BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
UPDATE! Cazurile din Bihor se înmulțesc rapid: peste 1.400 de izolați la domiciliu

UPDATE! Cazurile din Bihor se înmulțesc rapid: peste 1.400 de izolați la domiciliu

De Costel Demian
la 18 March 2020 10:23 Reactualizat la: 18 March 2020 15:54
8 Comentarii

UPDATE! Cazurile din Bihor se înmulțesc rapid: peste 1.400 de izolați la domiciliu

18 March 2020 10:23 Reactualizat la: 18 March 2020 15:54
Tot mai mulți bihoreni au revenit din străinătate, astfel că numărul persoanelor aflate în autoizolare la domiciliu a crescut de aproape 5 ori în ultimele 48 de ore.
Scris de Costel Demian - Tot mai mulți bihoreni au revenit din străinătate, astfel că numărul persoanelor aflate în autoizolare la domiciliu a crescut de aproape 5 ori în ultimele 48 de ore.

Trimite articolul

X

UPDATE Miercuri, în doar 5 ore, numărul cazurilor persoanelor izolate la domiciliu a crescut cu circa 300.

Situația statistică actualizată pentru județul Bihor, 18.03.2020, ora 15,00:

-Număr persoane diagnosticate cu Covid-19: 2 (cumulat)
-Număr persoane în carantină: 74

-Număr persoane internate în spital: 24 (la secție de boli infecțioase)
-Număr persoane auto-izolate la domiciliu 1430 (843 titulari ai chestionarelor și 587 aparținători ai acestora).


Luni, 16 martie, în județul Bihor se aflau doar 297 de persoane în izolare la domiciliu. Numărul persoanelor a crescut semnificativ, miercuri dimineața fiind 1145 de cazuri. Totodată, a crescut la 26 și numărul persoanelor internate în spital, la secția de Boli Infecțioase.

Potrivit informațiilor furnizate de DSP Bihor, în ultimele 24 de ore a fost descoperit un caz pozitiv (al doilea din județul Bihor) și alte 21 de teste au fost negative.

Al doilea caz confirmat de coronavirus din județul Bihor

Situația statistică actualizată pentru județul Bihor, 18.03.2020, ora 10:05:

-Număr persoane diagnosticate cu Covid-19: 2 (cumulat)
-Număr persoane în carantină: 74

-Număr persoane internate în spital: 26 (la secție de boli infecțioase)
-Număr persoane auto-izolate la domiciliu 1145 (688 titulari ai chestionarelor și 457 aparținători ai acestora)

-Număr rezultate negative testare: 21 (primite la DSP Bihor în ultimele 24 ore).

Harta interactivă coronavirus în România

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
cazuri coronavirus ,
oradea ,
statistici
8 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Bebe says:
    March 18, 2020 at 12:32 pm

    Problema majora este: Cati din acesti izolati la domiciliu respecta legea? Pe majoritatea ii gasesti la ‘treburile’ lor intrand in contact cu oricine, ba mai mult cine suna sa reclame un izolat la domiciliu care se plimba pe strada este sanctionat cu 5000 lei cel ce reclama, nu cel ce se plimba pe strada desi este in izolare. Asta-i Romania!

    Reply
  2. Anonimul says:
    March 18, 2020 at 9:15 pm

    E si normal ca aceste cazuri sa se inmulteasca. Bihorul are multe porti de intrare in tara si sa nu uitam ca printre cei intorsi in tara se afla si multi iresponsabili care cu buna stiinta infecteaza pe altii.

    Reply
  3. ?? says:
    March 18, 2020 at 10:06 pm

    Câţi aflați în carantină sunt în Ceica?

    Reply
  4. dedu says:
    March 18, 2020 at 11:47 pm

    acum dupa sosirea ciorditorilor si cerstorilor inmultirea infectatilor va exploda, a fost o mare gresala ca nu s-au inchis vamile.

