteneri corporate şi media. Proiectul va reuni peste 100 de elevi de liceu cu performanţe deosebite în educaţie, cultură, sport şi leadership şcolar, profesori de top din România, părinţi cu implicare deosebită în procesul educaţional, precum şi o serie de mentori (personalităţi din business, mediul academic, sport, etc). „Tabăra se va desfăşura ȋntre 17 şi 23 iulie, la Cluj-Napoca. Printre mentorii din acest an se vor afla academicianul Solomon Marcus, Bogdan Mursa (reprezentant al României în cadrul Microsoft Imagine Cup), Philipp Kandal (CEO Telenav) sau Marius Simion (fondator NLP Mania), iar subiectele abordate vor fi din cele mai diverse: IT, tehnologie şi inovaţie, finanţe şi antreprenoriat, viziunea Educaţiei 2025 etc”, mai transmite Claudia Abrudan, director executiv al Fundaţiei Comunitare Oradea.

Opt elevi din Bihor

Datorită susţinerii partenerului principal al acestui proiect – Kaufland România, precum şi a altor sponsori privaţi, printre care Fundaţia Comunitară Oradea, participarea elevilor selectaţi va fi gratuită. Opt din cei peste o sută de elevi vor proveni din judeţul Bihor. ,,Dorim să-i recompensăm la cel mai înalt nivel pe aceşti elevi cu performanţe deosebite, pentru că ei sunt cei care, dacă vor alege să trăiască în România, îşi vor aduce un aport deosebit la dezvoltarea acestei ţări”, declară Ovidiu Neamţu, iniţiator al programului ,,Creatori de viitor’’.

Liceenii cu performanţe educaţionale, sportive sau culturale deosebite sau care au luat parte la diverse proiecte în ţară sau străinătate se pot ȋnscrie ȋn vederea selecţiei pe pagina web a evenimentului accesând, până pe data de 15 mai, link: http://www.creatorideviitor.ro/index.php. Detalii despre agenda evenimentului se găsesc la adresa www.creatorideviitor.ro-agenda.php

Programul a fost lansat în 2014 şi a reunit până în prezent peste 80 de liceeni de top din opt judeţe.

Trimite articolul

X
Taguri:
creatori de viitor ,
Fundaţia Comunitară Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Artistul Culiță Sterp și-a scos casa din Bihor la vânzare. Cât cere pe locuința aflată la câteva minute de Oradea
    Una dintre locuințele deținute de artistul Culiță în județul Bihor a fost scoasă la vânzare.

    Cultură

    Adrian Ordean își lansează cartea „După ani și ani. Povestiri din spatele scenei”, cu concert Compact, la Tipografia de Idei
    Muzeul Țării Crișurilor Oradea - Complex Muzeal vă invită la lansarea cărții După ani și ani. Povestiri din spatele scenei, autor Adrian Ordean, și la un moment artistic cu trupa acestuia, COMPACT.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei guri de vișinată la volan, după o extracție dentară. „Pacientul” a primit închisoare cu suspendare
    Polițiștii rutieri s-au obișnuit să primească tot felul de explicații de la șoferii pe care îi opresc pentru control și îi depistează sub influența alcoolului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    Economic

    Aproape 500 de fermieri din Bihor, în controlul APIA înainte de plata subvențiilor din 2026
    Fermierii din Bihor intră în controlul APIA. Aproape 500 de exploatații din sectorul vegetal vor fi verificate în Campania 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Festivalul Sarmalelor continuă la Salonta: Primăria preia organizarea ediției din 2026
    Festivalul Sarmalelor va avea loc și în acest an la Salonta, în prima duminică din luna septembrie, după ce Primăria a decis să preia organizarea evenimentului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Capelă mortuară și cimitir pentru toate confesiunile din comuna Bulz
    Primăria Bulz continuă demersurile pentru realizarea unei capele mortuare publice, investiție care va fi completată cu amenajarea unui cimitir public destinat tuturor confesiunilor religioase.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X