BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Licitatii
SC ABATOR DARA SRL TULCA – Societate în faliment prin lichidator judiciar EUREXPERT IPURL Vinde prin licitaţie publică bunuri, proprietatea debitoarei

SC ABATOR DARA SRL TULCA – Societate în faliment prin lichidator judiciar EUREXPERT IPURL Vinde prin licitaţie publică bunuri, proprietatea debitoarei

la 31 August 2026 15:23
31 August 2026 15:23

Trimite articolul

X

Vinde prin licitatie publica deschisa, cu strigare, fara preselectie, in conditiile Codului de Procedura Civila si a Legii 85/2006 urmatoarele bunuri, proprietatea debitoarei:

– extindere abator – hala (fara teren) in regim de inaltime P, inscrisa in CF nr. 50026, nr. cad. 50026-C1, in suprafata construita la sol 300 m.p., situata in loc. Tulca, nr. 668/A, jud. Bihor – pret de incepere al licitatiei – 17.000 euro + TVA, echivalentul in lei la cursul BNR din ziua platii.

–mijloace fixe si obiecte de inventar, (aparate si instalatii folosite pentru prelucrarea si conservarea carnii) – pret de incepere al licitatiei –146.922 lei + TVA. Lista poate fi consultata la lichidatorul judiciar.

Bunurile mobile și imobile vor fi vândute în bloc.

Licitatia va avea loc in data de 18.09.2026, ora 11.00, in loc. Oradea, str. Cuza Voda, nr. 50/A, jud. Bihor.

Participantii la licitatie vor depune oferte in scris la lichidator cu cel putin o zi inainte de licitatie insotite de dovada cautiunii de 10% din pretul de strigare.

Daca nu se obtine pretul de strigare, bunul imabil va fi vandut la cel mai mare pret oferit in conditiile art. 846 alin. (9) C.P.C.” licitaţia va începe de la preţul de 50% din preţul de pornire al primei licitaţii. Dacă nu se obţine acest preţ şi există cel puţin 2 licitatori, bunul va fi vândut, la acest termen, la cel mai mare preţ oferit, chiar dacă acesta din urmă este mai mic decât valoarea creanţei ori a garanţiei. Vânzarea se va putea face chiar dacă se prezintă o singură persoană care oferă preţul de pornire al acestei licitaţii .”

Bunurile mobile vor fi vândute conform prevederilor art. 769 alin. (9) C.P.C ” licitaţia va începe de la 50% din preţul iniţial prevăzut în publicaţii sau anunţuri. Dacă nu se va obţine nici acest preţ, bunurile vor fi vândute, la acelaşi termen, la cel mai mare preţ oferit, chiar şi atunci când la licitaţie s-a prezentat un singur ofertant ”

In caz de neadjudecare, licitatiile vor fi reluate saptamanal, in fiecare zi de vineri, in acelasi loc si la aceeasi ora.

Informatii zilnic (luni-vineri), intre orele 09:00-15:00, la adresa la care se va organiza licitatia, sau la numarul de tel. 0359/175824.

CH 28582

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Reguli noi pentru locurile de joacă și zonele de agrement din Oradea. Proiectul a intrat în consultare publică
    Primăria Municipiului Oradea supune consultării publice, începând cu data de 31 august 2026, proiectul noului Regulament privind organizarea, exploatarea și utilizarea spațiilor de joacă, agrement și recreere din Municipiul Oradea.

    Cultură

    „Geografii emoționale”, expoziție de fotografie spaniolă în Galeria „Euro Foto Art” din Cetatea Oradea
    Expoziția fotografului spaniol Luis José Vigil-Escalera Quintanal aka. Lujó Semeyes cuprinde 52 de lucrări color realizate în diferite regiuni ale Spaniei.

    Bihon CSM Oradea

    Pető Dalma: „Este păcat că acele jucătoare au fost până urmă victimele conflictului dintre CS Crișul și CSU Oradea”
    Conducerea Clubului Sportiv Crișul Oradea a susținut luni o conferință de presă, având ca subiect ruperea protocolului de colaborare la polo pe apă cu Clubul Sportiv Universitar Oradea.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Cultură

    Trupa Szigligeti deschide stagiunea 2026/2027 cu premiera spectacolului „Operă țărănească”
    Această operă maghiară contemporană este plină de răsturnări neașteptate de situație și de un umor debordant.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea deține unul dintre cele mai mari complexe de înot și polo din țară. Cursuri subvenționate pentru elevii din clasa a II-a
    Bazinul de înot acoperit „Herman Schier” din Oradea a fost reabilitat și reintră în circuitul sportiv după finalizarea lucrărilor de eficientizare energetică finanțate prin PNRR. Investiția se ridică la aproximativ 13 milioane de lei și a urmărit atât modernizarea clădirii, cât și reducerea consumurilor de energie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Adolescentul de 17 ani, arestat după ce a furat trei mașini și s-a plimbat prin județ, a fost trimis în judecată
    Judecătoria Oradea a dispus, luni, începerea judecății în cazul lui Remus Fernando Fechete, un adolescent de 17 ani, din Husasău de Tinca, acuzat că a furat trei autoturisme și s-a plimbat cu ele prin județ, neavând, evident, permis de conducere.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X