BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Mica publicitate
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi de interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Turism Felix va fi preluat de Răzvan Pîrjol din 2024

Turism Felix va fi preluat de Răzvan Pîrjol din 2024

De Ramona Pașcu
la 12 December 2023 10:56
4 Comentarii

Turism Felix va fi preluat de Răzvan Pîrjol din 2024

12 December 2023 10:56
De la 1 mai, Turism Felix va avea o nouă echipă managerială. Răzvan Pîrjol și Alina Chefneux vor ocupa funcțiile de director general, respectiv director general adjunct.
Scris de Ramona Pașcu - De la 1 mai, Turism Felix va avea o nouă echipă managerială. Răzvan Pîrjol și Alina Chefneux vor ocupa funcțiile de director general, respectiv director general adjunct.

Trimite articolul

X

Turism Felix, care administrează cinci hoteluri în stațiunea Băile Felix, l-a avut ca director general pe Florin Serac, care a ocupat această funcție încă din 2005. Potrivit unui comunicat al Bursa de Valori București, mandatul lui Serac se va încheia la data de 1 mai 2024.

„Se numește domnul Pîrjol Emil-Răzvan, în funcția de Director General al societății începând cu data de 01.05.2024 până în data de 30.12.2027. (…) Pîrjol va ocupa funcția de Director General Adjunct al societății Turism Felix S.A. Se numește doamna Chefneux Alina-Maria în funcția de director general adjunct începând cu data de 01.05.2024 pana in data de 30.04.2028“, a anunțat compania la Bursa de Valori București.

Răzvan Pîrjol lucrează în industria ospitalității încă din 1997, cu un parcurs profesional ce a inclus atât zona antreprenorială, cât și sectorul public și privat, asigurând consultanță pentru importante branduri internaționale din turism. Din luna decembrie 2019 și până în martie 2021, acesta a ocupat funcția de secretar de stat în Ministerul Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri, fiind responsabil de turism, comerț exterior și investiții străine. În prezent, Răzvan Pîrjol este Chief Business Development Officer în cadrul grupului elvețian Winsedswiss Education Group, prezent în România, Serbia și Cipru.

[eadvert]

Cu un master în ospitalitate la GLION Institute Elveția, Alina Chefneux aduce experiența internațională a peste două decenii alături de unul dintre liderii mondiali în industria croazierelor.

Dezvoltarea ofertei Turism Felix, printre priorități

„Dezvoltarea ofertei Turism Felix, în special în zona de wellness & spa, este printre prioritățile anului ce urmează.”, spune Radu Roșca, președinte executiv Transilvania Investments. „Noua echipă managerială are expertiza necesară pentru a ajuta compania să-și fidelizeze publicul, pentru care dorim creșterea calității serviciilor, dar și să extindem, în special la nivel internațional, categoriile de clienți cărora ne adresăm.”

Turism Felix a finalizat, în 2023, reabilitarea Aquapark Venus, unul dintre cele mai importante proiecte ale companiei din ultimul deceniu. Refăcut integral, în urma unei investiții de aproape 14 milioane de Euro, ștrandul din stațiunea 1 Mai (jud. Bihor) este parte din portofoliu de active al companiei, care mai include 5 hoteluri și alte 2 ștranduri în stațiunea Băile Felix. Printre ele, și Hotelul Termal 3*, a cărui renovare completă a fost finalizată, tot anul acesta, cele 8 milioane de Euro investite, în ultimii trei ani, oferind standardul așteptat de turiști pentru acest hotel de tradiție.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
razvan pirjol ,
sef nou ,
turism felix
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Sss says:
    December 12, 2023 at 5:21 pm

    Speram sa sa termine cu abonamente pe sub mana la aplo la prietenii primarului si toata cumetria. Sc turism felix este tot numa pile rude si relatii. Statiunea felix arata ca cernobal. Vai si amar.

    Reply
  2. Maria says:
    December 12, 2023 at 8:20 pm

    La SCT Te angajezi dacă ai buletin de Sacadat. Adică consătean cu Serac. Comunist

