În jurul orei 10:40, poliţiştii Biroului de Ordine Publică de la Poliţia Oradea i-au prins pe cei doi tocmai când sustrăgeau 353 kg de profile metalice din incinta unui imobil din Oradea. Poliţiştii au recuperat prejudiciul şi acum îi cercetează pe cei doi.
Un alt bihorean a fost prins luni, după ce a fost reclamat că a furat portmoneul cu bani şi carduri dintr-o maşină. Poliţiştii de la Tileagd au fost sesizaţi luni la ora 9:34, prin 112, de către un bărbat de 32 de ani, din Uileacu de Criş, că persoane necunoscute au sustras din maşina proprie un portmoneu în care se aflau documente, carduri şi 100 lei. Poliţiştii l-au prins repede pe principalul suspect, un minor de 16 ani, din Tileagd. Poliţiştii au reuşit să recupereze şi portmoneul cu banii şi cardurile, iar băiatului i-au întocmit dosar penal.
Suspecţi de furt prinşi
Un orădean de doar 19 ani şi un bihorean de 23 de ani din Avram Iancu au fost prinşi luni, la furt de metal.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Revenit la finele anului trecut la categoria de greutate la care s-a consacrat - 90 kg, Alex George Creț a realizat sâmbătă o performanță remarcabilă la Campionatul European de judo seniori, care are loc în aceste zile la Tbilisi (Georgia).
Cultură
Specializarea în Patrimoniu Cultural Imaterial (PCI) se axează pe studiul, identificarea, documentarea, salvgardarea și promovarea practicilor, reprezentărilor, expresiilor, cunoștințelor și abilităților transmise din generație în generație în cadrul comunităților.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În cursul zilei de sâmbătă, 18 aprilie, a fost turnat primul strat de mixtură asfaltică pe pasajul suprateran din zona Era Park Oradea.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Mașină furată, găsită în curtea unei mănăstiri din Oradea. Păgubitul nu a dorit continuarea anchetei
O situație mai puțin obișnuită a făcut obiectul unei cereri prin care procurorii au solicitat Judecătoriei Oradea să confirme renunțarea la anchetă într-un caz ce viza furtul unui autoturism de pe o stradă din municipiu.
Educație
Festivitatea de premiere a Olimpiadei Naționale de Istorie a avut loc sâmbătă, de la ora 10.00, la Filarmonica de Stat din Oradea.
Bihon CSM Oradea
La Târgu Mureș au continuat întrecerile Campionatului Național de polo U18 ani.
Citiți principiile noastre de moderare aici!