Luceafărul Oradea debutează pe teren propriu în noul campionat

De Teodor Biriş
Reactualizat la:
Luceafărul Oradea debutează pe teren propriu în noul campionat
Cele 20 de echipe care vor lua startul în ediţia de campionat 2019/2020 a Ligii a II-a şi-au aflat miercuri programul.

Tragerea la sorţi a noului sezon a avut la Casa Fotbalului şi a fost efectuată de reprezentanţii FRF Gabriel Bodescu, Felix Grigore şi Mihai Andrieş. Singura echipă care reprezintă Bihorul la nivelul eşalonului doi, Luceafărul Oradea a avut numărul 6 şi va întâlni în prima etapă echipa Sportul Snagov, pe teren propriu.

Programul primei etape Liga 2 2019-2020

Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa

Concordia Chiajna – Daco Getica Bucureşti

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

CSM Reşiţa – Universitatea Cluj

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

FC Argeş – Ripensia Timişoara

SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti

UTA Arad – Dunărea Călăraşi
Campionatul va debuta în weekend-ul 3-4 august şi se va încheia în 30 mai 2020.

Lotul e în cantonament

Începând de duminică, „luceferii” au început stagiul centralizat de pregătire din Băile Felix, fiind cantonaţi la Pensiunea Metropol.

Staff-ul tehnic are la dispoziţie 24 de jucători: Bogdan Moga, Iulian Anca-Trip, Robert Răileanu – portari; Adrian Ciul, Flaviu Drăgan, Cristian Oros, Francois Yabre, Alexandru Core, Alexandru Băican, Bogdan Porumb, Cătălin Creţ, Paul Mitrică, Paul Chiorean, Mark Parnău, Alexandru Negrean, Vlad Prejmerean, Marius Balogh, Patrick Peter, Vasile Pop, Constantin Roşu, Daniel Paraschiv, Andrei Luduşan, Vlad Rusu.

Ultimul cooptat la antrenamente este fundaşul stânga Raul Popa, provenit de la Centrul de Excelenţă al FRF de la Timişoara.

Jucătorii au programate zilnic câte două antrenamente, ultimul în cantonament fiind duminică dimineaţa.

Miercuri, 24 iulie, Luceafărul Oradea va susţine al doilea joc de pregătire în compania echipei Ripensia Timişoara.

Programul turului Ligii 2 Casa Pariurilor în sezonul 2019-2020

ETAPA 1 (3 august)
Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa
Concordia Chiajna – Daco Getica Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni
CSM Reşiţa – Universitatea Cluj
Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
FC Argeş – Ripensia Timişoara
SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
UTA Arad – Dunărea Călăraşi

ETAPA 2 (10 august)
SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi
Petrolul Ploieşti – UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti
Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău
Sportul Snagov – FC Argeş
Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea
CS Mioveni – CSM Reşiţa
Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

ETAPA 3 (17 august)
Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu
Luceafărul Oradea – CS Mioveni
FC Argeş – Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara
UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

ETAPA 4 (24 august)
SSC Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi
Ripensia Timişoara – UTA Arad
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti
Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău
CS Mioveni – FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa
Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara
Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

ETAPA 5 (31 august)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Farul Constanţa
ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna
CSM Reşiţa – Rapid Bucureşti
Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti
FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău – CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj
UTA Arad – Sportul Snagov
Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara
Petrolul Ploieşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

ETAPA 6 (7 septembrie)
Farul Constanţa – Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timişoara – Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi
Universitatea Cluj – UTA Arad
CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – SCM Gloria Buzău
Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş
Rapid Bucureşti – Luceafărul Oradea
Concordia Chiajna – CSM Reşiţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Politehnica Timişoara

ETAPA 7 (14 septembrie)
ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa
CSM Reşiţa – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Luceafărul Oradea – Concordia Chiajna
FC Argeş – Rapid Bucureşti
SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti
Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad – CS Mioveni
Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov
Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timişoara

ETAPA 8 (21 septembrie)
Farul Constanţa – Ripensia Timişoara
Sportul Snagov – Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
CS Mioveni – Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad
Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti
Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna – FC Argeş
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

ETAPA 9 (28 septembrie)
CSM Reşiţa – SSC Farul Constanţa
Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş – Turris-Oltul Turnu Măgurele
SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucureşti – Rapid Bucureşti
UTA Arad – Daco-Getica Bucureşti
Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti – CS Mioveni
Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj
Ripensia Timişoara – Sportul Snagov

ETAPA 10 (5 octombrie)
SSC Farul Constanţa – Sportul Snagov
Universitatea Cluj – Ripensia Timişoara
CS Mioveni – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti
Daco-Getica Bucureşti – Dunărea Călăraşi
Rapid Bucureşti – UTA Arad
Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău
ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş
CSM Reşiţa – Luceafărul Oradea

ETAPA 11 (12 octombrie)
Luceafărul Oradea – SSC Farul Constanţa
FC Argeş – CSM Reşiţa
SCM Gloria Buzău – Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
UTA Arad – Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti
Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara – CS Mioveni
Sportul Snagov – Universitatea Cluj

ETAPA 12 (16 octombrie) – intermediară
Farul Constanţa – Universitatea Cluj
CS Mioveni – Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi
Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad
ASU Poli Timişoara – Metaloglobus Bucureşti
CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău
Luceafărul Oradea – FC Argeş

ETAPA 13 (19 octombrie)
FC Argeş – SSC Farul Constanţa
SCM Gloria Buzău – Luceafărul Oradea
Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa
UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna
Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid Bucureşti
Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – CS Mioveni

ETAPA 14 (26 octombrie)
SSC Farul Constanţa – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov
Rapid Bucureşti – Ripensia Timişoara
Concordia Chiajna – Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi
CSM Reşiţa – UTA Arad
Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti
FC Argeş – SCM Gloria Buzău

ETAPA 15 (2 noiembrie)
SCM Gloria Buzău – SSC Farul Constanţa
Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş
UTA Arad – Luceafărul Oradea
Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa
Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara
Csikszereda Miercurea Ciuc – Turris Turnu Măgurele
Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna
Sportul Snagov – Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu

ETAPA 16 (9 noiembrie)
SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni
Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj
Concordia Chiajna – Sportul Snagov
Turris Turnu Măgurele – Ripensia Timişoara
ASU Poli Timişoara – Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Reşiţa-Petrolul Ploieşti
Luceafărul Oradea-Dunărea Călăraşi
FC Argeş-UTA Arad
SCM Gloria Buzău-Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 17 (13 noiembrie) – intermediară
Metaloglobus Bucureşti – Farul Constanţa
UTA Arad – SCM Gloria Buzău
Dunărea Călăraşi – FC Argeş
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea
Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa
Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov – Turris Turnu Măgurele
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
CS Mioveni – Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

ETAPA 18 (16 noiembrie)
SSC Farul Constanţa – Daco Getica Bucureşti
Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna – CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov
CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara
Luceafărul Oradea – Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Argeş – Petrolul Ploieşti
SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad

ETAPA 19 (23 noiembrie)
UTA Arad – SSC Farul Constanţa
Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti
Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş
Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea
Sportul Snagov – CSM Reşiţa
Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni – Turris Oltul Turnu Măgurele
Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti

Primele două etape din retur se vor desfăşura tot în 2019 în 30 noiembrie şi 7 decembrie.
Campionatul se va relua în 2020 cu etapa a 22-a în 22 februarie.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !