Revista germana Auto Motor und Sport a publicat doua imagini CGI cu linia designului viitorului model. Numele de cod al acestei sportive este W198 si se asteapta sa fie construit pe baza platformei tehnice a modelului actual SL.
Pentru a nu intra intr-o concurenta cu acesta viitorul Gullwing va avea ampatamentul scurtat iar sub capota se va monta un propulsor realizat de catre departamentul motorsport AMG.
Alegerea propulsorului se pare ca va ramane la actualul V8 AMG de 6.2 litri iar puterea maxima va ajunge in jurul valorii de 620 CP.
Noua masina va incepe sa fie comercializata dupa anul 2010. Pentru a pastra exclusivitatea modelului Mercedes va produce doar 5.000 de unitati, pretul de achizitie urmand sa fie sub bariera de 200.000 euro.
Mercedes reinvie 300 SL Gullwing
Reactualizat la:
Mercedes va lansa pe piata un succesor al modelului de succes Gullwing. Conform unor surse fabricantul german lucreaza la un succesor al faimosului model 300 SL care era dotat cu portiere care se deschid in forma unor aripi de pescarus.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Consumul anual de energie a fost redus cu aproximativ 50% față de nivelul inițial, iar emisiile de gaze cu efect de seră au scăzut substanțial, la fostul Spital Clinic Municipal „Dr. Gavril Curteanu Oradea”, în urma unui proiect de aproape 48 de milioane de lei, încheiat în acest an.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Dănuț Balogh, bărbatul de 21 de ani, din Gepiu, care în luna ianuarie a încercat să fure mai multe sticle cu bere dintr-o stație de carburant din Leș și l-a rănit cu un cuțit pe taximetristul în mașina căruia a pus băutura, a fost condamnat de Judecătoria Oradea la 4 ani, 7 luni și 20 de zile, cu executare pentru tentativă de furt și tâlhărie calificată.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Performanța unui doctorand orădean confirmă impactul cercetării orientate spre societate și sustenabilitate, într-un cadru academic european competitiv.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Comuna Tinca intră într-o etapă amplă de transformare urbană, odată cu demararea unui proiect de modernizare a parcului central, cu o suprafață de peste 14.600 mp, care urmează să fie reconfigurat atât din punct de vedere estetic, cât și funcțional.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Val de scumpiri la motorină în Oradea: prețurile trec de 9 lei/litru, după majorări într-o săptămână
Cea mai recentă scumpire a fost aplicată marți, 28 aprilie.
Economic
Măsurile vizează atât agențiile de plasare, cât și angajatorii, cu accent pe control mai strict, digitalizare și limitarea abuzurilor de pe piață.
Citiți principiile noastre de moderare aici!