BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un hoț care s-a îmbătat și a furat tot ce a găsit într-o casă din Săcădat a fost dat în urmărire

Un hoț care s-a îmbătat și a furat tot ce a găsit într-o casă din Săcădat a fost dat în urmărire

De Adrian Laboș
la 17 May 2025 11:15
1 Comentarii

Un hoț care s-a îmbătat și a furat tot ce a găsit într-o casă din Săcădat a fost dat în urmărire

17 May 2025 11:15
Un bărbat de 51 de ani, din localitatea bihoreană Săcădat, a fost trecut în această săptămână pe lista infractorilor căutați de Poliție în toată țara după ce Judecătoria Oradea l-a condamnat la executarea unui an de închisoare pentru furt calificat.
Scris de Adrian Laboș - Un bărbat de 51 de ani, din localitatea bihoreană Săcădat, a fost trecut în această săptămână pe lista infractorilor căutați de Poliție în toată țara după ce Judecătoria Oradea l-a condamnat la executarea unui an de închisoare pentru furt calificat.

Trimite articolul

X

Adrian Cornel Soanea a fost acuzat că în luna ianuarie a anului 2022 a forțat ușa de acces într-o casă din Săcădat, de unde a furat tot ce a văzut de valoare. Individul a plecat cu două flexuri, două mașini de găurit, două motocoase, cu un televizor și un aragaz, dar și cu cinci perne și două dune.

Furtul a fost descoperit de proprietarul imobilului, care nu locuia acolo, dar venea ocazional pentru a-și întreține gospodăria și pentru a se asigura că totul este în ordine. Însă în dimineața de 26 ianuarie a observat că lacătul pus pe ușa de la intrare era rupt, iar în interiorul casei toate lucrurile erau răvășite. Păgubitul a estimat că bunurile care i-au fost furate valorează 2.000 de lei.

Una dintre motocoasele furate a fost găsită de un tractorist, aruncată la gunoi. Auzind că în sat au fost date spargeri cu câteva zile înainte, bărbatul a anunțat imediat Poliția.

Adrian Soanea a fost dovedit ca fiind autorul furtului, mai ales că un martor a declarat că inculpatul i-a povestit că s-a îmbătat și a spart locuința din Săcădat, oferindu-i chiar unele bunuri spre vânzare.

Acuzatul nu s-a prezentat la proces, judecătorul de caz de la Judecătoria Oradea aflând că Soanea ar fi plecat în străinătate, fără să se știe unde și când revine în țară. Pe 8 aprilie 2025, bărbatul de 51 de ani a fost condamnat la închisoare cu executare, iar după ce sentința a devenit definitivă, nefiind atacată cu apel, Adrian Soanea a fost dat în urmărire națională.

Trimite articolul

X
Taguri:
dat in urmarire ,
hot
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. asdfxxx says:
    May 17, 2025 at 12:35 pm

    Alt votant Georgica SemiOM sau Guru Georgescu!
    Ne meritam soarta ca natie!

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Adversare dificile pentru CSM Oradea la turneul Memorial Ladislav Bottlik 2026 de la Kosice
    Vicecampioana României la polo, CSM Oradea, va participa în perioada 26-28 august la un puternic turneu internațional, Memorialul  Ladislav Bottlik 2026, care va avea loc la Kosice (Slovacia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    3 ani de detenție, cu suspendare, pentru un bărbat care ar fi agresat sexual două fetițe de 7 și 8 ani
    Judecătoria Marghita a pronunțat zilele trecute sentința în cazul unui bărbat acuzat că ar fi agresat sexual două fetițe, cu vârste de 7, respectiv 8 ani, pe care le-ar fi chemat în curtea locuinței sale din Valea lui Mihai și le-ar fi atins în zone intime. 3

    BIHON Sport local

    Fostul portar orădean Alin Goia a făcut pasul la un club din Bundesliga
    Plecat în fotbalul german în urmă cu opt ani, portarul orădean Alin Goia, cunoscut după activitatea avută la Luceafărul Oradea și FCM Târgu Mureș, își continuă progresul în cariera de antrenor.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Sport local

    FOTO
    Dublu triumf bihorean la Cupa Viitorul 2026. Viitorul Oradea și Viitorul Marghita au câștigat categoriile la care au jucat
    Peste 1.200 de copii și juniori, reprezentând 90 de echipe din toată țara au participat la ediția XXI-a a turneului Cupa Viitorul, desfășurat săptămâna trecută la Zalău. Au fost 9 categorii de vârstă, începând cu 2012 și terminând cu 2020, iar județul Bihor a fost singurul care a avut două câștigătoare. 1

    Economic

    Construcțiile fără autorizație pot fi legalizate până în 2027. Nota de plată va fi însă de 10 ori mai mare
    Cetățeniicare au ridicat construcții fără autorizație sau au executat lucrări diferite de cele aprobate vor avea, în anumite condiții, posibilitatea de a le aduce în legalitate. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    5 ani de închisoare pentru tranzacții cu drog „cristal”. Suspectul se întâlnea cu clienții lângă un magazin din Oradea
    Un bărbat de 39 de ani, din Oradea, a fost condamnat vineri, 21 august, la 5 ani de închisoare, cu executare, sub acuzația de trafic de droguri de mare risc, după ce polițiștii antidrog și procurorii DIICOT au documentat patru tranzacții efectuate de acesta.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X