BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Vitreum a inaugurat a doua clinică în Oradea. Oftalmologie la standarde internaționale

Vitreum a inaugurat a doua clinică în Oradea. Oftalmologie la standarde internaționale

la 28 September 2025 07:00 Reactualizat la: 29 September 2025 11:07
28 September 2025 07:00 Reactualizat la: 29 September 2025 11:07
Cartierul Rogerius din Oradea are, de câteva zile, un nou reper medical.
Cartierul Rogerius din Oradea are, de câteva zile, un nou reper medical.

Trimite articolul

X

 

Rețeaua de servicii oftalmologice Vitreum și-a extins activitatea prin deschiderea celei de-a doua clinici din oraș, situată pe Strada Transilvaniei nr. 7. Evenimentul de inaugurare s-a transformat într-o adevărată sărbătoare a sănătății, peste 300 de pacienți trecând pragul noii clinici încă din prima zi, atrași de oferta specială de consultații și investigații gratuite.

Un pas important pentru Oradea

Noua clinică Vitreum aduce în cartierul Rogerius servicii medicale oftalmologice la cele mai înalte standarde. Spațiul este modern, luminos și dotat cu aparatură de ultimă generație, conceput pentru a oferi pacienților confort și siguranță. Noua clinică dispune de o gamă largă de produse de optică medicală (ochelari de vedere, lentile de contact, ochelari de soare, precum și toate accesoriile de îngrijire ale acestora)

„Clinica Vitreum în Oradea înseamnă o echipă numeroasă, formată atât din medici oftalmologi, cât și din asistente medicale. Prima clinică am deschis-o în Centrul Civic, iar acum suntem prezenți și în Rogerius, pentru a fi mai aproape de pacienți”, a declarat dr. Lehar Levai, fondatorul rețelei Vitreum.

De la consultații la chirurgie complexă

Serviciile oferite la Vitreum acoperă întreg spectrul oftalmologic: consultații pentru copii și adulți, investigații complexe și intervenții chirurgicale.

„Vitreum înseamnă consultații complete, chirurgie pentru cataractă, intervenții pentru dezlipiri de retină, chirurgie refractivă pentru cei care doresc să renunțe la ochelari sau transplanturi de cornee pentru pacienții cu afecțiuni grave. Toate aceste servicii se realizează aici, local, fără ca pacienții să fie trimiși în alte centre sau chiar în alte țări”, a explicat dr. Levai.

Această abordare integrată este, de altfel, unul dintre punctele forte ale clinicii:

„Un pacient care vine la noi își poate rezolva complet problemele de vedere. Dacă, de exemplu, este diagnosticat cu cataractă, dar are și nevoie de o corecție optică suplimentară, putem trata ambele situații. Sau dacă există o combinație de afecțiuni – cum ar fi o dezlipire de retină și o problemă corneană – rezolvăm totul în cadrul clinicii Vitreum”, a subliniat medicul.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2025/09/9131957WhatsAppVideo20250929at102512.mp4

Investiție în tehnologie și oameni

Deschiderea unei clinici oftalmologice nu înseamnă doar aparatură performantă, ci și formarea continuă a echipei.

„Investiția într-o clinică oftalmologică este semnificativă. Vorbim atât despre aparatura de ultimă generație, cât și despre amenajarea spațiului și despre pregătirea permanentă a medicilor și asistentelor. Doar așa putem asigura pacienților soluții complete și sigure”, a precizat dr. Levai.

De altfel, fondatorul rețelei are o carieră construită pe studiu și experiență practică internațională:

„Activitatea mea oftalmologică a început încă din anii studenției, a fost o dragoste la prima vedere. Am făcut rezidențiatul la Cluj, apoi m-am perfecționat la București, în Ungaria, Italia și Spania. Am urmat mai multe supra-specializări: chirurgie de cataractă, patologie retiniană, transplant de cornee. Fiecare dintre aceste domenii cere o pregătire aparte, atât teoretică, cât și practică”, ne-a povestit acesta.

O rețea în plină expansiune

Clinica din Rogerius este parte a unui plan mai amplu de dezvoltare al rețelei Vitreum.

