BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Suspectat de hoţii multiple

Suspectat de hoţii multiple

la 30 June 2010 09:29
30 June 2010 09:29
Luni, poliţiştii orădeni au continuat acţiunile pentru prevenirea şi combaterea infracţionalităţii stradale.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Luni, poliţiştii orădeni au continuat acţiunile pentru prevenirea şi combaterea infracţionalităţii stradale.

Trimite articolul

X

De asemenea, poliţiştii orădeni au acţionat şi pentru prevenirea şi combaterea actelor ilicite de comerţ, depistarea persoanelor care comercializează mărfuri fără acte de provenienţă sau fac vânzare ambulantă în locuri neautorizate şi pentru menţinerea climatului de siguranţă publică în rândul comunităţii. În cadrul acţiunilor, au fost legitimate 173 de persoane, şapte au fost conduse la sediul poliţiei, au fost controlaţi 19 paznici şi au fost aplicate 36 de sancţiuni contravenţionale cu amenzi în valoare de 4.585 lei. Astfel, poliţiştii Biroului de Combatere a Infracţiunilor contra Persoanei l-au depistat, cercetat şi au început urmărirea penală faţă de V.M.(33 ani), din Oradea, pentru furt calificat.

Serie de 14 furturi

Acesta este suspectat că, în perioada februarie – mai, alături de alte două persoane, ar fi comis 14 furturi din diverse societăţi comerciale din localitate. Orădeanul este acuzat de poliţişti că, pe timp de zi, intra în magazine, cabinete medicale, saloane de înfrumuseţare sau farmacii şi, profitând de neatenţia lucrătorilor comerciali, sustrăgea bunurile de valoare ale acestora, lăsate nesupravegheate. Poliţiştii îl bănuiesc că ar fi sustras astfel telefoane mobile, portmonee şi diverse sume de bani, provocând un prejudiciu de aproximativ 10.000 lei, din care anchetatorii au recuperat circa jumătate. Magistraţii au emis faţă de cel în cauză un mandat de arestare preventivă pentru 20 de zile. Suspectul a fost încarcerat în Arestul I.P.J. Bihor, iar cercetările continuă pentru documentarea întregii sale eventuale activităţi infracţionale.

A.L.

Trimite articolul

X
Taguri:
amenzi ,
furta calificat ,
politisti oradeni ,
urmarie penala
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    VIDEO
    Angelo Covaci și Alex Jur și-au făcut KO adversarii la „Transylvania Fighting Championship”
    BT Arena din Cluj-Napoca a găzduit gala profesionistă de box „Transylvania Fighting Championship”, care i-a avut printre protagoniști pe bihorenii Angelo Covaci și Alexandru Andrei Jur, de la AJ Boxing Club.

    Cultură

    Stagiunea Filarmonicii orădene se va încheia cu opera „Traviata”, sub bagheta dirijorului Noam Zur
    Spectacolul de operă este pus în scenă în colaborare cu Opera Naţională Română din Cluj-Napoca.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Protest al grefierilor față de noua lege a salarizării. Activitatea în instanțele și parchetele din Bihor va fi oprită joi
    Grefierii și celelalte categorii de personal auxiliar și conex din instanțele și parchetele din Bihor vor opri complet activitatea joi, 4 iunie, între orele 8:00 și 12:00, în semn de protest față de proiectul Legii salarizării.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Universitatea din Oradea prezentă la Congresul Național de Otorinolaringologie
    Timișoara a găzduit, în perioada 27 – 30 mai, cea mai amplă manifestare din specialitatea ORL din România, Congresul Național de Otorinolaringologie și Chirurgie Cervico-Facială. În cadrul lui, prof. univ. dr. Felicia Manole, de la Facultatea de Medicină și Farmacie, a fost aleasă trezorier al Societății Române ORL și Chirurgie Cervico-Facială.

    FC Bihor

    Lăsat în afara lotului la FC Bihor Oradea, portarul Arsenie Mocan a fost convocat la naționala României U18
    Situația portarului Arsenie Mocan (18 ani) la FC Bihor rămâne una complicată, după ce a refuzat în martie propunerea de prelungire a contractului scadent în 2027, existând diferențe între cerere și ofertă.

    România

    Gheorghiță Vlad a ajuns la DNA. Șeful Armatei Române este audiat într-un dosar de corupție
    Șeful Statului Major al Apărării, generalul Gheorghiță Vlad, s-a prezentat, marți, la sediul Secției militare din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, pentru a fi audiat de procurori.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X