BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Wilmark şi americanul Eli Torres vor scrie istoria Salsa la Oradea

Wilmark şi americanul Eli Torres vor scrie istoria Salsa la Oradea

la 2 December 2010 09:11

Wilmark şi americanul Eli Torres vor scrie istoria Salsa la Oradea

2 December 2010 09:11
<p>Cel mai fierbinte eveniment al sfârşitului de an ,,Salsa Claus 2010’’, organizat de Clubul Feeling Dance Oradea, va fi unul plin de surprize. În data de 5 decembrie, micuţul Wilmark – maestru în dansuri latino-americane şi coregraf – va rescrie istoria salsa la Oradea.</p>
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - <p>Cel mai fierbinte eveniment al sfârşitului de an ,,Salsa Claus 2010’’, organizat de Clubul Feeling Dance Oradea, va fi unul plin de surprize. În data de 5 decembrie, micuţul Wilmark – maestru în dansuri latino-americane şi coregraf – va rescrie istoria salsa la Oradea.</p>

Trimite articolul

X

Show-ul pregătit de Wilmark va fi unul plin de culoare şi va induce publicului o stare incontrolabilă de bună dispoziţie.

Surprize, prieteni, muzică pe toate gusturile şi mult dans. Acestea sunt ingredientele celei de a doua ediţii a ,,Salsa Claus 2010’’.

Invitaţi

Programul de dans cuprinde petreceri, în fiecare seară, începând de miercuri şi până duminică.

Pe lista invitaţilor care şi-au confirmat participarea figurează: Eli Torres (USA), câştigătorul celui mai mare campionat de dans din lume ,, Mayan World Salsa 2009’’, Wilmark, orchestra Cuba Ritmo, dar şi şcoli latino din Cluj-Napoca, Bucureşti (Academia de Baile, Atelierul de Dans, Salsa Factory, Salsa Galaxy, Solo Baila şi Mania Latina), Braşov (Salsa Braşov, Salsa Picante, Step In2 Salsa), Constanţa (Salsa Encanto, Salsa Friends and Family), Galaţi (La Rosa Negra), Târgu Mureş (Dance Art şi Salsa 4 Fun), Cluj-Napoca (BailArte Dance School, Salsa Brillante, Salsa Caliente), Timişoara (Salsalicious, Salsa Addicted, Salsa Bonita, Salsa Fever, Salsa With Attitude şi Venus Dance School), Satu Mare (Loga Dance School –BailArte), Oradea (Salsa Hypose şi Feeling Dance).

Deschidere

Evenimentul va începe, joi, 2 decembrie, de la ora 21:00, la Lotus Center, cu un PreParty, când vor fi premiaţi absolvenţii cursului de dans, desfăşurat în perioada octombrie – noiembrie.

Marea deschidere a Festivalului va avea loc vineri, 3 decembrie, între orele 17:00 şi 20:00, la Hotel Continental. De la ora 22:00, la Lotus Center, Eli Torres va ţine un workshop cadrul căruia participanţii vor avea ocazia să vadă dansuri rariate. Ziua se va încheia după petrecerea care va începe la ora 23:00.

Programul zilei de 4 decembrie va fi unul încărcat. Între orele 10:00 şi 17:00, la Lotus Center vor fi ţinute workshop-uri.

Preţul unui bilet la toate activităţile care se vor derula în cadrul Salsa Claus 2010 este de 130 de lei. Cei care aleg să participe doar la petreceri vor plăti doar 80 de lei.

Preţul unui bilet la un eveniment din cadrul Salsa Claus este de 10 lei (joi – duminică).

Preţul unui bilet la party-ul de vineri este de 40 de lei, iar la petrecerea de sâmbătă 50 de lei. Preţul unui bilet la workshop-uri este de 50 de lei pentru ziua de sâmbătă şi 40 de lei pentru duminică. Informaţii suplimentare legate de eveniment se pot obţine la adresa de email: salsaoradea@yahoo.com.

