BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
UPDATE Pericol extrem la incendiul din centru! Pompierii orădeni au scos buteliile explozive acționând la temperaturi de 750 de grade

UPDATE Pericol extrem la incendiul din centru! Pompierii orădeni au scos buteliile explozive acționând la temperaturi de 750 de grade

De Alexandra Szabo
la 14 March 2023 16:02 Reactualizat la: 14 March 2023 16:10

UPDATE Pericol extrem la incendiul din centru! Pompierii orădeni au scos buteliile explozive acționând la temperaturi de 750 de grade

14 March 2023 16:02 Reactualizat la: 14 March 2023 16:10
Pompierii militari orădeni au prevenit producerea unei deflagrații la incendiul izbucnit pe strada Eroul Marius Cosma.
Scris de Alexandra Szabo - Pompierii militari orădeni au prevenit producerea unei deflagrații la incendiul izbucnit pe strada Eroul Marius Cosma.

Trimite articolul

X

Forțele de intervenție au acționat la o temperatură de 750 de grade pentru a evacua cele patru butelii de acetilenă și celelalte două de oxigen, care reprezentau un pericol de explozie.

„Echipajele de pompieri au intervenit în același timp pentru stingerea incendiului și evacuarea buteliilor, împiedicând producerea unei deflagrații, după care au acționat la fața locului, până în jurul orei 14.50, pentru lichidarea ultimelor focare și înlăturarea efectelor negative ale evenimentului”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Bihor, locotenent colonel, Camelia Roșca.

Apelul care sesiza producerea incendiului a fost primit la ora 13:28. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit faptul că evenimentul a fost, cel mai probabil, provocat de utilizarea unui aparat de tăiere, fără respectarea normelor de apărare împotriva incendiilor.

[eadvert]

În urma evenimentului, au ars deșeuri de lemn, hârtie și altele depozitate în clădire. Din fericire, nu au existat persoane rănite. Incendiul a izbucnit în incinta unei foste fabrici situate peste drum de Școala Nicolae Bălcescu, în care au fost amenajate ateliere. În prezent, amplasamentul cu acces dublu, și din strada Constantin Tănase, este în curs de demolare, pentru a face loc pentru blocuri. Ieri, înainte de momentul iscării incendiului, mai mulți muncitori se aflau pe amplasament și lucrau cu unelte electrice de tăiat.

Incendiu cu pericol de deflagrație la subsolul unei clădiri în zona Școlii Nicolae Bălcescu

Trimite articolul

X
Taguri:
butelii ,
cladire parasita ,
incendiu ,
Scoala Nicolae Bălcescu Oradea ,
subsol
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat pentru escrocherii și șantaj, un bihorean a ajuns să facă victime în propria familie
    A pozat în comisar de Poliție și a convins două persoane să-i dea bani pentru organizarea unui flagrant delict.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Gheorghe Carp despre o eventuală retragere: „Ar mai fi de lucru 5-6 ani”
    După 24 de ani la conducerea sistemului sanitar din Oradea, Gheorghe Carp spune că ia în calcul retragerea. Într-un dialog amplu cu Jurnal Bihorean, managerul explică transformarea radicală a spitalelor, de la concurență și risipă la un sistem unificat, eficient și chiar pe excedent, dar și ce probleme majore au rămas nerezolvate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sprijin pentru început de drum: părinții din Valea lui Mihai ar putea primi 1.000 de lei pentru fiecare copil
    Primăria Valea lui Mihai a lansat în transparență decizională proiectul de hotărâre care prevede acordarea unui stimulent financiar pentru nou-născuți.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    FC Bihor

    Chindia Târgoviște a rămas fără antrenor principal după înfrângerea cu FC Bihor Oradea
    După al treilea eșec consecutiv suferit în play-off, 1-3 cu FC Bihor Oradea, oficialii clubului Chindia Târgoviște au anunțat încheierea colaborării cu antrenorul Ilie Poenaru.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Tabără de educație prin artă, organizată la Oradea pentru elevi din mediul rural
    Zece elevi din Bihor au participat, timp de patru zile, la ateliere de poezie și desen, în cadrul unui proiect derulat de Rotary Club Oradea Art Nouveau.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Premii importante pentru elevii bihoreni la Olimpiada Națională de Geografie
    Cei 10 elevi care au reprezentat județul Bihor la Olimpiada Națională de Geografie, desfășurată la Hunedoara în perioada 5-10 aprilie, au obținut peste 81 de puncte, clasând județul printre cele mai bune din țară.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X