BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Medalie de bronz pentru oradeanul Tardi Otto

Medalie de bronz pentru oradeanul Tardi Otto

la 17 September 2011 16:45
17 September 2011 16:45
Sâmbătă şi duminică au loc întrecerile Superligii Naţionale masculine de spadă.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Sâmbătă şi duminică au loc întrecerile Superligii Naţionale masculine de spadă.

Trimite articolul

X

Disputat vineri la Arena „Antonio Alexe”, Campionatul Naţional de spadă a oferit dueluri spectaculoase, din care nu au lipsit surprizele. Spadasinii de la CSM Oradea (antrenor emerit Nicolae Ille) s-au aflat printre protagoniştii întrecerii, dar numai unul dintre ei, Tardi Otto, a reuşit să urce pe podium. Andrei Timoce, vicecampionul ediţiei trecute, a dezamăgit, fiind învins în asaltul pentru intrarea pe tabloul primilor opt, asemenea altor doi coechipieri, Zsolt şi Zoltan Tardi. Radu Andrei s-a calificat pe tabloul de opt, dar n-a intrat în lupta pentru medalii.

Tardi Otto l-a învins în sferturile de finală pe ex-orădeanul Nyisztor Csaki Alexandru (CSU Târgu Mureş), dar a pierdut în semifinale în faţa lui Ionuţ Trandafirescu (LPS Craiova), revelaţia concursului. Podiumul ediţiei a fost ocupat de: 1. Adrian Pop (CS Satu Mare), 2. Ionuţ Trandafirescu (LPS Craiova), 3. Tardi Otto (CSM Oradea) şi Robert Rigo (CSU Târgu Mureş).

Sâmbătă şi duminică, de la orele 9, au loc întrecerile Superligii Naţionale masculine de spadă. Participă echipele CSM I Oradea, CSM II Oradea, CS Satu Mare, Steaua, U Craiova, Farul, plus alte două formaţii care vor promova din Divizia A (din care fac parte ANEFS Bucureşti, LPS Craiova şi CSU Târgu Mureş). CSM I Oradea are componenţa Otto, Zsolt şi Zoltan Tardi, Andrei Timoce, Radu Andrei, iar pentru CSM II Oradea vor lupta Csordas Robert, Cristian Hanga, Denis Olar, Horvath Laszlo şi Horvath David Cristian. Obiectivul orădenilor este cucerirea unei medalii sau, dacă va posibil, a titlului de campioni.

G.N.

Trimite articolul

X
Taguri:
Antonio Alexe ,
oradea ,
scrima ,
spada
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Șoc în lumea baschetului orădean. Bobe Nicolescu a ales să nu mai prelungească contractul cu CSM Oradea
    Știrea că Bobe Nicolescu a decis să plece de la CSM CSU Oradea a zguduit lumea baschetului orădean. Căpitanul „leilor roșii” nu și-a mai prelungit contractul cu clubul orădean, punând capăt unei perioade de 11 ani în echipamentul roș-albastru.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patronul Leonardo, Florin Panea, pus sub control judiciar după audieri într-un dosar de bancrută frauduloasă, cu prejudiciu de peste 21 de milioane de lei
    Trei orădeni cu vârste cuprinse între 53 și 60 de ani au fost audiați joi de polițiștii bihoreni de investigare a criminalității economice într-un dosar în care sunt acuzați de implicare într-un mecanism fraudulos care a produs bugetului de stat un prejudiciu de peste 21 de milioane de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hotărâre definitivă. Un an de închisoare, cu amânare, pentru un fost primar din Bihor, acuzat de conflict de interese
    Curtea de Apel Oradea a confirmat, printr-o hotărâre definitivă dată joi, condamnarea la un an de închisoare, cu amânarea aplicării pedepsei pe o perioadă de supraveghere de 2 ani, aplicată fostului primar al comunei Girișu de Criș, Ioan Pașca, acuzat de folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane în formă continuată.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    Cultură

    Începe Sounds of Oradea Festival. Artişti de top vor oferi publicului operetă vieneză, muzică de film şi recital de pian
    Cea de a cincea ediţie se va desfăşura în perioada 12-14 iunie, la Filarmonica de Stat Oradea, Cetate şi Teatrul Regina Maria.

    FC Bihor

    Comisia de recurs a Federației Române de Fotbal a redus suspendarea lui Răzvan Gunie
    Suspendat 8 etape de Comisia de disciplină a FRF după ce l-a accidentat involuntar pe Alexandru Gîț la finalul meciului FC Voluntari – FC

    Educație

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Talent, zâmbete și multă muzică în Parcul Traian la ediția a V-a a Maratonului Artelor
    Copii de la mai multe școli din Oradea au participat joi, 11 iunie, de la ora 17:00, în Parcul Traian din Oradea, la ediția a V-a a Maratonului Artelor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X