Program:

Sâmbătă, 4 decembrie:

10:00-10:50 – SalsaHypnose: Partner Work

10:00-10:50 – Feeling Dance: Zouk

11:00-11:50 – Eli Torres: Spinning Technique

12:00-12:50 – Eli Torres: Patterns Combination

13:00-13:50 – Salsa Brillante: Man Styling, Salsa Bonita, Lady Styling

14:00-14:50 – Eli Torres: Patterns Combination

15:00-15:50 – Eli Torres: Footwork Shines

16:00-16:50 – Step In2 Salsa, Bachata, Surprise, Traditional Dance

21:00 Shows – S.W.A., BailArte, Salsa Caliente, Step in2 Salsa, Feeling Dance (sub cupola Lotus Center, intrare liberă)

23:00 Party (Cuba Ritmo LIVE) X-mas Dress Code

Duminică, 5 decembrie

11:00-16:00 Workshops (la Feeling Hall şi Romexa Hall)

11:00-11:50 – Salsa Galaxy: Lady Styling

11:00-11:50 – Feeling Dance: Turn Her On

12:00-12:50 – Salsa Brillante: PW2,

12:00-12:50 – WABL: Colombian Style

13:00-13:50 – Salsa Caliente: Bachatango

13:00-13:50 – Salsa With Attitude: Fun in Merengue

14:00-14:50 – BailARTE: Styling in PW

14:00-14:50 – WABL: PW1

15:00-15:50 – M&Q: ContemporanHipHop

15:00-15:50 – Salsa Galaxy and Surprise

21:00 – After Party

Trimite articolul

X
Taguri:
Feeling Dance ,
oradea ,
salsa clous ,
willmark
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Mihai Covaliu, optimist înainte de JO 2028: „Vom reuși să obținem mai multe medalii decât la Paris”
    Președintele Comitetului Olimpic și Sportiv Român (COSR), Mihai Covaliu, s-a aflat la Oradea cu prilejul „Galei 10 pentru eternitate”, organizată în orașul nostru cu prilejul aniversării a 50 de ani de prima notă de 10 acordată fostei mari gimnaste Nadia Comăneci la Jocurile Olimpice de la Montreal 1976.

    Bihon CSM Oradea

    Tenismena orădeană Patricia Goina a disputat finala de dublu a turneului internațional Țiriac Foundation Futures W35 Bistrița 2026
    La Bistrița s-a desfășurat în perioada 18-23 august turneul internațional de tenis feminin Țiriac Foundation Futures W35, contând pentru Circuitul ITF Women.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Abia inaugurat, Parcul 1 Decembrie a devenit loc de joacă pentru adolescenți. Poliția Locală îi caută
    Un filmuleț postat pe Facebook a pus pe jar autoritățile din Oradea. Mai mulți adolescenți au fost surprinși în timp ce foloseau echipamentele de joacă dintr-un parc destinat copiilor mai mici, ignorând limitele de vârstă și greutate indicate pentru acestea.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiții de 1,75 milioane de lei în Buduslău: școala și dispensarul din Albiș, reabilitate și eficientizate energetic
    În comuna Buduslău au fost finalizate două investiții finanțate prin PNRR, care au vizat reabilitarea și eficientizarea energetică a școlii din Buduslău și a dispensarului medical din Albiș.

    Cultură

    Dublă lectură de poezie la Pragul Vaida. Recită poeţii Victor Țvetov şi Cristiana Ile
    Evenimentul cu intrare liberă va fi moderat de Mihók Tamás și Gabriel Miloia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1,2 milioane de lei - costurile mobilizării pompierilor și paramedicilor la descinderile DIICOT din dosarul „Dumbrava”
    Participarea pompierilor și paramedicilor din mai multe județe ale țării la descinderile efectuate de DIICOT – Structura Centrală la așezămintele Asociației Dumbrava din Bihor, pe 30 iunie, a însemnat cheltuieli de aproape 1,2 milioane de lei, se arată într-un răspuns transmis de Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU) la solicitarea ziarului Libertatea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X