BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Tiago Mall, încă, o nebuloasă

Tiago Mall, încă, o nebuloasă

la 6 November 2009 09:51
6 November 2009 09:51
Amânată de două ori, inaugurarea Tiago Mall este încă o necunoscută pentru investitori.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Amânată de două ori, inaugurarea Tiago Mall este încă o necunoscută pentru investitori.

Trimite articolul

X

Tiago Mall, care trebuia inaugurat înainte de Crăciunul anului 2008 nu îşi va putea primi vizitatorii nici de Revelionul lui 2009. Poate de Paştele lui 2010, dar nici asta nu e sigur. Cert este că inaugurarea investiţiei nu va fi amânată la Paştele cailor. Cel puţin aşa susţin investitorii de la Mivan Kier. „Aş vrea să subliniez faptul că ne menţinem fără rezerve dorinţa de a deschide Tiago Mall în Oradea, că suntem siguri că businessul pornit aici va fi de succes, Oradea fiind un oraş cu potenţial pentru investitori”, ne-a declarat Marius Barbu, Retail Development Director, Mivan Development principalul susţinător al investiţiei.

Reprezentantul irlandezilor de la Mivan motivează amânarea deschiderii mall-ului de la Oradea prin prisma situaţiei economice actuale, a crizei economice. Acesta nu a putut preciza o dată certă pentru deschiderea mall-ului. „În condiţiile actuale, în care criza economică a determinat companiile să îşi reevalueze proiectele, şi compania noastră a trebuit să îşi reorganizeze priorităţile, printre acestea regăsindu-se şi Tiago Mall. În ceea ce priveşte deschiderea noului centru comercial, pot să vă spun că în această perioadă lucrăm intens, în strânsă colaborare cu chiriaşii noştri pentru a determina cel mai potrivit moment de deschidere a mall-ului” a precizat Marius Barbu.

Directorul de la Mivan a adăugat că este prematur să dea o cifră privind gradul de închiriere al complexului şi a firmelor care vor avea spaţii în complex. „În perioada următoare vom aduce la cunoştinţa publicului şi numele chiriaşilor noştri şi atracţiile mall-ului. Deocamdată vă dezvălui doar una dintre acestea, un patinoar permanent, funcţional pe parcursul întregului an, fără îndoială o premieră pentru oraş”, a conchis reprezentantul dezvoltatorului.

Zece mall-uri

John Houghton, property director în cadrul Tiago Malls afirma în septembrie 2008, într-o conferinţă de presă la Oradea, că „Tiago Mall Oradea, primul din cadrul proiectului Tiago Malls, va cuprinde zece astfel de mall-uri şi va avea peste 25.000 de metri pătraţi suprafaţă închiriabilă. Investiţia depăşeşte 70 de milioane de euro, va găzdui peste 150 de magazine ale unor cunoscute mărci locale şi internaţionale şi va crea mai mult de 750 de locuri de muncă pentru locuitorii Oradiei”.
Situat într-o zonă de largă circulaţie, pe şoseaua Oradea – Arad, în apropierea Aeroportului Oradea, Tiago Mall va dispune de circa 1.000 de locuri de parcare.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
amanat ,
criza economica ,
firme ,
inaugurare ,
inchiriere ,
patinoar ,
spatii ,
tiago mall
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Orădenii, chemați să-și exprime părerea despre unde să fie amplasate păcănelele în municipiu
    Primăria Oradea a lansat în consultare publică un proiect de hotărâre care vizează „Regulamentul privind emiterea autorizației de funcționare locală pentru desfășurarea jocurilor de noroc pe raza municipiului Oradea”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mesaj al premierului Ilie Bolojan către medicii din Bihor: „Mulțumesc că ați tratat-o, așa cum se cuvine, pe mama mea!”
    Sală plină și atmosferă frumoasă la Festivitatea de deschidere a Zilele Medicale ale Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor desfășurată la Filarmonica de Stat din Oradea.

    România

    Criza din coaliție: plecarea PSD nu doboară Guvernul — cum își poate păstra Ilie Bolojan controlul la Palatul Victoria
    Ilie Bolojan poate rămâne în funcția de prim-ministru chiar și fără PSD.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Două case din Oradea, stropite cu benzină și incendiate. Atacatorul le-a trimis proprietarilor mesaje de amenințare
    Un bărbat de 44 de ani, din Oradea, a fost reținut de polițiștii Biroului de Combatere a Infracțiunilor contra Persoanei Oradea sub acuzațiile de amenințare și distrugere prin incendiere, după ce a dat foc unor case din municipiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pasajele din Centrul Civic, curățate de echipajele RER
    Vineri dimineața, 17 aprilie, echipele Serviciului de salubritate din cadrul Direcției Tehnice au intervenit pentru curățarea pereților pasajelor din zona Centrului Civic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prețul carburanților continuă să scadă. Mai multe stații din Oradea vând motorina standard sub 9 lei/litru
    Prețurile carburanților continuă să se modifice, o nouă schimbare fiind operată în cursul zilei de vineri, 17 aprilie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X