FC Bihor a fost umilita la Slatina

Alro Slatina - FC Bihor
Alro Slatina - FC Bihor - © FOTO Gazetanoua.ro
Alro Slatina a administrat lui FC Bihor cea mai severa infrangere a campionatului, scor 5-1.

Oradenii, desi veneau dupa un egal obtinut pe terenul lui Gloria Bistrita, nu au reusit sa confirme si au pierdut la scor meciul de la Slatina. Sergiu Popescu a deschis scorul pentru Alro Slatina, in minutul 9, dupa ce l-a invins pe Pogacsics cu un sut plasat, de la 12 metri. In minutul 20, Visa a marit diferenta cu o lovitura de cap din sase metri. Oradenii au dat semne ca pot reveni in jos, reusind sa si inscrie in minutul 40. Sfarlea a executat bine o lovitura libera iar Birtalan a marcat cu o lovitura de cap de la marginea careului mic.

Alro Slatina a iesit mai motivata dupa pauza iar in doar 9 minute a reusit sa inscrie de trei ori.

In minutul 47, Alro Slatina reuseste sa isi mareasca din nou avantajul dupa ce Stancu a marcat un gol frumos cu un sut plasat la coltul lung, mingea lovind bara inainte sa intre in plasa. Dupa doar 4 minute, in minutul 51, Ionut Stancu scapa singur cu portarul oradean si reuseste sa il invinga, ducand astfel scorul la 4-1. Peste alte trei minute, Precup stabileste scorul final dupa ce il dribleaza pe Pogacsics si inscrie in poarta ramasa goala.

In urma acestui rezultat, Alro Slatina a urcat pe locul trei in clasament, in timp ce FC Bihor ocupa locul 10, cu doar 17 puncte. FC Bihor nu a putut conta in acest meci pe Sg. Oltean, Selagea şi Danci, suspendati insa nici pe Markus si Malinici, accidentati.

C.De.

Alro Slatina: Mecea, Pasăre, Vişa, Grosu, Eduard Stoica, Sergiu Popescu, Quist, Coman, Precup, Stancu, Creţu

Rezerve: Bănică, Răducu, Crăciun, Ene, Anghelina, Surugiu, Voicu

Antrenor: Daniel Mogoşanu

FC Bihor: Pogacsics, Coroian, Pop, Birtalan, Muscă, Bîrza, Popa, Deaconescu, Sfârlea, Lupu, Diarra

Rezerve: Fildan, Florean, Sorian, Petrache, Achim, Bactar

Antrenor: Stelian Farcău