BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Subvenţionează locurile de muncă

Subvenţionează locurile de muncă

la 27 May 2014 11:16
27 May 2014 11:16
40 de milioane de euro din fondurile europene alocate României prin POSDRU va fi folosită pentru a subvenţiona primele locuri de muncă ale elevilor şi studenţilor din promoţia 2014.
Scris de erdei - 40 de milioane de euro din fondurile europene alocate României prin POSDRU va fi folosită pentru a subvenţiona primele locuri de muncă ale elevilor şi studenţilor din promoţia 2014.

Trimite articolul

X

Angajatorii care vor beneficia de aceste subvenții vor fi obligați să mențină posturile nou create o perioadă de timp cel puțin egală cu cea pentru care au încasat subvenția. Prin această schemă de minimis, lansată de Ministerul Fondurilor Europene, este susţinută angajarea tinerilor absolvenţi şi activitatea mediului privat. „Documentele necesare pentru deschiderea acestei cereri de proiecte au fost publicate vineri, 23 mai a.c., în Monitorul Oficial. Proiectele vor putea fi încărcate în sistemul informatic Action Web începând cu data de 6 iunie 2014, ora 10.00, până la data de 11 iunie 2014, ora 16.00”, anunţă Ioan Mintaş, preşedintele CNIPMMR.

Subvenţia acoperă plata unui salariu net de 900 de lei pentru absolvenţii de studii medii, respectiv de 1.300 de lei pentru absolvenţii de studii superioare, pe o perioadă de minimum 6 luni şi de maximum 12 luni. „Numărul maxim orientativ de posturi care vor face obiectul subvenţionării, în funcţie de categoria în care se încadrează beneficiarul schemei de minimis, este următorul:pentru microîntreprinderi – 3 locuri de muncă;pentru întreprinderi mici – 7 locuri de muncă;pentru întreprinderi mijlocii – 15 locuri de muncă”, spune Ioan Mintaş.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Ioan Mintaş ,
locuri de munca ,
posdru
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Gheorghiță Vlad a ajuns la DNA. Șeful Armatei Române este audiat într-un dosar de corupție
    Șeful Statului Major al Apărării, generalul Gheorghiță Vlad, s-a prezentat, marți, la sediul Secției militare din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, pentru a fi audiat de procurori.

    Economic

    Bihorul, în alertă agricolă: peste 75.000 ha riscă să rămână fără subvenții APIA
    Funcționarii au lucrat inclusiv în weekend, însă numărul fermierilor prezenți este mult sub așteptări. Peste 4.500 de cereri nu au fost încă depuse, iar în ultimele zile este necesar un ritm de peste 1.000 de dosare procesate zilnic pentru a evita pierderi semnificative de finanțare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    A fost semnat contractul de finanțare pentru reabilitarea Grădiniței nr. 54 din Oradea
    Primăria Municipiului Oradea a semnat contractul de finanțare pentru proiectul de reabilitare a Grădiniței nr. 54, situată pe strada Aluminei nr. 100A, continuând astfel investițiile în infrastructura educațională și în modernizarea unităților de învățământ.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Sport local

    CAO a debutat cu o victorie în faza regională a Campionatului Național U19
    Campioană pe plan județean, echipa de juniori U19 a Club Atletic Oradea a susținut duminică primul meci din faza regională, Grupei 1 Nord-Vest a Campionatului Național. Orădenii au reușit să învingă cu 2-1 pe Luceafărul Cluj.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vreme capricioasă în Bihor: ploi frecvente și temperaturi oscilante până la jumătatea lunii iunie
    Administrația Națională de Meteorologie a emis prognoza meteo pentru perioada 1 - 14 iunie.

    România

    Sondaj: Majoritatea românilor resping ideea unui premier independent, însă susțin alegerile anticipate
    Peste jumătate dintre români consideră că desemnarea unui premier independent care să conducă un guvern format din partidele fostei alianțe de guvernare ar fi o soluție greșită, în timp ce aproape 57% susțin organizarea de alegeri parlamentare anticipate, potrivit unui sondaj de opinie realizat la nivel național în perioada 22 - 31 mai. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X