BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Taxele și impozitele pot fi plătite și online

Taxele și impozitele pot fi plătite și online

la 27 December 2016 14:37
27 December 2016 14:37
Începand din 14 decembrie, încă o măsură de simplificare a birocrației vine în sprijinul cetățenilor. ANAF a fost înrolat în Ghiseul.ro, astfel încât taxele și impozitele pot fi plătite online.
Scris de Demian - Începand din 14 decembrie, încă o măsură de simplificare a birocrației vine în sprijinul cetățenilor. ANAF a fost înrolat în Ghiseul.ro, astfel încât taxele și impozitele pot fi plătite online.

Trimite articolul

X

Prin înrolarea ANAF în Giseul.ro, contribuabilii persoane fizice pot efectua online plata taxelor și impozitelor pe care le datorează către ANAF, cum ar fi: impozit pe venituri din salarii sau din folosința bunurilor, impozitul pe venituri din dividende, dobânzi, premii, din valorificarea drepturilor de proprietate intelectuală sau din activități agricole.

Totodată, pot fi plătite online contribuțiile pentru asigurări sociale de stat datorate de asigurați dar și de angajatori, cât și amenzile judiciare.

Trimite articolul

X
Taguri:
anaf ,
finante ,
ghiseul.ro ,
online ,
plata impozite
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă final
    DIGITALIZAREA IMM-URILOR - GRANT DE PÂNĂ LA 100.000 EURO PE ÎNTREPRINDERE CARE SĂ SPRIJINE IMM-URILE ÎN ADOPTAREA TEHNOLOGIILOR DIGITALE

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem, astăzi, 26 mai?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 26 mai.

    Bihon CSM Oradea

    Jaizec Lottie va juca în finala dintre CSM CSU Raiffeisen și U-BT Cluj-Napoca
    Suporterii „leilor roșii” primesc o veste bună: fundașul Jaizec Lottie s-a refăcut după accidentarea de la genunchi și există șanse mari ca el să joace încă din primul meci din finala turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Au început înscrierile pentru comercianții care vor participa la Festivalul Medieval Oradea 2026
    Festivalul Medieval Oradea revine în Cetatea Oradea în perioada 3-5 iulie 2026, pregătind un nou weekend spectaculos dedicat cavalerilor, turnirurilor, muzicii medievale și experiențelor autentice pentru întreaga familie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Compania Verde Magnesium pregătește la Beiuș o investiție de 51 milioane lei. Proiect strategic european pentru magneziu metalic
    Președintele Consiliul Județean Bihor, Mircea Mălan, a semnat contractul de concesiune pentru parcela nr. 1 din Parcul de Specializare Inteligentă Beiuș cu societatea Verde Magnesium S.R.L., reprezentată de administratorul Alexandru Roșu.

    România

    Ministrul Culturii și-a anunțat demisia: „îmi bag p... în interesul național, pentru că eu sunt ungur!”
    Ministrul interimar al Culturii, Demeter András István, și-a anunțat demisia după scandalul provocat de apariția unei înregistrări audio controversate, în care folosește un limbaj vulgar la adresa interesului național al României.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X