BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Serviciile voluntari si private, in concurs

Serviciile voluntari si private, in concurs

la 18 June 2012 10:32
18 June 2012 10:32
Membrii serviciilor voluntare şi private din Bihor s-au întrecut joi, la Borş, la concursul profesional aflat la faza judeţeană.
Scris de Otilia Șandor - Membrii serviciilor voluntare şi private din Bihor s-au întrecut joi, la Borş, la concursul profesional aflat la faza judeţeană.

Trimite articolul

X

Evenimentul, organizat anual, are ca scop dezvoltarea deprinderilor şi abilităţilor necesare acţiunilor de intervenţie în situaţii de urgenţă, dar şi evaluarea nivelului de pregătire şi a capacităţii de intervenţie ale acestor servicii. Competiţia, organizată de Inspecţia de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenta „Crişana” Bihor şi sprijinită de Primăria Borş, a durat patru ore în care au fost susţinute trei probe („Ştafeta 4X100 m”, „Pista de îndemânare şi viteză” şi “Realizarea dispozitivului de intervenţie”) de către fiecare concurenţi.

Fiecare echipaj de la cele cinci servicii voluntare şi patru servicii private pentru situaţii de urgenta participante a avut in componenţă un antrenor (şeful serviciului) şi zece concurenţi (opt concurenţi şi două rezerve).

După susţinerea tuturor probelor, au fost anunţaţi câştigătorii, pe categorii. Astfel, în cadrul Serviciilor voluntare pentru Situaţii de Urgenţă ” (SVSU), clasamentul a fost următorul: locul I – SVSU Popeşti, locul II – SVSU Tileagd, locul III – SVSU Ciuhoi.

În cadrul serviciilor private pentru Situaţii de Urgenţă (SPSU), câştigătorii au fost: SPSU Lemnul S.C.M. Oradea (locul I), SPSU S.C. Sinteza Oradea (locul II) şi SPSU OMV PETROM (locul III).

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
concurs ,
urgenta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Statul reduce biletele balneare: pensionarii, printre principalii afectați
    Numărul biletelor de tratament balnear disponibile în 2026 scade semnificativ față de anul precedent, potrivit unei hotărâri de guvern publicate recent.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANAF introduce un mecanism de avertizare timpurie pentru firmele cu risc financiar
    Anunțul a fost făcut de președintele instituției, Adrian Nica, în cadrul unui eveniment organizat de Camera Consultanților Fiscali.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrări de pietruire în două sate din Holod, în așteptarea proiectelor de modernizare
    Primăria Holod efectuează lucrări de pietruire a mai multor drumuri comunale, cu finanțare din bugetul local, într-o intervenție pe care administrația o descrie drept una provizorie, menită să asigure condiții mai bune de circulație până la identificarea și deblocarea fondurilor necesare pentru asfaltarea completă a acestor tronsoane.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Cultură

    Muzicianul AG Weinberger şi-a lansat cel de-al zecelea album de studio, „Sharing”
    O dată cu noul album, a avut loc şi lansarea videoclipului „Money People”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Suspendare temporară a plății biletelor OTL prin 24Pay. Vezi care sunt metodele alternative
    Potrivit unui comunicat transmis de OTL, începând din 17 aprilie, furnizorul aplicatiei 24Pay a suspendat temporar serviciul de plată a biletelor, până ȋn 30 aprilie, din cauze de ordin tehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Îngrijire la domiciliu pentru seniorii din Diosig, printr-o finanțare de aproape 5 milioane de lei
    Comuna Diosig va beneficia de un amplu proiect social destinat persoanelor vârstnice aflate în situații vulnerabile, prin care va fi înființat un serviciu modern de îngrijire la domiciliu pentru seniorii care nu se mai pot descurca singuri în activitățile de zi cu zi.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X