BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Sustinere de la ARVER

Sustinere de la ARVER

la 7 June 2013 12:00
7 June 2013 12:00
Bazele Asociaţiei Române pentru Protejarea şi Respectarea Drepturilor Victimelor din Evenimente Rutiere au fost puse în municipiul Oradea, cu scopul de a reprezenta, în mod coerent şi unitar, interesele victimelor accidentelor rutiere precum şi ale moştenitorilor acestora.
Scris de erdei - Bazele Asociaţiei Române pentru Protejarea şi Respectarea Drepturilor Victimelor din Evenimente Rutiere au fost puse în municipiul Oradea, cu scopul de a reprezenta, în mod coerent şi unitar, interesele victimelor accidentelor rutiere precum şi ale moştenitorilor acestora.

Trimite articolul

X

ARVER acordă membrilor săi consiliere şi asistenţă socială, psihologică, tehnică, medicală şi juridică. Asociaţia susţine interesele victimelor accidentelor rutiere şi colaborează strâns cu instituţiile abilitate ale statului, în vederea realizării unor programe şi campanii preventiv – educaţionale, menite să reducă numărul accidentelor rutiere şi chiar să prevină producerea acestora. Asociaţia este implicată activ şi în iniţierea unor propuneri de reglementări şi norme juridice care să ajute în mod concret victimele accidentelor rutiere. Scopul principal al Asociaţiei constă în apărarea şi promovarea drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale omului, prevăzute de Declaraţia Universală a Drepturilor Omului, Convenţia Europeană a Drepturilor Omului, cât şi celelalte Tratate si Pacte la care România este parte, toate acestea cu respectarea Constituţiei, a supremaţiei sale şi a legislaţiei statului român şi a Uniunii Europene.

Trimite articolul

X
Taguri:
ARVER ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Directorul din Aușeu, acuzat că pipăia băieți în zonele intime, a fost destituit!
    Directorului Școlii Gimnaziale „Alexandru Roman” Aușeu a fost destituit din funcția de conducere de către Inspectoratul Școlar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a admis acordul încheiat cu procurorii de o doctoriță acuzată de luare de mită. Ce pedeapsă a primit
    Un complet al Tribunalului Bihor a admis, luni, acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat de medicul Anca Mariana Căprar, de la Spitalul de Recuperare din Băile Felix, cu Parchetul Bihor, într-un dosar de luare de mită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea este pe un drum bun
    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea pare că își atinge scopul pentru care a fost creat, acela de a deveni un hub de inovare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Sport local

    „Sparring” cu luptători din trei județe la Maxim Fight Team Oradea
    Sportivi de la Maxim Fight Team Oradea, Titans Fight Team Oradea, alături de invitați de la Knock Down Timișoara și Metal Box Arad, au participat sâmbăta trecută la un sparring desfășurat la sala care poartă numele luptătorului Adrian Maxim.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Weekend plin pentru pompierii bihoreni: incendii de vegetație și locuință cuprinsă de flăcări
    În perioada 4-5 aprilie, echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor au desfășurat peste 80 de misiuni pentru gestionarea situațiilor de urgență, acordarea primului ajutor calificat și protejarea vieții și bunurilor cetățenilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendiu la un atelier de tâmplărie din Oradea. De la ce au izbucnit flăcările
    Duminică, 5 aprilie, pompierii Detașamentului 1 Oradea au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un atelier de tâmplărie situat pe strada Apateului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X