„Ne-am extins în ultima perioadă și în alte orașe – am deschis cabinete la Cluj-Napoca și la Bistrița. Iar viitorul poate aduce noi proiecte, pentru că cererea este mare, iar nevoia de servicii oftalmologice de calitate este evidentă”, a explicat dr. Lehar Levai.

Succesul din Oradea confirmă această direcție. În doar o zi, peste 300 de pacienți au beneficiat de consultații și investigații gratuite, iar feedbackul a fost unul entuziast. Atmosfera de la inaugurare a arătat clar că Vitreum a devenit un nume de încredere pentru orădeni.

Prin deschiderea celei de-a doua clinici din Oradea, Vitreum își confirmă misiunea: aceea de a aduce mai aproape de pacienți servicii oftalmologice de top, într-un mediu modern și profesionist.

„Scopul nostru este să fim alături de oameni și să le redăm claritatea vederii, pentru că sănătatea ochilor înseamnă calitatea vieții. Pacienții care ne trec pragul știu că aici găsesc soluții, empatie și profesionalism”, a concluzionat dr. Levai.

foto: Vitreum a inaugurat a doua clinică în Oradea, 29.09.2025

Program și detalii pentru pacienți

Noua clinică Vitreum din Rogerius este deschisă după următorul program:

Luni-Vineri: 8:00 – 20:00, Sâmbătă: 9:00 – 13:00.

Pentru programări și consultații oftalmologice ne găsiți în Clinicile Vitreum:

Clinica Satu Mare – Bd. Cloșca, nr.8

Clinica Oradea – P-ta Independenței, nr.47 (Centrul Civic)

-Str. Transilvaniei, nr.7 (Cartier Rogerius)

– B-dul Dacia, nr.70 Clinica

Clinica Baia-Mare – Str. Progresului, nr.56

Clinica Zalău – Str. Tudor Vladimirescu, nr.39

Clinica Beiuș – Str. Romana, nr.8

www.vitreum.ro

Telefon: 0740 231 559 / 0261 716 459

Advertorial CH – 26631

Trimite articolul

X
Taguri:
clinica vitreum ,
inaugurare ,
oftalmologie ,
oradea ,
rogerius
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Centru multifuncțional pentru copii vulnerabili, construit la Diosig cu fonduri europene
    În comuna Diosig urmează să fie construit un centru multifuncțional destinat copiilor proveniți din medii vulnerabile, proiect pe care administrația locală îl consideră una dintre cele mai importante investiții sociale pregătite în ultimii ani.

    România

    Demisie de impact în direct la Antena 3 CNN. Cine pleacă după 15 ani de moderat emisiuni
    Jurnalistul Răzvan Dumitrescu a anunțat, în direct la Antena3 CNN, că pleacă de la postul de televiziune,

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Piața imobiliară din Oradea, printre excepțiile din România. Cum au evoluat prețurile apartamentelor
    Oradea se numără printre puținele orașe din țară unde apartamentele noi sunt mai scumpe decât cele vechi.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Securitatea și ordinea publică în Bihor: sancțiuni de peste 3 milioane de lei în doar trei luni
    Autoritatea Teritorială de Ordine Publică Bihor a prezentat, în ultima ședință a Consiliului Județean, raportul privind nivelul de asigurare a securității și siguranței civice în primul trimestru al anului 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandalagiul care a bătut o femeie din Călacea a fost trimis în închisoare pentru rea-credință și dezinteres
    La mai bine de doi ani după ce a fost condamnat cu suspendare pentru că a intrat peste o femeie, a tras-o de păr și a lovit-o cu pumnii, un bărbat de 39 de ani, din satul Ucuriș, ar putea ajunge în penitenciar din cauza propriei nepăsări.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vara începe cu ploi si vijelii. Ce spun meteorologii despre primul val de căldură din iunie
    Vara calendaristică debutează cu vreme instabilă în mare parte din țară. Meteorologii anunță ploi, vijelii, descărcări electrice și grindină în următoarele zile, iar pentru luna iunie prognozează temperaturi peste valorile obișnuite ale perioadei.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X