BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Teodora Lazuran, la premiile TVR Cultural

Teodora Lazuran, la premiile TVR Cultural

la 26 January 2012 15:48
26 January 2012 15:48
Votaţi Teodora Lăzuran pentru premiile TVR Cultural! 
Scris de Demian - Votaţi Teodora Lăzuran pentru premiile TVR Cultural! 

Trimite articolul

X

 TVR Cultural îşi propune să aducă în atenţia publicului evenimente, oameni şi organizaţii care şi-au pus amprenta asupra vieţii comunităţilor în care s-au integrat. Fiecare dintre documentarele difuzate săptămânal va prezenta modul în care o comunitate a fost schimbată de un om, o asociaţie sau un eveniment în care a fost implicată. Campania se desfăşoară în perioada 2 octombrie 2011- 22 aprilie 2012. Din 2 octombrie, 30 de filme documentare se întrec în cadrul campaniei „Premiile TVR Cultural”. În fiecare duminică, de la ora 18:15, telespectatorii pot urmări unul dintre aceste documentare.

Emisiunea v-a fi difuzată pe TVR Cultural şi TVR HD în zilele de 29 ianuarie, ora 18:15 şi în reluare în data de 1 februarie, ora 05:55, 2 februarie, ora 17:15, 3 februarie, ora 08:30 şi în 4 februarie, de la ora 09:30.

Din 29 ianuarie până în 4 februarie, între orele 07:45 şi 12:45, pe postul de televiziune se va difuza un spot de trei minute cu emisiunea.

Fiecare film documentar în parte, după difuzare, va putea fi votat de către public. La finalul campaniei, exclusiv pe baza votului dat prin SMS de către telespectatori, vor fi alese câte 3 filme câştigătoare din fiecare categorie.

Bihorul, peste hotare

Documentarele prezintă poveşti, destine impresionante ale unui „personaj” sau ale unei colectivităţi care a schimbat la un moment dat lumea şi a rămas în memoria oamenilor.

Aşa este şi cazul Teodorei Lăzuran, care încurajează mişcarea pentru sănătate şi sportul ca mod de viaţă. Teodora Lăzuran este coordonatorul Academiei de Dans şi Bune Maniere şi a Centrului de Fitness „Ars Nova” din Oradea. Teodora este multiplă campioană naţională la gimnastică ritmică, deţinătoarea titlului de maestru al sportului. În cei 21 de ani de activitate, Teodora Lăzuran a dus numele Oradiei şi a Bihorului peste hotare. Fetele antrenate de Teodora Lăzuran au adus acasă numeroase titluri mondiale la show-dance, acro dance şi titluri naţionale la gimnastică ritmnică.

Cei care doresc să o susţină pe Teodora Lăzuran sunt invitaţi să o voteze. Pentru a vota, orădenii trebuie să trimită un mesaj cu cifra 18 la 1269, ori de câte ori doresc. Cifra simbolizează documentarul cu numărul 18 care prezintă activitatea Teodorei Lăzuran. Numărul este valabil pentru orice reţea de telefonie mobilă, costul unui SMS fiind de 0,89 euro, TVA inclus. Votul va fi confirmat prin mesajul „mulţumim pentru vot”. Teodora Lăzuran mulţumeşte pe această cale tuturor celor care o vor vota şi îi asigură pe orădeni că va continua să se implice în viaţa comunităţii. 

Crina Dobocan

Trimite articolul

X
Taguri:
premiile tvr cultural ,
teodora lazuran
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările de modernizare a parcurilor din Oradea avansează. Când vor fi gata și cât costă fiecare investiție
    Lucrările de modernizare derulate în parcurile din Oradea ar urma să fie finalizate în perioada următoare, însă ritmul diferă de la un obiectiv la altul.

    Economic

    Românii câștigă mai mult, dar cheltuie aproape tot: peste o treime din bani ajunge la stat
    O treime din banii cheltuiți lunar de români ajunge la stat, arată cele mai recente date publicate de Institutul Național de Statistică (INS). Practic, echivalentul a aproximativ 10 zile de muncă pe lună este dedicat acoperirii taxelor, contribuțiilor și altor obligații fiscale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Programul marilor magazine din Oradea de Paște
    Marile magazine și centre comerciale din Oradea și-au prezentat programul de funcționare cu ocazia sărbătorilor pascale.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    România

    Licența Gold FM, retrasă de CNA. Jessie Baneș: „Astăzi înmormântăm dreptul la libera exprimare în România”
    Conform CNA, decizia de a retrage licența postului radio a fost luată în baza Legii audiovizualului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cum vor funcționa piețele, ștrandurile și unitățile ADP Oradea în perioada Sărbătorilor Pascale
    Programul a fost transmis printr-un comunicat de presă în cursul zilei de marți, 7 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Angajează-te la Sogefi – ingineri, tehnicieni și supervizori
    Primăvara aceasta aduce la Oradea o nouă ediție a Târgului locurilor de muncă Oradea Job Expo, eveniment dedicat întâlnirii directe dintre angajatori și candidații aflați în căutarea unui loc de muncă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X