BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Joacă cu titlul pe masă

Joacă cu titlul pe masă

la 12 June 2018 14:12
12 June 2018 14:12
CSM CSU Oradea poate deveni campioana ediției, după meciul 4 al finalei cu Steaua.
Scris de Demian - CSM CSU Oradea poate deveni campioana ediției, după meciul 4 al finalei cu Steaua.

Trimite articolul

X

Baschetbaliștii orădeni conduc cu 2-1 în seria cu CSM Steaua, din ultimul act al sezonului, după ce au făcut o veritabilă demonstrație de forță în prima partidă de la București. CSM CSU a câștigat meciul 3 cu un scor devastator, 94-70, și are toate șansele să încheie astă seară seria.

Va putea oare CSM Steaua să-și revină după severa corecție suferită în urmă cu doar 48 de ore? Antrenorul orădenilor, Cristian Achim, este precaut în acest sens. „Steaua este un adversar redutabil, o echipă recunoscută că nu cedează niciodată, oricând de detrimentală ar fi situația”. Tehnicianul orădean speră însă ca echipa sa să obțină cea de-a treia victorie. „Firește că ne dorim să câștigăm următorul meci. Ne-am dorit să îl câștigăm și pe cel pe care l-am pierdut la Oradea, doar că nu poți întotdeauna să câștigi. Sper ca băieții să aibă același nivel de motivare și determinare ca în meciul trei, în care au fost fantastici”, a spus Achim.

„Totul depinde de noi”

La rândul său, Șerban Sere, președintele CSM Oradea, are încredere în potențialul echipei sale. „Eu cred că totul depinde acum doar de noi. Dacă echipa noastră își va menține nivelul de concentrare și determinare, cred că victoria nu ne poate scăpa. Steaua rămâne o echipă periculoasă, dar presiunea va apăsa acum asupra sa. Pentru ea, este un meci de totul sau nimic. Cu tot respectul pentru Steaua, cred că noi deținem acum prima șansă la titlu”, a conchis conducătorul clubului orădean.

În cazul în care se va impune astăzi, CSM CSU Oradea își va adjudeca titlul de campioană pe teren străin, spre deosebire de primul, care a fost cucerit pe terenul propriu, în urmă cu doi ani, după finala cu fosta echipă BC Mureș Târgu Mureș.

Meciul CSM Steaua – CSM CSU Oradea are loc astăzi, cu începere de la ora 20:00 (în direct la Digi Sport), la sala Regimentului de Gardă „Mihai Viteazul”. Partida va fi condusă de brigada de arbitri Alexandru Olaru, Ciprian Stoica, Bukuresti László, iar comisar FR Baschet a fost desemnat Viorel Constantinescu. Meciul va putea fi urmărit live de suporterii orădeni pe un ecran gigant, amplasat în Piața Unirii.

http://www.bihon.ro/finala-ligii-nationale-dintre-csm-steaua-si-csm-oradea-se-transmite-in-piata-unirii/2057522

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
CSM CSU Oradea ,
CSM Steaua ,
finala
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cum a reacționat orădeanca ce a câștigat marele premiu la Loto 6/49: șocul a fost atât de mare încât i s-a făcut rău
    Câștigarea celui mai mare premiu din istoria Loto 6/49 a venit pentru o orădeancă de 59 de ani cu o emoție greu de descris.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Orădeancă lovită în cap cu o pungă cu apă, aruncată de un adolescent pe trotinetă. Autorul nu a fost identificat
    Un incident mai puțin obișnuit, consumat într-o intersecție din Oradea, unde o femeie a fost lovită în cap cu o pungă cu apă, aruncată de un adolescent aflat pe o trotinetă, a rămas cu autori necunoscuți, după ce anchetatorii au renunțat la urmărirea penală, iar instanța le-a confirmat soluția.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Exercițiu de amploare la parcarea supraterană de lângă Spitalul Județean din Oradea
    Exercițiul se va desfășura în seara zilei de joi, 27 august, începând cu ora 21:30.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Cultură

    VIDEO
    Personaje pe catalige spun povestea unei lumi în care oxigenul e un lux. Portughezii închid FITO cu un spectacol în aer liber
    Spectacolul O2 [Oxigen] va încheia Festivalul Internaţional de Teatru Oradea în Piaţa Ferdinand. Accesul este gratuit.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Au pictat icoane, au urmărit eclipsa și au mers călare: vacanță altfel pentru copiii din Oradea
    Timp de o săptămână, curtea bisericii „Izvorul Tămăduirii” din Oradea s-a transformat într-un loc al întâlnirii, creativității și jocului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Luna intră în umbra Pământului. Eclipsa parțială va fi vizibilă și din Bihor
    Locuitorii din Bihor care se vor trezi devreme vor avea parte, în zorii zilei de vineri, 28 august, de un spectacol astronomic: o eclipsă parțială de Lună, vizibilă și din Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X