BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat din Budureasa a fost arestat după ce și-a bătut concubina. Anul trecut și-a atacat fratele cu o drujbă

Un bărbat din Budureasa a fost arestat după ce și-a bătut concubina. Anul trecut și-a atacat fratele cu o drujbă

De Adrian Laboș
la 16 April 2025 15:41
1 Comentarii

Un bărbat din Budureasa a fost arestat după ce și-a bătut concubina. Anul trecut și-a atacat fratele cu o drujbă

sursă: Shutterstock
16 April 2025 15:41
Un bărbat de 32 de ani, din comuna Budureasa, a fost arestat miercuri pentru 30 de zile de către un judecător de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Beiuș, sub acuzația de violență în familie.
Scris de Adrian Laboș - Un bărbat de 32 de ani, din comuna Budureasa, a fost arestat miercuri pentru 30 de zile de către un judecător de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Beiuș, sub acuzația de violență în familie.

Trimite articolul

X

Procurorii beiușeni au cerut trimiterea după gratii a lui Emanuel Matei Ardelean după ce în noaptea de 14 aprilie, în jurul orei 2:00, acesta a atacat-o pe concubina sa, în domiciliul celor doi din Budureasa.

„A lovit-o cu pumnii în zona capului și a spatelui, a strâns-o de gât, cauzându-i leziuni care au necesitat pentru vindecare 5-6 zile de îngrijiri medicale”, se arată într-un comunicat al Parchetului Beiuș.

Agresorul a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore și ulterior a fost arestat, deși el a cerut instanței să i se interzică să părăsească domiciliul.

Ardelean este un cunoscut al polițiștilor din zonă, având antecedente violente. Nu mai departe de anul trecut, el a fost condamnat de Judecătoria Beiuș la un an și 2 luni de închisoare, cu suspendarea executării pe o perioadă de supraveghere de 2 ani, și obligat să muncească 90 de zile în folosul comunității după ce și-a atacat fratele cu o drujbă și l-a rănit în zona feței.

Incidentul s-a petrecut în noaptea de 30 iunie 2024, când, băut bine, bărbatul de 32 de ani a luat o drujbă și s-a dus spre locuința fratelui său. Acesta din urmă l-a așteptat în pragul casei și l-a lovit cu o bâtă în umăr. Emanuel Matei Ardelean a replicat lovind ușa cu lama motofierăstrăului, care a trecut prin lemn și l-a atins pe celălalt pe față, producându-i răni care au necesitat 15 zile de îngrijiri medicale.

Agresorul și-a recunoscut fapta și a spus că a făcut-o nervos fiind pe fratele său care îl jignea întruna.

Sentință în cazul bărbatului din Budureasa, atacat cu drujba de fratele său. Agresorul a fost eliberat din arest

Trimite articolul

X
Taguri:
arestat ,
bataie ,
concubina
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Asdfxxxx says:
    April 18, 2025 at 12:04 am

    Dac liber, votant tipic Kremlin Georgescu…

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    UPDATE Incendiu violent pe strada Calea Mareșal Alexandru Averescu din Oradea. Bărbatul resuscitat a murit: era un fotbalist cunoscut
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de vineri, 28 august.

    România

    Vești bune pentru șoferi: acciza la motorină scade din nou în septembrie
    Ministerul Finanţelor (MF) majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1 - 15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr. 162/2026 privind declararea situaţiei de criză pe piaţa ţiţeiului şi/sau a produselor petroliere.

    Economic

    Terenurile din România care s-ar putea scumpi cu până la 20%. Ce schimbă noul Cod al Urbanismului
    Piața terenurilor din România intră într-o etapă în care nu doar locația și suprafața vor conta la stabilirea prețului.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Economic

    Facturi mai mari fără aparate noi în casă. Cum crește consumul de energie din septembrie
    Schimbarea anotimpului se poate vedea și pe factura la energie electrică. Odată cu venirea toamnei, unele aparate din locuință sunt folosite mai des, iar diferența de consum poate deveni vizibilă de la o lună la alta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tăieri de arbori în mai multe zone din Oradea. Ce străzi sunt incluse în programul Primăriei
    Primăria Oradea anunță o nouă serie de intervenții pentru tăierea și doborârea arborilor de pe domeniul public, lucrările fiind programate în mai multe zone ale orașului în perioada 31 august – 4 septembrie.

    Bihon CSM Oradea

    Primul meci de acasă din presezon. CSM CSU Raiffeisen primește vizita echipei SCM Politehnica Timișoara
    CSM CSU Raiffeisen Oradea și-a început săptămâna trecută, în deplasare, seria partidelor de verificare din presezon, pe terenul echipei DEAC Debrecen. Meciul s-a încheiat cu victoria „leilor roșii”, scor 86-73.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X