    Reply
    • warp says:
      March 19, 2020 at 10:00 am

      Sunt si altfel de oameni prin diaspora, nu numai cersetori. Ei de ce nu ar avea dreptul de a se intoarce in tara la familie in momentele astea dificile? Sau poate sunt altii care au ramas fara loc de munca din cauza COVID-19.. Asa e cand gandesti cu ”partea dorsala”

      Reply
      • srtkmsrtms says:
        March 19, 2020 at 10:25 am

        sa vina, bahhh, da astia nu se autoizoleaza cum ar fi normal, ca daca s-ar fi autoizolat nu am fi avut atatia infectati

        Reply
  5. Eu says:
    March 19, 2020 at 4:19 pm

    De ce atita bla-bla-bla ? De ce nu se Închide absolut tot ? De ce se lasă la liberă apreciere ? De ce eu trebuie sa m-a feresc de cel care trece pe lingă mine ? De ce nu se aplica odata carantina totala PINA nu e prea tirziu ? De ce trebuie sa fim in aceeași oala sau aproape de aceleași tari care o avut încrede in populație ? De ce trebuie sa ajungem la decese , la epuizarea sistemului medical …… ? S-o anunțat stare de urgentă și inconștienții umbla pe strada, ar trebui sa folosesc alt cuvint pt ei . Pt cei care nu se supun carantinei ar trebui pedeapsa cu închisoarea pe viața, altfel nu ajungem la linia de plutire. Suntem o specie umană ffff inferioară . Așteptăm sa ni se facă bine , nu încercam sa ne facem noi înșine sa ne fie bine . Nu știm sa ne comportam democratic . Nu suntem in stare sa prevenim . Ne place sa ne rupem in zece ca sa combatem ceva . Bravo , țineți tot așa și o sa ajungem cum o zis Boris Johnston , sa ne obișnuim ca tre sa pierdem persoane dragi , apropiate …

    Reply
  6. Mihaela says:
    March 19, 2020 at 9:58 pm

    Sat Tarian jud.Bihor 13 km de Oradea
    Romi veniți din Franța nu stau în carantina
    Poliția nu îi vetifica?
    Auzeam cum femeia….îi certa de ce nu stau în carantina
    Ei bine merdi nu aveau nici o treaba.
    Pe astia nu îi trage nimeni la radpundere
    Erau cu toata familia la cumparaturi
    Sper sa se autosesizeze cineva sa faca ceva

    Reply
  7. powered by Surfing Waves

    Educație

    Elevii bihoreni, provocați să gândească financiar: competiția CECCAR ajunge la a IV-a ediție
    Ministerul Educației și Cercetării, în parteneriat cu Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR), a organizat cea de-a IV-a ediție a Concursului de cultură și educație financiar-contabilă, un demers care își propune să apropie elevii de realitățile economice și de importanța gestionării responsabile a resurselor financiare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Operațiunea Jupiter. Magazin clandestin cu produse contrafăcute, descoperit în Oradea, în urma a 3 percheziții
    Un magazin clandestin cu zeci de articole vestimentare și de încălțăminte, în valoare de peste 30.000 de lei, a fost descoperite cu ocazia a trei percheziții făcute, luni, în Oradea de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice (SICE) Bihor.

    Cultură

    „Lumina ce o ducem mai departe”, expoziție itinerantă a fotografilor Emil Pușcașu şi Liviu Florin Cionca
    Expoziţia cuprinde o serie de peste 30 de fotografii vechi, reprezentând chipuri ale locuitorilor din Valea de Sus, comuna Câmpani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    Bătălia pentru 233: calcule tensionate și voturi decisive pentru căderea Guvernului Bolojan
    Criza din Parlament se intensifică după ce reprezentanții Partidului Social Democrat (PSD) și Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) au anunțat în cursul zilei de luni, 27 aprilie au anunțat că vor depunde o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lacul Vida, readus la viață după decolmatare: peste 300.000 m³ de aluviuni eliminate și noi investiții în zonă
    Conferința în care au fost prezentate rezultatele lucrărilor s-a desfășurat în cursul zilei de luni, 27 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Radarul a „luat foc” pe DN1, la Groși: patru șoferi prinși cu peste 140 km/h în câteva ore, toți lăsați fără permis
    Polițiștii continuă acțiunile de tipul „razie” în județul Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X