BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Service auto complet echipat, afacere la cheie, scos la vânzare în Oradea, zona Cihei

Service auto complet echipat, afacere la cheie, scos la vânzare în Oradea, zona Cihei

la 22 February 2026 06:15 Reactualizat la: 23 February 2026 09:14

Service auto complet echipat, afacere la cheie, scos la vânzare în Oradea, zona Cihei

22 February 2026 06:15 Reactualizat la: 23 February 2026 09:14
Un service auto complet echipat, afacere la cheie, este scos la vânzare în Oradea, zona Cihei, prin intermediul agenției UP IMOBILIARE.
Un service auto complet echipat, afacere la cheie, este scos la vânzare în Oradea, zona Cihei, prin intermediul agenției UP IMOBILIARE.

Trimite articolul

X

Proprietatea este construită și finalizată în anul 2025, an în care a și început activitatea, fiind vorba despre o afacere nouă, complet funcțională.

Service-ul este amplasat pe un teren cu suprafața de 3.400 mp și beneficiază de dublu front stradal, acces facil și vizibilitate bună, într-o zonă aflată în dezvoltare. Terenul este împrejmuit și betonat integral cu beton BCR cu inserții, fiind adaptat pentru trafic greu și activități specifice domeniului auto.

Proprietatea este racordată la utilități, respectiv apă, curent trifazic, canalizare proprie prin fosă septică, puț forat și internet. Pe teren sunt construite trei hale metalice, realizate pe structură de fier, cu panouri sandwich de 6 și 8 cm. Placa de beton din interiorul halelor are o grosime de 50 cm și este prevăzută cu două straturi de plasă sudată, fiind potrivită pentru echipamente și utilaje grele.

Prima hală, destinată activității de mecanică auto, are o suprafață utilă de 250 mp și este dotată cu patru elevatoare, canal service, stand de reglaj direcție 3D, mobilier profesional, scule și unelte profesionale, precum și sisteme de climatizare.

A doua hală, cu suprafața utilă de 200 mp, este amenajată pentru activități de vopsitorie și tinichigerie și include cuptor de vopsitorie, elevator, spații de pregătire, stand de culori și compresor.

foto: Service auto complet echipat, afacere la cheie, scos la vânzare în Oradea, zona Cihei, 23.02.2026

A treia hală, tot de 200 mp, este utilizată în prezent ca spațiu de depozitare și este prevăzută pentru montarea a până la șase elevatoare, existând posibilitatea de extindere a activității.

Activitatea este completată de trei containere, cu o suprafață totală de aproximativ 60 mp, care includ un birou cu grup sanitar, un vestiar pentru mecanici și un grup sanitar destinat clienților.

Potrivit reprezentanților agenției, service-ul se vinde ca afacere completă, incluzând terenul, firma, construcțiile, echipamentele, dotările și forța de muncă existentă. Noul proprietar poate prelua imediat activitatea, fără a fi necesare investiții suplimentare. Prețul de vânzare este de 1.399.000 de euro, iar cumpărătorul beneficiază de 0% comision.

Anunțul complet poate fi consultat aici:

https://www.upimobiliare.ro/spatiu-industrial-4-camere-de-vanzare-cihei-590.html

De asemenea, este disponibil și un video de prezentare al proprietății:

https://www.facebook.com/reel/941329634911809

Vânzarea este intermediată de UP IMOBILIARE, agenție imobiliară din Oradea, cu sediul pe Calea Aradului nr. 17, specializată în tranzacții rezidențiale, comerciale și investiționale. Reprezentanții agenției precizează că orice persoană interesată poate apela la UP IMOBILIARE pentru evaluare gratuită a proprietăților, precum și pentru servicii imobiliare complete de vânzare, cumpărare și închiriere, agenția practicând constant 0% comision pentru cumpărător sau chiriaș.

Mai multe informații despre proprietate și despre serviciile agenției pot fi găsite pe site-ul oficial www.upimobiliare.ro.

Pentru informații suplimentare, persoanele interesate îl pot contacta pe Paul Urs, CEO – UP IMOBILIARE Oradea, la numărul de telefon 0746 937 239.

Advertorial CH 27345

Trimite articolul

X
Taguri:
afacere la cheie ,
Cihei ,
de vanzare ,
service auto complet
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Pasajul de la ieșirea din Oradea spre Satu Mare, aproape de finalizare. Se toarnă ultimi metri de asfalt
    În cadrul unei conferințe de presă, vicepreședintele Consiliului Județean Bihor, Horea Abrudan, alături de doi reprezentanți ai firmei care realizează investiția, a prezentat stadiul lucrărilor la pasajul suprateran construit la intersecția DN 19 cu Calea Bihorului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident cu trei mașini pe Calea Clujului din Oradea. O persoană a fost transportată la spital
    Un accident rutier în care au fost implicate trei autovehicule s-a produs luni, 15 iunie, pe Calea Clujului din Oradea, la intersecția cu strada Tileagdului.

    FC Bihor

    Un jucător de la FC Bihor Oradea face parte din echipa sezonului din Liga 2
    FRF a dat publicității luni echipa sezonului 2025/2026 din Liga 2.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    Cultură

    Oradea a găzduit jurizarea primei ediții a Circuitului Internațional de Artă Fotografică din Ungaria
    Singurul circuit de artă fotografică din Ungaria este organizat de artistul fotograf Ovi D. Pop din Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Cum s-a produs accidentul mortal de motocicletă din Beiuș. Alex avea doar 29 de ani și era pasionat de motoare
    Evenimentul rutier a avut loc duminică, 14 iunie, în municipiul Beiuș. 

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un motociclist din Oradea de 47 de ani a ajuns la spital după ce a pierdut controlul vehiculului
    Polițiștii Biroului Rutier Oradea au fost solicitați să intervină duminică, 14 iunie, în jurul orei 11:15, după ce prin numărul unic de urgență 112 a fost semnalat un accident rutier produs pe strada Argeșului din municipiul Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X