BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Zi dedicată familiilor

Zi dedicată familiilor

la 22 August 2014 12:46
22 August 2014 12:46
Familiile din dieceza catolică de Oradea vor avea parte de o sărbătoare închinată lor.
Scris de erdei - Familiile din dieceza catolică de Oradea vor avea parte de o sărbătoare închinată lor.

Trimite articolul

X

Episcopia Romano-Catolică de Oradea dedică o zi familiilor. Astfel, în Grădina Palatului Episcopal din Oradea, Episcopia Romano-Catolică de Oradea, împreună cu Liceul Romano-Catolic “Szent László”și Teatrul Szigligeti din Oradea organizează sâmbătă, 23 august , cu începere de la ora 16.00, Ziua familiilor. Cu aceeastă ocazie orădenii vor putea urmări scenete biblice și vor asculta piese muzicale prezentate cu ocazia Festivităților de Încoronare – manifestare culturală derulată recent de la Székesfehérvár (Ungaria). Evenimentele culturale vor fi susţinute de Corul de Copii al Liceului Romano-Catolic “Szent László” și soprana Benedekffy Kata. La eveniment va participa şi Prea Sfinţia Sa Laszlo Bocskei, episcopul romano-catolic de Oradea.

Copii sunt așteptați de oganizatori la diverse activităţi creative care se vor derula în incinta curţii interioare a palatului Episcopal.

Totodată, Episcopul romano-catolic de Oradea va binecuvânta duminică, 24 august, de la ora 12:00, biserica romano-catolică renovată din Recea (judeţul Sălaj). Binecuvântarea se va face în cadrul unei liturghii solemne. Lucrările de renovare au fost posibile prin grija și donațiile credincioșilor.

Trimite articolul

X
Taguri:
episcopia romano-catolica ,
oradea ,
Teatrul Szigligeti
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Mario Simuț a revenit în prima ligă maghiară la o dublă câștigătoare a Cupei Ungariei
    Fotbalistul Mario Simuț a semnat ieri cu Paksi FC, formație din MN I, prima ligă a fotbalului maghiar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1.500 de euro, daune morale pentru o femeie șantajată de un bihorean cu care a avut o relație extraconjugală
    Un bărbat de 27 de ani, dintr-o comună de lângă Beiuș, a fost condamnat la un an, două luni și 10 zile de închisoare cu suspendare și obligat să plătească daune morale de 1.500 de euro, după ce a amenințat-o pe femeia căsătorită cu care a avut o relație că îi va dezvălui totul soțului acesteia. Mai mult, tânărul și-a pus în practică avertismentul și i-a trimis soțului victimei imagini compromițătoare cu aceasta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri, orădeanul Andrei Bara a fost adus de Poliție din Italia
    Poliția Română a anunțat că în cursul zilei de vineri, 28 august, l-a adus în țară pe Andrei Mihai Bara, un orădean de 41 de ani, condamnat de Tribunalul Vâlcea la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Bucurie la Oradea! FC Bihor a regăsit drumul spre victorie în campionat
    FC Bihor Oradea s-a duelat în premieră cu CSL Ștefănești, nou promovată în Liga 2, care pierduse cele două jocuri disputate până acum în deplasare la Bacău (0-3) și Reșița (0-2), fără să marcheze vreun gol. Diferența dintre cele două formații a fost evidentă pentru cei care au văzut meciul de sâmbătă disputat pe Stadionul Iuliu Bodola, FCB controlând partida de la început până la sfârșit.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băut bine la volan, un bărbat din Sântandrei s-a izbit cu mașina de un cap de pod. A fost reținut
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de vineri, 28 august.

    Cultură

    INTERVIU cu Claudia Droc, manager TIFF Oradea / „Oradea, cea mai frumoasă sală de cinema din România”
    TIFF Oradea revine în perioada 25-27 septembrie 2026 cu a 9-a ediție, cu filme în avanpremieră, invitați speciali și cine-concerte, desfășurate în locațiile consacrate: Piața Unirii Open Air, Teatrul de Stat Oradea, Filarmonica de Stat și Sinagoga Sion.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X