BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Zilele comunei Şuncuiuş

Zilele comunei Şuncuiuş

la 27 August 2014 13:12
27 August 2014 13:12
Duminică, 24 august 2014, în Șuncuiuș pe platoul de la Peștera Unguru Mare, a avut loc Festivalul Zilele comunei Șuncuiuș în cadrul “Vetre folclorice” Bihor. 
Scris de erdei - Duminică, 24 august 2014, în Șuncuiuș pe platoul de la Peștera Unguru Mare, a avut loc Festivalul Zilele comunei Șuncuiuș în cadrul “Vetre folclorice” Bihor. 

Trimite articolul

X

Manifestarea a fost organizată de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Bihor, în colaborare cu Primăria comunei Șuncuiuș.

La eveniment au participat ansambluri folclorice din Vadu-Crișului, Aleșd, Șuncuiuș, Bălnaca și Luncșoara. De asemenea au fost invitați special tinerii interpreți de muzică populară: Andrada Crăciun, Lavinia Chifor, ioana Urs, Maria-Alexandra Secan, Andreea Codrean, Violeta Gherman, Tania Bodea, Rodica Giurgiuman, Mădălina Ilea și Nicoleta Ștef, care prin prestația lor au încântat publicul prezent.

Trimite articolul

X
Taguri:
pestera unguru mare ,
suncuius
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    ANAF lovește în industria MMA: milioane de lei ascunse prin abonamente și platforme online
    Inspectorii Antifraudă din cadrul ANAF au identificat un mecanism amplu de evaziune fiscală prin care o societate ce organiza și transmitea online gale de arte marțiale mixte ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 26 de milioane de lei.

    România

    Pacienții ar putea scăpa de adeverința de asigurat pe hârtie. Ce schimbări sunt propuse în sistemul medical
    Adeverința de asigurat ar putea să nu mai fie obligatorie pentru pacienți, potrivit unui proiect de modificare a Legii sănătății. Documentul ar urma să fie cerut doar în situații excepționale, dacă proiectul va fi adoptat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Proiecție de film Phoenix, ateliere și spectacole. Vezi ce poți face în acest weekend în Oradea
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 10-12 iulie.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    România

    Amenzile rutiere neplătite în 90 de zile pot duce la suspendarea temporară a permisului. Cum se calculează perioada
    Conform normelor metodologice adoptate joi de Guvern, neplata amenzilor rutiere în termen de 90 de zile poate duce la suspendarea permisului de conducere.

    România

    Liderii din echipa lui Ilie Bolojan s-au reunit după decizia instanței. Ce strategie pregătesc în PNL
    Liderii liberali din echipa lui Ilie Bolojan s-au reunit joi seara, 9 iulie, în sistem hibrid, pentru a stabili strategia partidului după decizia Tribunalului București, care a suspendat hotărârile luate la Congresul PNL din 21 iunie. 3

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Chirurg orădean, arestat la domiciliu după ce a lovit un jandarm aflat în post la sediul BNR Cluj
    Chirurgul orădean Paul Andrei Țenț a fost trimis în arest la domiciliu pentru 30 de zile, acuzat că l-a amenințat și lovit pe un jandarm, în Cluj-Napoca. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X