    Reply
  3. sdfsdf says:
    December 12, 2023 at 8:57 pm

    Emil – Razvan PIRJOL PNL – Presedinte COAL S3 defapt asta e trecut in declaratia lui de interese
    https://cnit.ro/wp-content/uploads/2023/11/DI-Pirjol.pdf
    Dar nu sunt oameni in Bihor de trebuie sa vina Bucurestenii in functiile din judet?
    Omul este o persoana controversata
    https://cnit.ro/wp-content/uploads/2021/06/CV-Razvan-Pirjol.pdf
    Are lagatura cu cam toate probleme si dosarele
    este un fost consilier a lui Eduard Hellvig,in 2012 actualul director SRI, care în acel moment era ministru la dezvoltare regională și turism
    iulie 2019 se ocupa de afecerile din turism ale grupului Niro, controlat de omul de afaceri Nicu Dumitru, cunoscut ca Niro arestat in dosarul Microsoft
    În perioada iulie 2012-decembrie 2015, Pîrjol a fost director general al Companiei de Investiții pentru Turism, companie de stat, desemnat în această funcție de Eduard Hellvig. Câteva luni, până să ajungă secretar de stat a lucrat și pentru grupul controlat de Niro, cunoscut pentru afacerile imobiliare. Are un adevărat imperiu imobiliar.
    https://flux24.ro/omul-lui-niro-condamnat-in-microsoft-fost-consilier-in-2012-al-lui-hellvig-numit-secretar-de-stat-la-economie/
    Deci cine este acest domn care va conduce o mica firma din Romania?
    Ia vedeti cum stie sa declare averea personala cand unii trebuie sa declare si ce au supt de la mama el delara doar sumar
    https://cnit.ro/wp-content/uploads/2023/11/DA-Pirjol.pdf
    Toate aceste informatii le gasiti pe internet cate nu au fost sterse.

    Reply
    • Angajat vechi la S.C.T. Baile Felix, fara buletin de .... Săcădat !! says:
      December 13, 2023 at 1:01 am

      Inainte purta numele de CHR Baile Felix.
      Adica Complexul Hoteluri Restaurante Baile Felix.
      Tradus insemna ca 85 % din angajati erau din Cordău, Haieu, Rontau si Baile felix.
      Era vorba de cameriste, ospătari, barmani,instalatori, zugravi, lacatusi, tamplari, etc….
      Ca șefii erau tot de prin Oradea, numiti pe baza criteriului ca fiind membri de partid sau personal cu conexiuni informatice al Securitatii. Era plin de turisti straini atunci , inainte de 1989, si Secu’ trebuia sa stie tot ce miscă prin Felix.
      Inclusiv dansatoarele de la cluburile de noapte erau folosite dupa programul “atistic” ptr. culegerea de informații de prin paturile unor persoane “interesante”.
      Deci daca azi vine unul cu legaturi clare cu personaje din lumea serviciilor de forță, nu trebuie sa mire pe nimeni.
      Aceleasi obiceiuri, aceleasi metode, doar ca s-a ibtinerit garda.
      Iar privatizarile importante de dupa 1991 s-au facut doar si exclusiv cu binecuvantarea unor sefi ai fostei Securitati si apoi cu acceptul celor din noile structuri.
      Eu ma gandesc deja cum incearca niste persoane care au functii mari pe la acest colos sa gaseasca conexiuni prin care sa ajunga in preajma noului sef ptr.a-si pastra posturile.
      Si oare ce vor fi disperati ca sa ofere sau sa facă ptr.a le păstra. E vorba de mulți bani in acele posturi cheie.
      Iar pe noul Boss din Bucuresti precis il cunoaste cineva de pe aici care-l.poate sensibiliza ca să ii pastreze pe pupcuristi, lingăi si profitori.
      Deci trebuie ca oamenii sa se activexe de urgența.
      Sau decja au si facut-o , oare ???
      Sa vedem cat e spaga …. si sub ce forma va fi promisă sau oferită.
      Va urma…

      Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Procesul de corupție al fostului șef al ISCTR Bihor, Cristin Țepele, se va desfășura la Tribunalul Bihor
    Dosarul în care fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, Cristin Țepele, a fost anchetat sub acuzațiile de luare de mită și folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste informaţii va fi judecat la Tribunalul Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atenție, șoferi! Ceață densă și polei în numeroase zone din Bihor, vizibilitatea este scăzută
    Condițiile de ceață și polei se vor menține în cursul nopții de marți, precum și în dimineața zilei de miercuri, 16 - 17 decembrie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Autostrada Transilvania, sub semnul întârzierilor? Asociația Pro Infrastructură nu crede în respectarea termenelor oficiale
    Potrivit oficialilor care au vizitat de curând șantierele lucrărilor, loturile Suplacu de Barcău - Chiribiș și Chiribiș - Biharia ar putea fi inaugurare în următorii doi ani, însă Asociația Pro Infrastructură (API) are un punct de vedere diferit.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cinci cazuri de gripă confirmate în Bihor. 120 de oameni au ajuns în spital din cauza virozelor
    Val de viroze în Bihor. Direcția de Sănătate Publică (DSP) a înregistrat o mie de cazuri noi în plus față de săptămâna trecută și 406 față de aceeași săptămână din 2024.

    BIHON Sport local

    Bihorul Beiuș a pierdut „restanța” cu CSM Sighetu Marmației
    În ultimul meci din Liga 3 jucat în 2025, CS Bihorul Beiuş a pierdut cu CSM Sighetu Marmaţiei, scor 1-2 (1-0).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un hoț de 19 ani, din Tinca, arestat a doua oară în acest an pentru spargeri de locuințe
    Judecătoria Salonta l-a trimis în arest, pentru a doua oară în acest an, pe un tânăr de 19 ani, din Tinca, acuzat de comiterea a două furturi.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X

    Bihon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.