BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Trei decese de la coronavirus, număr neschimbat de pacienți internați la Curteanu

Trei decese de la coronavirus, număr neschimbat de pacienți internați la Curteanu

De Otilia Șandor
la 30 October 2020 17:56 Reactualizat la: 30 October 2020 20:21

Trei decese de la coronavirus, număr neschimbat de pacienți internați la Curteanu

30 October 2020 17:56 Reactualizat la: 30 October 2020 20:21
Trei oameni internați la Spitalul Curteanu Oradea și-au pierdut viața de joi și până vineri, după ce au fost confirmați cu Covid.
Scris de Otilia Șandor - Trei oameni internați la Spitalul Curteanu Oradea și-au pierdut viața de joi și până vineri, după ce au fost confirmați cu Covid.

Trimite articolul

X

Dintre cei trei decedați, un bărbat (51 ani) era internat la secția de Anestezie Terapie Intensivă, un alt bărbat (76 ani) fusese internat la secția de Chirurgie și o femeie, de 68 de ani, a fost internată la secția de Pneumologie.
În același timp, numărul persoanelor internate la Curteanu a rămas identic cu cel din ziua precedentă: 359, dintre care 24 de persoane erau internate la Reanimare.

Aproape 200 de firme controlate

Tot de joi și până vineri, 1388 de persoane carantinate și 1479 de persoane izolate la domiciliu au fost verificate de către echipe mixte formate din polițiști și jandarmi. Aceștia au stabilit aproape un record, verificând nu mai puțin de 185 societăți comerciale, dar și 97 mijloace de transport în comun. Raziile s-au soldat cu 120 de sancțiuni contravenționale, dintre care 74 cu avertisment scris și 46 cu amenzi în valoare de 9.750 de lei, pentru nerespectarea prevederilor Legii nr.55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19. În plus, jandarmii au mai dat 31 sancțiuni contravenționale din care 19 cu avertisment scris și 12 cu amenzi în valoare de 6.000 lei pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 55/2020.

[eadvert]

Pompierii au continuat să asigure suportul operațional și fluxul informațional la nivelul Centrului Județean de Comandă și Coordonare a Intervenției (CJCCI), precum și transportul persoanelor suspecte/confirmate ca infectate la secția de Boli Infecțioase a Spitalului Curteanu Oradea.

Localuri închise și masca obligatorie și pe stradă în 15 localități din Bihor

Scenariu ROȘU: Bihorul a depășit rata de infectare coronavirus de 3 la mie. 130 cazuri noi în județul nostru

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
coronavirus ,
covid ,
decese
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon Decese

    Deces 24.08.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce nu vede pacientul din spatele ușilor UPU. Cum se luptă medicii de la Urgențe cu secundele
    Când un pacient ajunge la Unitatea de Primire a Urgențelor, el vede, de cele mai multe ori, doar sala de așteptare și timpul care pare să treacă prea încet. Dincolo de ușile secției însă, fiecare minut înseamnă decizii rapide, echipe care se reorganizează în câteva secunde și o luptă continuă pentru salvarea vieților. Medicul urgentist Natalia Hrihorișan explică motivul pentru care, uneori, cel care a venit primul nu este și primul care intră la consultație și cum arată, în realitate, o gardă la UPU-SMURD Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările la noul stadion din Oradea vor începe cu bani de la bugetul local. Când se dă start construcției stadionului
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în ședința extraordinară de luni, 24 august, actul adițional la convenția de cofinanțare încheiată cu CNI pentru construirea noului complex sportiv de pe strada Făgărașului nr. 2.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Procesul grefierei de la Tribunalul Bihor, acuzată că a falsificat cereri de chemare în judecată, a fost oprit de prescripție
    Tribunalul Bihor a dispus, printr-o hotărâre pronunțată luni, încetarea procesului penal față de Claudia Anca Veer, la data comiterii faptelor grefieră în cadrul instanței, acuzată că în urmă cu 14 ani ar fi falsificat trei cereri de chemare în judecată prin care era solicitată înmatricularea a 34 de autoturisme fără plata taxei de poluare.

    Cultură

    Apel național pentru artiști: expoziția „Echoes of the concrete” aduce la Conacul Mocioni amintiri din epoca de aur
    Scopul demersului este promovarea artiștilor plastici contemporani. Tema aleasă este moștenirea betonului și a ideologiei totalitare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru urmăriți internațional, căutați pentru fapte comise în Slovacia și în Germania, prinși de polițiștii de frontieră din Bihor
    Trei cetățeni din Republica Moldova, căutați pentru infracțiuni comise în Slovacia, și un cetățean german, dat în urmărire internațională sub acuzația de trafic de droguri în țara sa natală, au fost prinși în weekend de polițiștii de frontieră din Bihor, în puncte de trecere de la granița româno-maghiară.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X