BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Vuşcan „în papuci”, episodul II: Presa, invitată la noul sediu al firmelor sale

Vuşcan „în papuci”, episodul II: Presa, invitată la noul sediu al firmelor sale

la 28 April 2016 09:17 Reactualizat la: 28 April 2016 09:26

Vuşcan „în papuci”, episodul II: Presa, invitată la noul sediu al firmelor sale

28 April 2016 09:17 Reactualizat la: 28 April 2016 09:26
După ce săptămâna trecută chemase presa la el acasă, acum candidatul PMP la Primăria Oradea, Horea Vuşcan a chemat mass-media la noul sediu al firmelor sale (Alien Concept şi BTCXchange), de pe Centură.
Scris de Demian - După ce săptămâna trecută chemase presa la el acasă, acum candidatul PMP la Primăria Oradea, Horea Vuşcan a chemat mass-media la noul sediu al firmelor sale (Alien Concept şi BTCXchange), de pe Centură.

Trimite articolul

X

Totul pentru a demonstra că nu intră în politică „desculţ” şi că are tot ce-i trebuie. O clădire nouă, pe două nivele, amplasată chiar lângă RAR Bihor. Spaţii deschise şi birouri în „acvarii”, cu un design interior despre care Vuşcan spune că-l reprezintă: un aer industrial compensat cu o zonă dedicată şedinţelor, ce evocă spiritul sufrageriilor clasice, cu mobilier nou, dar „vintage”, covor persan şi… pian. Iar masa din bucătărie este, de fapt, o bobină uriaşă din lemn, recondiţionată. Zugrăveala din interior este doar un lac ce a tratat cărămida lăsată la vedere, despre care Vuşcan afirmă că e mai scump decât o zugrăveală obişnuită. Nici candelabrele nu puteau fi altfel decât originale. Desigur, niciunul nu seamănă cu celălalt.
Vuscan - la firma (25)

Ar inova şi-n politică

Cu această ocazie, Vuşcan a reiterat crezul său politic pentru care ar trebui să-l voteze oamenii: un stat minimal, retras din economie, o Primărie ce taxează foarte puţin şi cu „legi simple”, anihilarea monopolurilor locale şi încurajarea concurenţei pe toate domeniile, inclusiv termoficare şi salubrizare, respect pentru ecologie şi anti-corupţie. Totul la pachet cu un sprijin activ al Primăriei pentru învăţământul universitar şi preuniversitar, promite Vuşcan.

„Inovaţia este cheia oricărui succes şi, din păcate, în politică oamenilor le este frică de schimbare. Eu am tot inovat: am deschis primul salon de estetică masculină din oraş, prima firmă de automatizări pe transport din România, primul club calculatoare, prima televiziune din tramvaie, iar acum prima platformă Bitcoin din România. Locul este o reflexie a felului în care văd eu lucrurile: e nevoie stringentă de inovaţie”, a reiterat Vuşcan.

Trimite articolul

X
Taguri:
daniel meze ,
firma Horea Vuscan ,
horea vuscan ,
PMP
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Fostul fotbalist bihorean Adrian Anca a fost convocat în premieră la un Campionat European
    Pe lângă fotbal, unde a jucat la CFR Cluj și a devenit campion național, bihoreanul Adrian Anca și-a descoperit o nouă pasiune după ce și-a încheiat cariera de jucător. Un hobby care i-a adus prima participare ca fotbalist la un Campionat European.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    UPDATE: Femeia rănită în accidentul de pe Calea Clujului din Oradea a fost operată. Fetița de 4 ani este în stare stabilă
    Accidentul a avut loc marți, 2 iunie, puțin înainte de ora 17:00, pe Calea Clujului din Oradea.

    Economic

    Eroare de sistem, date expuse: UniCredit amendată cu 12.000 de euro în urma unui incident GDPR
    Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal a finalizat în luna mai 2026 o investigație care a vizat UniCredit Bank SA, în urma unei reclamații depuse de o persoană fizică.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bărbat acuzat că și-ar fi violat fiica timp de 7 ani, eliberat din arest de Tribunalul Bihor și pus sub control judiciar
    La mai puțin de două luni de la arestarea sa, un bărbat de 42 de ani, din Curtuișeni, acuzat că și-ar fi violat fiica minoră, a fost eliberat de după gratii și pus sub control judiciar, printr-o decizie definitivă luată marți de Tribunalul Bihor.

    Economic

    GALERIE FOTO
    Noul sediu EBM Papst din Oradea, deschis oficial după o investiție de 30 de milioane de euro
    Compania EBM Papst România a inaugurat oficial noul său sediu și noua fabrică din Parcul Industrial II Oradea, o investiție estimată la 30 de milioane de euro.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Un urs a fost filmat în timp ce alerga pe un drum din Bihor
    Animalul a fost filmat în cursul zilei de marți, 2 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X