BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un concurs de miss, o seara de vis

Un concurs de miss, o seara de vis

la 29 August 2013 17:16 Reactualizat la: 30 August 2013 09:31
29 August 2013 17:16 Reactualizat la: 30 August 2013 09:31
Prima ediţia Miss Caritate România, care s-a desfăşurat miercuri seară la Hanul Pescarilor s-a dovedit a fi un succes total.
Scris de erdei - Prima ediţia Miss Caritate România, care s-a desfăşurat miercuri seară la Hanul Pescarilor s-a dovedit a fi un succes total.

Trimite articolul

X

E posibil ca frumuseţea concurentelor, sau dăruirea artiştilor care au prestat pe scenă, sau eforturile organizatorilor, ori poate frumuseţea sufletească şi mărinimia celor care au participat, dar cel mai probabil toate acestea împreună, au făcut din seara de miercuri o seară magică, de poveste. Prima ediţie a concursului Miss Caritate România a fost organizată de Fundaţia Sănătatea Ta, cu sprijinul a nenumăraţi colaboratori şi sponsori, iar acest titlu de miss a fost acordat pentru prima data în România. Această seară a avut ca scop principal strângerea de fonduri pentru 10 copilaşi aflaţi la nevoie, sau cu o stare precară de sănătate, fiind vorba de trei surori în vârstă de 8 ani, diagnosticate cu autism, alţi şase copii cu o stare materială care lasă de dorit, dar care au un real potenţial intelectual şi de micuţa Patricia Nemethi, în vârstă de 13 ani, care necesită tratament pentru leucemie.

Nume mari cu suflet nobil

Pentru încântarea publicului organizatorii au invitat personalităţi cunoscute în lumea fashion-ului şi a muzicii, printre care designer-ul Cătalin Botezatu, artistul Florin Chilian, Bogdan Vlădău alias Burlacul, Vlad Tătaru, Carmen Stoica, Marian Filip, Alexandrina Chelu şi Larisa Oros, formaţia Arpegio şi Sânziana Toader.

După ce participantele la Miss au defilat în cele două ţinute superbe, preşedintele juriului, Cătălin Botezatu, a acordat premiul Miss Caritate România, tinerei care a definit cel mai bine caritatea, Denisa Panti, locurile doi şi trei fiind revendicate de alte două domnişoare, de asemenea foarte frumoase. Alte patru concurente au primit premii speciale, oferite de sponsori sau colaboratori ai fundaţiei. Ulterior defilării celor 12 fete, au fost scoase la licitaţie câteva ţinute şi accesorii vestimentare, pentru care cei mai generoşi dintre participanţi au licitat. Printre invitaţii cu suflet mare, care nu s-au dat la o parte în a oferi sume generoase celor zece copilaşi, s-au numărat şi solistul Aurel Tămaş, Marian Mirică, Dorin Curtean primarul din Popeşti, reprezentatul Clubului Mămăruţelor, reprezentantul Agromin, alături de alţi câţiva invitaţi generoşi, care au contribuit fiecare cu câte ceva la fericirea micuţilor aflaţi la nevoie. Printre cei prezenţi la eveniment s-au numărat şi chestorul Liviu Popa, şeful IPJ Bihor, viceprimarul Ovidiu Mureşan, omul de afaceri Cosmin Guşă, fostul ministru al sănătăţii Cseke Attila, neurochirurgul Aurel Mohan, dar şi binecunoscutul numerolog Anatol Basarb, toţi dornici ca prin participarea lor să contribuie la făurirea unui viitor mai luminos pentru cei mici.

Momente de suflet

Dintre momentele marcante ale serii îl putem aminti pe acela când Bogdan Vlădău a urcat pe scenă pentru a încânta publicul cu câteva cântece, însoţit de o micuţă admiratoare şi a explicat că, este foarte impresionat să constate că în Oradea există atâţia oameni cu suflet mare, spre deosebire de Bucureşti, unde nu a mai văzut demult o sala atât de plină la un spectacol de caritate. De asemenea, recitalul susţinut de Florin Chilian a emoţionat profund. De neuitat va fi însă şi momentul când micuţa Patricia, cea pentru care a fost organizată această seară, a urcat zâmbitoare pe scenă pentru a cânta şi a pătruns definitiv în sufletele celor prezenţi cu vocea sa angelică. La final, în aplauzele tuturor, Camelia Păşcui, reprezentanta Fundaţiei Sănătatea Ta şi deopotrivă organizatorul acestui eveniment caritabil, a mulţumit încă odată tuturor celor care şi-au deschis sufletele, pentru că au înţeles cu adevărat ce înseamnă un eveniment sută la sută caritabil.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bogdan vladau ,
Catalin Botezatu ,
hanul pescarilor ,
miss caritate romania ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Waves Festival pregătește cea mai mare ediție de până acum: Peste 70 de artiști vor urca pe scenele de la Băile 1 Mai
    Waves Festival revine la Băile 1 Mai în perioada 3–5 iulie 2026 cu cea de-a cincea ediție și promite cea mai amplă desfășurare din istoria evenimentulu.

    Economic

    Schimbare importantă pentru companii și ONG-uri: ce trebuie raportat la ANAF până la sfârșitul lunii
    Companiile, organizațiile neguvernamentale și instituțiile publice care dețin mai multe sedii secundare în aceeași localitate trebuie să îndeplinească o nouă obligație fiscală până la 30 iunie 2026.

    Economic

    Mii de controale și sute de sancțiuni în Bihor. DSVSA anunță că nu mai există focare active de pestă porcină
    Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Bihor a desfășurat în luna mai 2026 una dintre cele mai ample acțiuni de control din acest an, cu peste 2.100 de verificări efectuate în domeniul siguranței alimentare și al sănătății animalelor.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Expoziția „Capodopere Băimărene” își mai așteaptă vizitatorii până pe 20 iunie la Palatul Episcopal Romano-Catolic
    Curatoarea Eleni Korani a realizat o selecţie de 41 de picturi semnate de artiști de prim rang ai coloniei artistice de la Baia Mare.

    FC Bihor

    Internaționalul orădean Arsenie Mocan se transferă la o rivală a FC Bihor. Vezi suma pe care o va încasa clubul orădean
    Tratativele dintre portarul Arsenie Mocan și FC Bihor n-au ajuns la un numitor comun, astfel că internaționalul de juniori nu va mai continua la Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Modernizarea Liceului Sanitar „Vasile Voiculescu” se apropie de final. Lucrările sunt realizate în proporție de 70%
    Lucrările de reabilitare a Liceului Sanitar „Vasile Voiculescu”, situat pe Calea Mareșal Averescu, nr. 53 au ajuns la un stadiu de realizare de 70%.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X