BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Tendințele pentru nunțile din 2020 se dau la Mojo Wedding

Tendințele pentru nunțile din 2020 se dau la Mojo Wedding

la 26 October 2019 12:48
1 Comentarii

Tendințele pentru nunțile din 2020 se dau la Mojo Wedding

26 October 2019 12:48
Nunți eco, meniuri personalizate, degustare de vinuri private, timp de calitate petrecut cu invitații, decoruri supradimensionate, baloane uriașe, lumini, arcade florale.
Scris de Veronica Bursaşiu - Nunți eco, meniuri personalizate, degustare de vinuri private, timp de calitate petrecut cu invitații, decoruri supradimensionate, baloane uriașe, lumini, arcade florale.

Trimite articolul

X

Fiecare își dorește ca nunta lui să fie ceva unic, evenimentul de referință la care să privească cu plăcere în timp. Tinerii care vor să își organizeze nunțile caută cele mai bune variante, modalități optime de a-și investi bugetul alocat acestui eveniment. Pentru ei are loc până duminică la orele 19,00 Mojo Wedding Expo, ediția a III-a, la Era Park.

Aici, viitorii miri pot afla care sunt tedințele pentru 2020 în ceea ce privește organizarea nunților, dar totodată și pntru a beneficia și de reduceri consistente la semnarea contractelor. De reduceri de până la 80% se pot bucura viitoarele mirese care nu țin să aibă neapărat rochie din colecția 2020.

Se întâmplă la un stand al unei firme care spune că piesele afișate, colecţiile lor “poartă monograma luxului, eleganţei şi feminităţii”. Efectul Meghan, rochia simplă de mireasă precum cea a ducesei, rămâne un trend și pentru 2020. Intră puternic în trenduri rochia de mireasă cu buzunare. În locul clsicului buchet vei putea opta pentru o singură floare, supradimensionată, confectionată dintr-o țesătură prețioasă sau pentru un aranjament din flori criogenate.

Zsanett Toth a studiat arta culinară în Budapesta, s-a perfecționat în Estonia iar acum e prezentă în expoziție cu o mostră despre cum poți face candy bar-uri colorate, diversificate, cu prăjiturele, mousse de diverse tipuri, servite în păhărele, tarte şi multe altele, porţii cochete de mărturii pentru nunţi.Produsele sunt concepute după reţete proprii ale tinerei Zsanett Toth. Îi place să spună că “pasiunea și iubirea pentru ceea ce prepar se manifestă în texturi, gusturi și combinații deosebite din ingrediente de calitate”.

Un alt stand de prăjituri își așteaptă clienții pentru a degusta produse naturale, dar și pentru a le prezenta ceea ce susțin că ar fi cele mai avantajoase oferte. Torturile pentru nuntă au evoluat de la cele tradiționale din fructe și fondant la opere de artă imense acoperite cu cele mai neașteptate accesorii, de la flori comestibile până la gheață ori stropi de vin.

În ceea ce privește organizarea, tendințele pentru anul viitor sunt nunțile intime, micronunțile, cu o abordare mixtă, tradiție și modernitate. Încep să dispară temele. Unele dintre manierele de distracție par să-și piardă din adepți, camerele foto cât mai performante, Gif-urile, mozaicul foto, dar și prezența ghicitorilor în tarot, nunțile cu ținuta obligatorie, gen all white, vor fi foarte în tendințe la anul.

Iluminatul nunții e responsabil cu starea de spirit. Când apune soarele, luminile se aprind, fie că este o recepție de nuntă interioară sau în aer liber, luminile pot stabili tonul și starea de spirit pentru seara ta. De la becuri expuse la mini abajururi și candelabre vintage până la lumânări pe o plajă, totul e posibil.

Întregul eveniment poate avea într-un decor spectaculos de tipul „panou floral” sau „perete verde”, realizat folosind plante „vii”. Baloanele sunt în 2020 parte integrantă din decorul de nuntă: arcade, ghirlande și aranjamente pentru masă realizate din baloane mai mici sau mai mari, în culori asortate cu restul decorațiunilor.

O altă idee „eco” e aceea ca în loc de mărturii, să oferi invitaților mici plante suculente, din familia cactușilor, în ghivece inscripționate cu numele voastre.

Trimite articolul

X
Taguri:
Era Park ,
Mojo Wedding editia a III a ,
MOJO Wedding Expo
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. eveniment says:
    October 26, 2019 at 9:42 pm

    Acest “targulet” nu merita sa fie vizitat. Este foarte slab. Cei mai mari furnizori nici macar nu sunt prezenti!

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Sâmbătă fastă în Liga 3. Victorii fără gol primit reușite de Crișul Sântandrei și Bihorul Beiuș
    Vineri, Lotus a câștigat pe teren propriu, iar Transilvania Sport Academy a cedat în deplasare. Ziua de sâmbătă a fost fastă pentru ambele echipe bihorene care au jucat în Liga 3.

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Victorie în primul meci de acasă din presezon. CSM CSU Raiffeisen a câștigat partida cu SCM Politehnica Timișoara
    Echipa „leilor roșii” s-a impus cu scorul de 78-75 în meciul de verificare cu SCM Politehnica Timișoara, disputat sâmbătă seară la Oradea Arena.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    UPDATE: Motociclistul care a căzut într-o râpă de 30 de metri în apropiere de Bratca a decedat
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de sâmbătă, 29 august.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Mario Simuț a revenit în prima ligă maghiară la o dublă câștigătoare a Cupei Ungariei
    Fotbalistul Mario Simuț a semnat ieri cu Paksi FC, formație din MN I, prima ligă a fotbalului maghiar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1.500 de euro, daune morale pentru o femeie șantajată de un bihorean cu care a avut o relație extraconjugală
    Un bărbat de 27 de ani, dintr-o comună de lângă Beiuș, a fost condamnat la un an, două luni și 10 zile de închisoare cu suspendare și obligat să plătească daune morale de 1.500 de euro, după ce a amenințat-o pe femeia căsătorită cu care a avut o relație că îi va dezvălui totul soțului acesteia. Mai mult, tânărul și-a pus în practică avertismentul și i-a trimis soțului victimei imagini compromițătoare cu aceasta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri, orădeanul Andrei Bara a fost adus de Poliție din Italia
    Poliția Română a anunțat că în cursul zilei de vineri, 28 august, l-a adus în țară pe Andrei Mihai Bara, un orădean de 41 de ani, condamnat de Tribunalul Vâlcea la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X