BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Auto
Cereri prea mari pentru Logan in Iran

Cereri prea mari pentru Logan in Iran

la 27 September 2007 08:55 Reactualizat la: 11 February 2011 02:26
27 September 2007 08:55 Reactualizat la: 11 February 2011 02:26
Constructorul de automobile Renault se confrunta cu dificultati in acoperirea cererilor de autoturisme marca Logan pe piata din Iran, conform Mediafax.
Scris de IM:ONLINE - Constructorul de automobile Renault se confrunta cu dificultati in acoperirea cererilor de autoturisme marca Logan pe piata din Iran, conform Mediafax.

Trimite articolul

X

Nu mai putin de 89.000 de clienti au platit deja pentru livrarea unui automobil Tondar, cum este cunoscut Loganul in Iran, in pofida crizei de lichiditati care afecteaza piata iraniana.

Trebuie sa gasim o solutie impreuna, nu ne putem dezamagi clientii, care au scris cecuri si trebuie sa primeasca ori o masina, ori banii inapoi , a declarat Patrick Pelata, directorul de strategie al companiei franceze. Acesta a adaugat ca ultima optiune ar avea un impact negativ asupra reputatiei Renault pe o piata cu potential de dezvoltare.

Modelul Tondar este fabricat, in Iran, de catre producatorii locali Iran Khodro si Pars Khodro, insa, o parte din componente sunt importate din Romania. Au existat unele dificultati la import, dar au fost solutionate. Exista unele probleme de calitate, intrucat unii dintre furnizori nu reusesc sa obtina materiile prime adecvate , a adaugat Pelata.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Schimbare în staff-ul lui Erik Lincar. A fost cooptat un preparator fizic care a lucrat 8 ani cu Dan Petrescu
    După permutări importante la nivelul lotului, FC Bihor operează modificări și la nivelul staff-ului. S-a renunțat la colaborarea cu bihoreanul Marius Bortiș, care mai avea contract cu clubul, dar s-a ajuns la un acord de reziliere.

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea va disputa patru meciuri în cantonamentul din Slovenia
    Lotul FC Bihor se reunește miercuri 24 iunie, iar în perioada 6-17 iulie va pleca într-un stagiu centralizat la Rogla, o localitate montană din Slovenia situată la circa 1.500 de metri altitudine.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Adolescent de 16 ani, reținut pentru că a furat două mașini și le-a condus prin județ
    Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Bihor l-au reținut pentru 24 de ore pe un minor de 16 ani, anchetat pentru că ar fi sustras două autoturisme și le-ar fi condus fără permis pe drumuri din județ.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident cu trei autoturisme pe Calea Bihorului din Oradea. O persoană a ajuns la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de vineri, 19 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Arest prelungit cu 30 de zile pentru fostul director al școlii din Aușeu, acuzat de agresarea sexuală a unor minori
    Adrian Botici, fostul director al școlii gimnaziale din Aușeu, cercetat într-un dosar penal sub acuzația că ar fi agresat sexual trei minori, va mai sta în arest 30 de zile.

    Economic

    Amendă de 10.000 de euro pentru Altex după ce un client a avut acces la datele altei persoane
    Altex România a fost amendată cu mii de euro în urma unei investigații privind securitatea datelor personale ale clienților.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X