BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Auto
Iata un nou Ferrari: F430 Scuderia!

Iata un nou Ferrari: F430 Scuderia!

la 20 July 2007 11:39
20 July 2007 11:39
<p>Toata lumea astepta un nou model Ferrari la Salonul Auto de la Frankfurt. Ziua de astazi ne-a rezervat insa doua surprize din partea Calutului Cabrat.<BR /></p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Toata lumea astepta un nou model Ferrari la Salonul Auto de la Frankfurt. Ziua de astazi ne-a rezervat insa doua surprize din partea Calutului Cabrat.<BR /></p>

Trimite articolul

X

Mai intai, trebuie spus ca Ferrari a prezentat primele informatii oficiale despre noul lor model care va fi dezvaluit la Salonul Auto de la Frankfurt , iar in al doilea rand noul model nu este Challenge Stradale sau Dino, asa cum se astepta toata lumea, ci F430 Scuderia.

Pe data de 11 septembrie, la Frankfurt, Michael Schumacher va prezenta noul F430 Scuderia, care va intregi alaturi de Spider si Coupe familia lui F430.

Ultima capodopera venita de la Maranello prezinta un motor V8 aspirat de 4.3 litri care genereaza o putere de 510 CP la 8500 rot/min. Supercarul italian are 1.
250 kg, lucru care ii ofera un raport impresionant putere-masa, de 1CP la 2.45 kg.

Noutatile aduse de modelul Scuderia in gama lui F430 se ragasesc la capitolul tehnica. Ferrari a realizat pentru Scuderia un nou sistem de evacuare si un nou pachet de control al tractiunii, care combina intr-o singura entitate tehnologica sistemele E-diff (diferentialul electronic), controlul tractiunii si sistemul de tractiune F1-Trac. Ferrari a facut modificari si la software-ul cutiei de viteze Superfast F1, noile imbunatiri facand ca durata in care se realizeaza un schimb de viteza sa fie de 60 de milisecunde.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Extindere importantă în industria auto: fabrica IWIS își mărește capacitatea de producție
    CTP a finalizat extinderea unei unități de producție din cadrul CTPark Oradea City, unde va fi compania Iwis, proiect în cadrul căreia au fost adăugați 4.000 de metri pătrați în spațiul existent.

    Economic

    Marketing fără consimțământ și date inexacte: un operator online de jocuri de noroc, amendat cu 35.000 de euro
    Un operator de gambling a fost amendat pentru SMS-uri nesolicitate și date inexacte.

    România

    Moțiunea de cenzură împotriva guvernului Bolojan a fost depusă la Parlament. De câti parlamentari a fost semnată
    Moțiunea de cenzură inițiată de grupurile parlamentare PSD, AUR și PACE - Întâi România a fost depusă marți la Parlament. 3

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Motocicletele SMURD din Bihor, intervenții la secundă: peste 270 de misiuni și vieți salvate înaintea ambulanței
    Evenimentul în care s-a prezentat bilanțul activității serviciului moto, precum și importanța acestuia s-a desfășurat în dimineața zilei de marți, 28 aprilie, în cadrul Pieței 100.

    România

    Piața românească a berii, la un minim istoric în 2025, pe fondul creșterii galopante a accizelor
    Piața berii din România a scăzut cu 4% în 2025, la un minim istoric, respectiv 14,4 milioane de hectolitri, cel mai mic nivel din ultimii 20 de ani, pe fondul creșterii accizei la bere cu 26,2% în ultimele 15 luni, a anunțat, luni, directorul general al Asociației Berarii României, Constantin Bratu. 1

    România

    Senatoarea Victoria Stoiciu și-a dat demisia din PSD după înțelegerea cu AUR: „Nu voi gira niciodată normalizarea fascismului”
    Senatoarea Victoria Stoiciu și-a dat demisia, marți, din Partidul Social Democrat, după ce a refuzat să semneze moțiunea de cenzură inițiată de PSD și AUR împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X