În urma cercetărilor, poliţiştii rutieri orădeni au stabilit că vinovat pentru accindentul produs marţi, la ora 10:25, la intersecţia străzilor Dâmboviţei cu <strong>Calea Clujului </strong>a fost conducătorul <strong>autotrenului</strong>, ilfoveanul R.A. (55 ani), din oraşul Voluntari.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN-În urma cercetărilor, poliţiştii rutieri orădeni au stabilit că vinovat pentru accindentul produs marţi, la ora 10:25, la intersecţia străzilor Dâmboviţei cu <strong>Calea Clujului </strong>a fost conducătorul <strong>autotrenului</strong>, ilfoveanul R.A. (55 ani), din oraşul Voluntari.
Astfel, aceasta nu a acordat prioritate, tăind calea Daciei conduse de orădeanul B.D. (67 ani). În urma coliziunii, a fost rănită orădeanca B.C. (28 ani), pasageră în autoturism.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat că niciunul dintre conducătorii auto nu se afla sub influenţa alcoolului.
350 de elevi din toată țara participă, până sâmbătă, la ediția a XLIX-a a Olimpiadei Naționale de Istorie. Festivitatea de deschidere a avut loc miercuri, de la ora 16.30, la Teatrul „Regina Maria”.
PSD analizează retragerea susținerii politice acordate premierului, decizia finală urmând să fie luată luni, 20 aprilie, în cadrul unei reuniuni decisive organizate la Palatul Parlamentului, programată la ora 17.00. 7
Pe ordinea de zi a ședinței extraordinare din 15 aprilie a Consiliului local Oradea s-au aflat două proiecte de hotărâri privind ajustarea organigramei Primăriei Oradea ca urmare a stabilirii numărului maxim de posturi de către Prefectură, respectiv modificări în schema de personal de Clubul Sportiv Municipal Oradea.
Citiți principiile noastre de moderare aici!