BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
UPDATE! Scheletul descoperit într-o boxă de la subsolul unui bloc din Aleșd aparține unui bărbat dispărut de 27 de ani

UPDATE! Scheletul descoperit într-o boxă de la subsolul unui bloc din Aleșd aparține unui bărbat dispărut de 27 de ani

De Crina Dobocan
la 11 May 2022 19:03 Reactualizat la: 11 May 2022 23:03
6 Comentarii

UPDATE! Scheletul descoperit într-o boxă de la subsolul unui bloc din Aleșd aparține unui bărbat dispărut de 27 de ani

11 May 2022 19:03 Reactualizat la: 11 May 2022 23:03
Descoperire șocantă în Aleșd. Administratorul unui imobil din Aleșd a descoperit, miercuri după amiază, la subsolul unui bloc, oase umane. Bărbatul a sunat imediat la 112 și a anunțat descoperirea macabră.
Scris de Crina Dobocan - Descoperire șocantă în Aleșd. Administratorul unui imobil din Aleșd a descoperit, miercuri după amiază, la subsolul unui bloc, oase umane. Bărbatul a sunat imediat la 112 și a anunțat descoperirea macabră.

Trimite articolul

X

„Miercuri, 11 mai, la ora 15.50, polițiștii bihoreni au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 de administratorul unui bloc de locuințe din orașul Aleșd, județul Bihor, că, într-o boxă din subsolul imobilului, care nu mai fusese deschisă de aproximativ 10 ani, a descoperit oseminte umane.

[eadvert]

Polițiștii de investigații criminale din Aleșd s-au deplasat cu operativitate la fața locului și au constatat că datele sesizate se confirmă, fiind vorba de un schelet uman, aparent întreg, neidentificat deocamdată”, a declarat comisarul-șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța.

Oasele au fost transportate la Serviciul Județean de Medicină Legală pentru expertiză și pentru stabilirea cauzei decesului.

Martorii susțin că acestea ar aparține unui bărbat dat dispărut în urmă cu 27 de ani, a cărei dantură ar fi fost recunoscută de unul dintre nepoții săi.

Dacă declarațiile martorilor se confirmă sau nu urmează să stabilească polițiștii din Aleșd, care continuă cercetările, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Aleșd, pentru identificarea persoanei și pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs decesul.

 

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bloc Alesd ,
oseminte
6 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Vitoria Lipan-Țăndărică says:
    May 12, 2022 at 8:52 pm

    Deci aici erai,bagabondule !!!

    Reply
  2. i. legalistu says:
    May 12, 2022 at 9:20 pm

    E scheletul lu drop))))

    Reply
    • emil says:
      May 13, 2022 at 7:01 pm

      Bai, nu mai faceti misto, Drop saracu e internat la Nucet si nu are semnal. Cand iese din camera capitonata sa vezi ce va bubuie iar. PS. Scheletul e cu el.

      Reply
  3. Un ganditor says:
    May 13, 2022 at 9:22 am

    Poate politia ar trebui sa se autosesizeze si sa caute in toate boxele inainte sa fie golite celelalte.

    Reply
    • Bihorădeanul says:
      May 13, 2022 at 1:42 pm

      Dic ăla…ați zis-o adânc…din ”puțu’ gândirii”, bag sama

      Reply
  4. Mm says:
    May 13, 2022 at 7:20 pm

    Daca ma intreaba pe mine cineva cum era dantura lui bunicu…

    Reply
  5. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    "Leii roșii" au răpus campioana! CSM CSU Raiffeisen a început finala cu o splendidă victorie
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 87-84 în partida de debut din finala Ligii Naționale de baschet masculin. Meciul a oferit o dispută de înalt nivel, în fața unui public numeros.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident între un autoturism și un triciclu, la ieșirea din Tinca spre Salonta. Un bărbat a ajuns la spital
    Două incidente rutiere soldate cu răniți au avut loc marți seară, 26 mai, în Bihor, la interval scurt de timp unul față de celălalt.

    România

    Grindeanu și Bolojan, chemați din nou la negocieri. Cu cine ar vrea Nicușor Dan să formeze Guvernul
    Negocierile pentru formarea noului Guvern continuă, fără ca liderii politici să ajungă până acum la un acord privind viitoarea formulă executivă. 1

    BIHON CAO

    Comunicat oprire apă Felcheriu

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doctoriță de la Maternitatea Oradea, obligată să-i dea 5.000 de lei daune morale unei asistente pe care a jignit-o și înjurat-o
    Judecătoria Oradea a pronunțat, marți, sentința pe fond în cazul doctoriței Alexandra Gociu, de la secția ATI a Maternității din Oradea, acuzată de purtare abuzivă după ce ar fi înjurat-o și jignit-o pe o asistentă, Cosmina Cînpan. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe bulevardul Decebal din Oradea: doi minori pe trotinetă, acroșați de o mașină
    Doi minori au fost implicați într-un accident rutier produs marți după-amiază, pe bulevardul Decebal din Oradea, la intersecția cu strada Simion Bărnuțiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Premii pentru vieți salvate. City managerul Oradiei: „după două AVC-uri, tatăl meu are încă o viață normală”
    Campusul de Învățământ Dual din Oradea a găzduit marți, 26 mai, festivitatea oficială de premiere a Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor, distins cu Premiul „Angels” pentru anul 2025, o recunoaștere internațională acordată spitalelor care demonstrează excelență în diagnosticarea și tratamentul pacienților cu accident vascular cerebral.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X