Astfel toţi studenţii beneficiază de reducere de 50% din partea Primaria Oradea, dar o parte, în limita fondurilor ministeriale, primesc încă o reducere de 50% din partea Universitate Oradea. Cei din a doua categorie sunt astfel cei care circulă gratuit pe liniile de transport în comun.
Studenţii circulă gratuit
Studenţii de la Universitate Oradea pot beneficia de gartuitate pe transportul public orădena după ce Primaria Oradea şi instituţia de învăţământ cumulează facilităţile.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Sport local
Continuându-și pregătirile pentru viitorul sezon, echipa Transilvania Sport Academy a susținut o partidă de verificare în compania formației CSC Ghiroda și Giarmata Vii.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cornel Bubui s-a stins din viață. Anunțul a fost făcut public de soția sa, Margareta Bubui, printr-un mesaj postat pe Facebook.
Cultură
Expoziţia reuneşte 75 de lucrări color care oferă o perspectivă aparte asupra oamenilor simpli din Uganda.
BIHON Sport local
Două dintre cele patru echipe bihorene din Liga 3 au susținut sâmbătă dimineață meciuri de pregătire în vederea noului sezon.
Cultură
Programul ediţiei a VI-a prezintă nouă spectacole pentru copii de toate vârstele și familii, care se vor juca la Sala Arcadia.
Citiți principiile noastre de moderare aici!